Желирано предястие!

  • 3 395
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 433
здравейте  Hug
имам нужда от вашата помощ. Утре ще имам гости и искам нещо по-различно от обикновеното меню.  newsm78
горедолу се насочих каквоще готвяно искам ефектно предястие - желирано с месо и зеленчуци. Гледах в готварската книга, но сигурно ми убягва... защото нищо не намерих.Представямси го като блат от омлет, руска салата и желирана горна част. Обаче идея си нямам как да стане и дали е добра идея?! newsm78Моля за съдействие.
Предварително благодаря!
Джули

# 1
# 2
винаги съм се чудила как точно ги правят...ще следя темата  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 867
Можеш да желираш каквото си искаш, важното е да го подредиш красиво и ефектно. Зависи в какъв съд ще бъде - подреждаш си нарязаното месо, зеленчуците, може да има сварени яйцо, маслини. Заливаш подредените продукти с бульон, в който е разтворен желатин. Всъщност това е най-сложното - да ти стегне хубаво желатина. Като стегне, върху него можеш да сложиш омлет като блат и да го обърнеш в чиния, върху руска салата или каквото си решила.
Съжалявам, че имам само две снимки запазени, първата я ползвах за модел - от руски сайт е, втората е един мой опит, но лошо сниман.



Ето стъпка по стъпка, пак е от руски форум, ако нещо не разбираш, ще преведа.

Идеи за подреждане на продуктите.

А тези тук са много красиви, ако ти се занимава, можеш да опиташ.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 20:54 от labrex

# 4
  • Мнения: 2 755
Аз правих нещо подобно, много е ефектно, но не стана вкусно. Може би не сме свикнали с такава структура на храната, не се изяде

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз правих нещо подобно, много е ефектно, но не стана вкусно. Може би не сме свикнали с такава структура на храната, не се изяде

и аз заради това се въздържам newsm78
исках да правя зеленчуков аспик, но зеленчуковите бульони не са с интензивен вкус и не вярвам да стане кой знае колко вкусно.

може би с месо и месен бульон да е вкусно Thinking

# 6
  • Мнения: 22 867
Аз правих нещо подобно, много е ефектно, но не стана вкусно. Може би не сме свикнали с такава структура на храната, не се изяде

и аз заради това се въздържам newsm78
исках да правя зеленчуков аспик, но зеленчуковите бульони не са с интензивен вкус и не вярвам да стане кой знае колко вкусно.
може би с месо и месен бульон да е вкусно Thinking

Аз пък съм любителка на желираните неща и все са ми вкусни, независимо сладки или солени. В бульона може да си сложите подправки на вкус, после го прецеждате и слагате желатина. Всъщност, като си помисля, и около мен май няма много мераклии за желирано, но затова пък остава повече за мене. Grinning От Русия ми остана тая любов към желираните неща, там правеха чудесни желирани риби, език, меса със зеленчуци.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В бульона може да си сложите подправки на вкус, после го прецеждате и слагате желатина. Всъщност, като си помисля, и около  От Русия ми остана тая любов към желираните неща, там правеха чудесни желирани риби, език, меса със зеленчуци.

чувала съм, че правят желирана водка с киселата краставичка вътре Joy
във формички за лед, слагали по парче краставичка и доливали водка с желатин... Joy

предполагам е поредния виц за любовта им към водката, но е интересно кулинарно прикрит Wink

по темата - комбинацията между желатин и картофена/руска  салата не ми се връзва.



# 8
  • Мнения: 27 524
чувала съм, че правят желирана водка с киселата краставичка вътре Joy

 rotfImao

Тук и в Германия са фенове на тези красоти, правят най-различни и шарени, взимали сме, много са вкусни. Зеленчуковите киселеят и не ги харесваме много, но месните са супер  Peace

# 9
Аз също си падам по жилираните неща...най-вече по сладките  Rolling Eyes ама за сега не се получават мн добре...иначе като форма и всичко ги докарвам ама на вкус...нещо им куца

Общи условия

Активация на акаунт