Докога безсолно?

  • 1 280
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Маменца, кажете откога може спокойно да се дава нормално солена храна на децата?  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 436
Допустими дневни количества сол

Деца:
0-6 месеца – по-малко от един грам или 0,4 грама натрий
7-12 месеца – 1 г или 0,4 г натрий
1-3 години – 2 г или 0,8 г натрий
4-6 години – 3 г или 1,2 г натрий
7-10 години – 5 г или 2,5 г натрий


От тук.

Това е количеството, от което детският отганизъм се нуждае, всичко над него е опасно, смятай  Simple Smile но имай предвид, че се смята не само солта, която слагаш в манджите, а като цяло, в този смисъл, необходимото за деня детето си набавя от хляб, солети, бисквити, ако сложиш и в яденето ...

Ние слагаме малко сол в храната си, но все пак почти винаги отделям нейната порция преди това.

# 2
  • Мнения: 1 044
Аз продължавам да избягвам солта, приготвяйки храната на сина си. Той свикна да яде салатата без сол и други подправки и се чуди как може другите да слагат сол на краставицата например. Но понякога  ми прави впечатление, че организъмът му има нужда то повечко сол - сам отива и взема от хладилника сирене или кашкавал. 

# 3
  • Мнения: 27 524
Допълнително посоляване - след годинката.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз по принцип готвя с много малко сол.Така предпочитаме в къщи храната,а и и заради детето Wink
До 10 месец давах абсолютно безсолно на Калоян.Като започна кухнята,прояде и малко солено.Но и там слагаха съвесем малко сол на храната.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Нормално солено се е случвало да хапне от 1-2 месеца,но по-принцип за нея слагам по-малко сол/в салата въобще не и слагам/.

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
След годинката започнах да посолявам леко, но много често забравям.

# 7
  • Мнения: 503
В ДК предполагам,че слагат сол,но аз като му готвя не!

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
След 11-12 месечна възраст, когато започна да яде обща храна. Но аз по принцип готвя сравнително безсолно, така че този въпрос не стои пред мен.

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги съм слагала по малко сол в храната му.Вече дори яде от нашите гозби понякога.

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Колкото по късно толкова по добре след 1г.6м. е добре Peace
 

# 11
  • Мнения: 4 621
Когато започне да яде обща храна Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 969
Все още, когато му готвя аз храната му е безсолна, слагам само някоко трошици вегета или друга от комбинираните подправки.

# 13
  • Мнения: 5 362
След 11-12 месечна възраст, когато започна да яде обща храна. Но аз по принцип готвя сравнително безсолно, така че този въпрос не стои пред мен.
И аз съм така Peace

# 14
  • малкия град
  • Мнения: 127
Не добавям и песъчинка сол в момента, мисля да продължа така и след годинка.

Общи условия

Активация на акаунт