Комплицирана ситуация

  • 1 798
  • 27
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да ви се оплача значи...  Sad
Всичко започна преди седмица, когато синът ми донесе от детската градина някакъв гаден вирус, от който вече 8 дни е със силна хрема, зачервено гърло и кашлица. Мислих си, че малката е с някакъв имунитет от кърмата, затова го изпратих при баба му само за два дни в началото на болестта и после си го прибрах пак вкъщи да го гледам заедно с нея. Е, дотук с въпроса за имунозащитните своиства на кърмата!  Imp От петък Емата е - първо - със запушен нос, а сега и със силна хрема и кашлица.  Sad В резултат на това можете да си представите какъв ад са ни кърменията, дори въпреки усилията, които полагам да й отпуша носа преди хранене. Може би заради това, че не суче добре, в събота вечер направих и мастит - с големи буци в основата на едната гърда, болки в гърдата, мишницата и ръката и температура 39 градуса. Благодарение на зелеви листа, целонощно изцеждане и таблетки лецитин (и най-вече на майка ми, която по една случайност беше вкъщи), до сутринта се оправих от температурата и болките. Тогава обаче започна друга неприятност - намаля ми драстично кърмата. Така е и днес. От раждането досега от кърмене до кърмене гърдите ми ставаха тежки и корави, започваха да текат дори, ако минеше повече време. След кърмене омекваха. Така разбирах, че малката действително яде (но въпреки това, знаете, се тревожех, че не се храни достатъчно!). Е, сега вече съм тотално в шах! Гърдите ми са перманентно меки (като празни) и преди и след кърмене изглеждат и ги чувствам по един и същи начин. Мисля, че все пак имам някаква кърма, защото Емата все още пълни памперси, но за всеки случай е драстично намаляла. Съдя го и по изцеждането. Преди след като тя сучеше, понякога (обикновено веднъж дневно) изцеждах кърма, за да правя запаси в камерата, ако ми се наложи да замина някъде или да пия лекарства. В тези случаи изцеждах поне по 100 мл. Сега опитвам след всяко хренене да изцеждам - за да стимулирам притока на кърмата, а и да се справя с бучките в болната си гърда (които все още си седят). Изцеждам по 20 мл. максимум. Отделно от това Ема иска да яде много по-често. Беше си направила режим на три часа, а сега издържа около два часа, а и след хранене изглежда гладна... Освен всичко още е болна, киха непрекъснато, явно в опит да се справи с хремата, която се засили... Големият също още е болен, но поне не трябва да го кърмя!  Laughing  Wink
Ами това е! Оплаках се...

# 1
  • Мнения: 4 244
Зъхи,мила, нищо ново.
Малкия докато го кърмех  имаше 3 простуди - хрема, кашлица и тн. Няма начин, щото каката носеше от градината. Кърмата пази от по тежки заболявания. Една простуда няма да ги умори. Всички простуди се причиняват от вируси
За гърдите - не ти е намаляла кърмата - просто притока и се е регулирал и затова несе препълват и ти се струват меки
Айде успокой се и не се юркай за дреболии.Знам че е стряскащо бебе с хрема, ама фдобре че е само това!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ами честито, че вече нямаш нужда от цедене, значи сте преминали към следващия етап на кърменето когато кърмата се адаптира към нуждите на бебето Simple Smile
Нормално е да иска да я кърмиш по-често, въпреки, че за теб понякога няма да е много удобно Wink
А за болестта, наистина е ужасно и аз го изпитах преди няколко дни, въпреки това смятам, че кърменето много и помогна на моята бебка, защото се зарази от брат си, но и мина много по-бързо и лесно отколкото на него...лекувах ги с хомеопатия и тя помогна много за решаването на проблема.
Дано се оправят по-бързо децата ти Simple Smile

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 323
Кураж, и моят опит също показва, че при настинка детко иска да суче по-често. Поздравления за бързото справянето с мастита. Не се тревожи, дори когато няма събрана кърма в гърдите, тя се образува по време на сукането. Най-важното е да не се съмняваш, че кърмата пак ще се увеличи. Нали знаеш че производството на кърма е на принципа на търсенето и предлагането.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря ви, че ме успокоявате, момичета! Всъщност най-вече се притеснявам, че спира кърмата. За болестта знам, че ще мине. Нали съм я карала веднъж тази школа с баткото!  Twisted Evil
Има логика просто да се е регулирала кърмата, но пък защо съвпадна с мастита?! А и преди болната ми гърда беше по-пълната и по-млечната. А сега дори когато усещам другата все пак да се пълни малко, нея хич я няма...  Sad Затова мисля, че нещо стана от мастита!
Е, ако имам достатъчно кърма, а просто вече гърдите ми не се препълват, ще е супер, ама как да съм сигурна, че е така и че беба не гладува?!  Rolling Eyes

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Jade
лекувах ги с хомеопатия и тя помогна много за решаването на проблема.


Как даваш хомеопатичните на бебето? И откога мога да започна да й давам такива лекарства?

# 6
  • Мнения: 1 586
По лентичката ти съдя, че бебето е на около 6 седмици. Точно около тази възраст често се случва детето да минава през период на усилен растеж  - често сукане, за да увеличи производството на кърма в съответствие с нарастналите му потребности. Възможно е и това да се прибавя към другите фактори в ситуацията. Важно е в такъв момент да се довериш на бебето за урегулиране на кърмата.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Виж сега, дори и в най-лошия случай да не става дума за регулиране на кърмата, а за лактационна криза, и това ще премине.Напълно е възможено от притеснение покрай болестите на децата да ти е понамаляло малко млякото.С по-честото сукане на Ема до няколко дни всичко ще е ок.Просто кърми на поискване.И не забравяй да се храниш, да пиеш течности да си почиваш, доколкото въобще е възможно.

Хомеопатичните - и сега можеш, но само след консултация с квалифициран хомеопат.Не че иначе препаратите ще й навредят, но няма да й помогнат.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 42
И ние го караме в момента този гаден вирус, естествено каката го донесе от градината.
Лекувам ги и двамата с хомеопатия, каката вече се оправи, а малкия има все още хрема и кашля от време на време.
Хомеопатия мисля че можеш да даваш вече на бебо, хапченцата се разтварят в лъжичка с малко вода, но все пак се консултирай с лекар относно лечението.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Jade
лекувах ги с хомеопатия и тя помогна много за решаването на проблема.


Как даваш хомеопатичните на бебето? И откога мога да започна да й давам такива лекарства?

Изписа ми ги хомеопат естествено (класически)! В случая беше Belladona 200CH, давах на всеки час по едно докато беше зле и при подобрение разредих приемите.
В общи линии и мина за един следобед...и аз не повярвах, но е факт Simple Smile
Ако по някаква причина не можеш да отидеш на хомеопат не е фатално да започнеш да и ги даваш и на своя глава, защото няма да и навредят, както са ти писали и по-горе, единствения проблем може да бъде, че ако не е правилното лекарство за вашия случай може да не помогне, но пък ако не даваш друго алопатично лекарство, струва си да опиташ Wink
Ако има само червено гърло, кашля от време навреме и има запушено носле мисля, че Беладона-та ще помогне.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Имаме си лекар хомеопат. Малкият така го лекувах до преди да родя, после спрях, защото ми е трудно да се организирам да го водя дотам с колата... Затова питах. Не знаех, че може на такова малко бебе. Пък и сигурно е голяма играчка да разтвориш тези големи гранулки. Аз съм пробвала с осцилококцинум, но топченцата са значително по-малки и доста по-бързо се разтварят.
А някой знае ли как се наричаше хомеопатичното за увеличаване на лактацията? Срещала съм го някъде, но не съм го запомнила...

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
На нас лекарката ни ги дава направо разтворени - на капки.
Аз и на баткото така ги давам (той пък един батко, но това е друг въпрос Wink ), че напоследък не иска да смуче гранулите, а ги дъвче Sad

# 12
  • Мнения: 768
Зьхи аз пих осцилококцинум когато кьрмех Валето - когато всички бяха болни в кьщи. Както и и давах в биберон разтворени вьв водичка гранулките.
Изпих пьрвия ден когато се усьмних цялото шише-ударна доза(така ме посьветва сестра ми която е завьршила курс на Боарон). Супер ефект бебето не се разболя независимо че спеше при нас в леглото , а мьжа ми беше много болен с 40 градуса темп, кашляше и т.н.
Иначе горната ситуация с вирусите от градината от три седмици и аз я преживявам. Валето ни донесе такьв страшен вирус че още не можем да се оправим. Лошото е че малката бебка се разболя, имахме час при лекар да и бие пьрвите ваксини, а не можахме да я ваксинираме защото имаше температура. Лошото е че не се усетих да дам осцилококцинум на децата и аз да изпия.
Скоро не смятам да давам Валето в градината.
За мое голямо учудване децата ги дават болни- само да нямат над 39 град. температура, иначе приемат всякакви хремави, кашлящи сьс диария- просто ужас. Тези родители не им ли е жал- направо се чудя. После децата имали хронична хрема и кашлица-за цял живот........

# 13
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Зъхи
Да ви се оплача значи...  Sad
Мислих си, че малката е с някакъв имунитет от кърмата, затова го изпратих при баба му само за два дни в началото на болестта и после си го прибрах пак вкъщи да го гледам заедно с нея. Е, дотук с въпроса за имунозащитните своиства на кърмата!  Imp

"Имунозащитните свойства" на кърмата предават собствения ти имунитет на детето ти. Ако ти можеш да се заразиш от баткото, значи и бебето може, но все пак е много по-защитено, отколкото ако го оставиш на собствените му сили да се справя с всякакви външни атаки, след като до скоро е расло в стерилна среда.
Всеки решава за себе си, но аз съм много впечатлена от примера на Jade, която дава кърма и на баткото, и така е свела до минимум неговата податливост към инфекции в яслата и съответно възможността да носи вирусчета в къщи.

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: emem
Всеки решава за себе си, но аз съм много впечатлена от примера на Jade, която дава кърма и на баткото, и така е свела до минимум неговата податливост към инфекции в яслата и съответно възможността да носи вирусчета в къщи.


 Laughing Ами освен да го метна и аз моя дългуч на цицата, та да решим проблема!  Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт