в леглото заедно,парите-отделно!

  • 8 999
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
пускам тая тема,понеже ме интересува как мислят и действат другите майчета.

ние с мъжа ми се познаваме от вече 11 год.живеем заедно от около 4 год.без брак , но имаме 2 деца/малкото е на 6 мес./
проблемът е ,че мъжа ми винаги си крие парите,заплатата.оставя ми малки суми и то само ако го помоля,иначе казва ,,ти никога нямаш пари!,,презрително и не дава.и още,,Парите си ги печеля сам и ти няма да ми кажеш как да ги харча!,,.
аз не работя, но имам странични доходи/взимам почти колкото него от наем/.
в началото като започнахме да живеем сериозно и 1 то ни дете се появи,аз оставях наема на видно място и очаквах и той да си оставя там заплатата на същото место,но уви. #2gunfire
и не само това -ми той взимаше от ,,наема ,,пък не оставяше.и на 2,3 тия месец аз спрях да оставям пари на видно място и да ги крия и така до сега.
иначе той купува за храна,плаща сметките,но не ми оставя пари и за хляб,даже стотинките си обира от джобовете!
знам че това не е редно и нашето е малко ,,циганска работа,,
момичета дайте съвет моля!!!! newsm78

# 1
  • Мнения: 46 438
Трябвало е да изясните това в началото, сега е късно.

# 2
  • Мнения: 690
Този мъж, за украса ли го държиш? newsm78

# 3
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
иначе той купува за храна,плаща сметките
Това не ми се вижда никак малко.Сметките и храната са основният разход в семейството.Всичко зависи от това какъв процент от неговата заплата влиза у вас и какъв остава за негови лични нужди.Ако за него остават малка сума,не виждам проблем,че си заделя.Все пак и ти имаш доходи,твоите на 100% ли  харчиш за семейството?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 783
Не толерирам подобен тип мъжко поведение. Както той ти казва презрително - ти никога нямаш пари, така и ти му кажи, като му се прииска нещо в леглото: " На теб сексът никога не ти е достатъчен".

# 5
  • Варна
  • Мнения: 826
Трябвало е да си отваряш очите повечко,това не е никак малък порок според мен. Naughty
Но и според мен вече е късно.А защо не почнеш и ти да работиш ,нищо че имаш доход от някакъв наем ? Може бездействието ти да го дразни и затова да прави така ...
А ако е толкова стиснат по природа .... направо незнам как си го взела. ooooh! ooooh! ooooh!
За нуждите на децата как сте се пазарили ?  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 423
Кво ти пука къде мъжът ти държи парите.
Ти си изкарваш пари, той си изкарва, нали
сметките се плащат, кво те боли колко точно
има той в джоба си и кво му се молиш за трохи.
Големи хора сте, а и отдавна сте заедно, гледам.
Това не трябва тепърва да ви е проблем.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом купува храна и плаща сметките какво те притеснява? Той е поел основния разход в едно домакинство. Ти си имаш своя доход и не си без пари. Нахално ми се вижда да искаш и джобни да ти оставя при това положение.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не мисля, че който и да било от двамата трябва да си оставя парите за общо харчене. Щом плаща сметки и пазарува, ок. Да не би наистина да прекаляваш...

# 9
  • Мнения: 2 237
И при нас е така,но винаги е било така и аз не мисля че е проблем.Просто такава е семейната ни политика.Всеки взима заплатата си и прави с нея каквото намери за добре.Защо да я оставям на видно място,защо пък трябва да е обща ? Ей тая дума "трябва" всъщност доста я мразя....Той взима заплата,плаща наема и сметките,купува за малката,дава и на мен ако поискам.Но каквото остане си е за него и не ми го дава на масата.И аз правя така.Въпрос на избор.

# 10
  • Мнения: 43
Щом сме семейство и парите ни са общи

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Боже-е-е, никога няма да разбера подобни съжителства...цепат пари, любовта им зависи от всичко друго, но не и от сърцата им, говорят си грубо и обидно и всичко се смята за нормално....Това не е към авторката....просто се замислих....Извинявам се за отклонението. Не мога да свържа понятията семейство, уважение, обич и приятелство с делене на пари, изрази от рода на "що пък трябва да си оставям парите", и .....други работи, които ще излязат пак от темата....
А по темата : може да не и оставя пари, но не и с тези реплики, подигравателни и унизителни....
И той защо е взимал от нейните преди, щом са разделени на мои и твои? Значи и тя е имала право на неговите, ама не си ги е давал човека....

# 12
  • Мнения: 474
Не виждам голям проблем, щом той плаща сметки и храна, предполагам и за децата плаща, каквото е необходимо. А ти имаш доход, който щом е колкото неговата заплата, можеш да прецениш за колко стига. А ако тормозът ти е, че парите не стоят в обща кутия - ами аз също не подкрепям това. И ние не си държим парите заедно, т.е. те са в банкови сметки. Въобще ми се вижда страшна отживелица това с общите пари в къщи и направо ми е смешно. Ами моите пари стоят в карта, тегля колкото и когато е необходимо, където мога плащам от картата директно... По логиката на "общите пари", трябва да си изтегля заплатата, да я оставя в шкафа в къщи и да кажа " семейство сме- ето парите!"  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 431
И аз не смятам, че това е проблем. Ние също си държим парите отделно и всеки си харчи от неговата заплата. Е, ако сме излезли и в момента някой няма пари, другият дава естествено, както и за по-големи покупки - плащаме заедно. Супер е, че плаща сметките и храната човекът. Моят мъж (преди да изляза в майчинство) настояваше аз да давам половината пари за сметките и не съм смятала това за проблем. А при положение, че взимаш колкото мъжа си пък било то от наем, честно казано, не знам защо искаш пари от него.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Аз проблем не виждам - сама казваш, че доходът ти е колкото неговия, освен това мъжът ти плаща сметките и пазарува (а това хич не е малко и е значително перо от месечните разходи), така че не виждам за какво му искаш пари! Не се засягай, но от постинга ти оставам с впечатление, че ти си харчиш собствените пари само за себе си и мъжът ти има основание да се дразни, ако е така и му искаш и още. Аз също не си оставям заплатата на видно място, нито пък искам това от мъжа ми, но отдавна сме се разбрали по този въпрос и сме си разпределили паричните задължения.

Общи условия

Активация на акаунт