Коментари за ясла 58 в кв. Хаджи Димитър в София

  • 2 379
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, мили майки!
Почти всеки ден чета вашите съобщения във форума и се радвам, че ви има, защото сте наистина много полезни при нужда.
За първи път ще се опитам да се включа и аз във форума.
Моля ви да споделите, вашето мнение за ясла 58 в кв. Хаджи Димитър в София. Ако имате наблюдения върху условията - доволни ли сте от персонала, как гледат децата...малко повече инфо за това добри ли са условията там и имали ли сте някакви проблеми с персонала...
Благодаря ви предларително!

 

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 09:31 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 44
Записвам се да следя темата, защото скоро и на мен ще ми трябва ясла в този район  Peace

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Това яслата на ул. Ангел Войвода ли е? Ако е тя, само хубави неща мога да кажа за там. Племенника ми ходеше там, а сега е в градината от другата страна на улицата.  Grinning

# 3
  • Мнения: 937
Ние сме в тази на ул. Гинци незнам кой номер е Embarassed но съм подала молба януари и в 58 но не ни взеха че сме били много малки според директорката  Shocked та аз също съм чувала само хубави неща из квартала за нея. Надявам се да нямаш никакви проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 070
не се сещам номера на яслата на Яна, на улица баба Вида се води, супер близо до Фантастико. Доволна съм от храната, от лелтите и сестрите горе-долу. Детето постоянно учеше стихчета, извеждат ги в двора редовно, занимават ги. Не е имало проблеми. Не ми харесва това, че празниците ги правят без родителите, заради липсата на салон. Ако е същата ясла де.

# 5
  • Мнения: 2 070
Казах, че съм доволна горе-долу, защото на мен все ми беше малко информацията за детето. Особено като сравнявам сега с градината - от една седмица е на градина и знам какво прави по цял ден. И госпожата ми разказва и детето допълва. там като попитах как са нещата винаги ми се отговаряше едно и също - вс наред, няма проблеми... Като отношение - добре се отнасят уж, но със сигурност има и наказания от рода на седене за малко на креватче в спалното и изолиране от игрите с другите, пак за малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 676
  Синчето ми ходи от близо 2 седмици. Той не е по супите, но за 1 седмица го научиха да яде. Макар, че при мен не иска  Cry. Винаги е сух и чист. Ние сме без памперс. Сипват му водичка в шишенцето му и то няма как да му откажат, защото той настоява докрай  Wink.
 Госпожите ми дават всеки ден отчет сами. Разбира се не по часово какво, що, ама няма как.
 Лелята също си върши работата и тя ми е представяла как е минал деня.
  Имам наблюдения и в другите групи и като цяло е добре  Peace. За наказанията не зная, но то ние вкъщи се изнервяма, а какво остава с 15-20 деца. Всико това в нормални граници, разбира се.

# 7
Ами и на мен все някак малко ми се струва информацията, която ми дават. Но ви благодаря за инфото, което ми давате, надявам се за вбъдеще да ме информират повече, иначе и на мен ми се струват симпатични сестрите там. Притеснява ме само, дали връщат болните деца, ако дойдат такива, защото мойто след около една седмица ходене се разболя. Дано не пускат болни при здравите, все пак здравите не са виновни и не трябва да страдат. А относно базата и обстановката вътре, също нямам инфо, не са ни показвали още къде са нашите дечица, надявам се скоро да направят родителска среща. Айде стига толкова писах, поздрави на всички във форума и целувки на всички малки сладки ангелчета!  bouquet Heart Eyes Laughing

# 8
  • Мнения: 2 070
Родителски срещи в яслите не се правят, само в градините. Деца със сополи пускат, но не и деца, които са на лекарства. Моето дете е било резовно със сополи само, почти цяла зима.Нали знаеш, че инкубационният период на много от заболяванията е няколко дни преди изобщо да има симптоми, така че няма начин детето ти да не се зарази с нещо, ако по принцип му е слаб имунитета или не се проветрява често. Моята Яна не е боледувала там много, но тя беше сравнително голяма като отиде, преди това беше ходила на ясла в Плевен. В Хаджи Димитър изкара здрава от октомври до март - тогава я лепна някакъв конюктивит, абе бактериална инфекция си беше с температури, кашлица, сополи.. И после изкара и варицелата. По същото време в групата караха и скарлатина, но нея не я хвана. За десет месеца толкова. То си е до дете и до имунитет може би, не знам. Не го мисли толкова.
Ако сама не поискаш да влезеш в групата да видиш обтановката никой няма да те покани, имай го предвид.

# 9
  • Мнения: 182
И аз се интересувам от тази ясла, ако някой има повече инфо.Аз знам че там храната е направена точно за деца на тази възраст, а не като яслите в ОДЗ-тата.

# 10
  • София
  • Мнения: 676
И аз се интересувам от тази ясла, ако някой има повече инфо.Аз знам че там храната е направена точно за деца на тази възраст, а не като яслите в ОДЗ-тата.
  Какво точно те интересува  Thinking
 Детенцето ми ходи със желание там. Поне за нашата група съм с добри впечатления. Г-жите (сами) ме пускат да видя как се е заиграл преди да го взема. Винаги е с чисти дрешки.
 Във всяка група има 2 г-жи (мед. сестри) и 1 леля. Като полседната е едневна смяна до 16,30. След това остава г-жата сама. На обяд се събира целия персонал и няма място за притеснение за хапването и приспиването.
 Общо групите са 4 и около 60 деца се приемат. Молбите се подават на ръка, а не поне нета. Поне така четах във форума, когато е само яслени групи.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 324
Едва ли има по-готина ясла от тази. Дъщеря ми ходеше там с огромно желание, сутрин се втурваше да целува сестрите и лелката. Още ги помни по имена. Винаги беше чиста и загащена, винаги точно с памперса, който аз съм оставила в шкафчето, винаги преоблечена според температурата... Като се сетя за тези прекрасни жени се просълзявам, а когато я взех за последен път от там се разплаках. Детето ми беше и още е много злоядо, но те никога не я оставиха гладна. Вадеха й копъра от таратора, водеха я да яде в двора или в кухнята при леличките с тенджерите и какво ли още не. Сигурно ви звучи невероятно, но това е истината или поне за групата, в която беше дъщеря ми: леля Колева /сестра/, леля Пепи /сестра/ и леля Данче.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
всичко това е супер, което чета, но да ви кажа, че днес подадох молба и  ми казаха, че чак наесен ще приемат, ако има място и то.

а аз мислех, че първите работни дни на годината се подава и се чака място...уви не!


дори, вие кога подадохте и откога ходи малчо?

# 13
  • София
  • Мнения: 627
Това яслата до Фантастико ли е?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 877
да, същата.

Общи условия

Активация на акаунт