Баба Марта с мартеници в ръка, покани в СИЛИСТРА пролетта

  • 12 415
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
                                                                           

                       

  Старите ни теми: 
  Коя е най-красива на света: СИЛИСТРА през есента
  Да се покажат мамите от СИЛИСТРА!Веднага!!!
  СИЛИСТРА-2
  Силистра

     costumed050 Педиатър - хомеопат в Силистра: д-р Румяна Манева / 0887 757742

  Албум на силистренските красавици и техните дечица:  www.snimka.bg
  user: ssbaby, парола: silistra07

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 21:05 от benighted

# 1
  • Мнения: 616
Хайде да се разпиша в новата темичка и дано не се налага пак да променяме заглавието поради изтичане на сезона.

# 2
  • Мнения: 640
и аз запис

# 3
# 4
  • Силистра
  • Мнения: 288
запис ха

# 5
  • Мнения: 4 490
Запис и от мен!
Иренче, да са ти живи и здрави всички рожденици!  bouquet Тортата за половинката изглежда като тези, дето аз ги правя, с готови блатове ли е? Аз съм рожденичка в събота и се чудя какво да спретна за почерпка, ако някой се присети за мен и реши да ме изненада. Торта мислех да не правя, ама сега се замислям защо пък не? Thinking Нели, я дай идейка за нещо бързо и лесно освен торта? newsm78 Някакви кремчета може би? Аз цяло лято правех един крем, жесток е направо - 2 кофички пълномаслено кис. мляко (примерно Верея 4.5%), разбърквам ги с желатин, в чашките натрошавам един пласт чаени бисквити, един пласт млечната смес (бисквитите може предварително да са полети с Бейлис или друг ликьор), така докато се напълни чашата, отгоре гарнирам със ситно нарязани праскови (или други плодове) и бухам в хладилника уж да стегне желатина. Е, то никога не стягаше, може да беше малко желатина, но ставаше страшно вкусно. Обаче за почерпка за РД ми се струва твърде обикновенко.
Ох, и при нас е много студено и разходките ни се изчерпват с оставяне и взимане на Стефан от яслата, но все си е нещо. Особено сутрин в 8 к'ъв клинч е тука... cold Довечера ще ходим да купуваме пантофи на Стефкото за у дома, че ходи по чорапки, милото, ще взема да го простудя.
Айеее, Максим заспа, отивам да мушна 2 залъка в устата, че иначе не ми дава. Crazy

# 6
  • Мнения: 2 274
Ани, тортата е супер лесна - с готови блатове е  Mr. Green! Става адски вкусна и отнема мах. час!

  Рецептата: 1 оп. готови блатове, 500мл. сладкарска растителна сметана / който иска може заквасена, ама става по-тежка тортата/, 1 пак. желатин, 1 компот от ананас - на парченца, 2 банана, ванилия, ромова есенция, 1/2 чаша захар и 5 фъстъковки!
   Слагате желатина в 30-40 мл. вода да се накисне, а през тва време- блата в подноса, нарязвате си и банана и след 10-тина мин., желатина- на водна баня го разтваряте! Докато той се разтвори си разбивате малко сметанката, да стане пухкава+ 1-2 ванилии! След това постепенно докато разбивате добавяте желатина и бъркате докато стане гъста пяна! В 200 мл. вода слагате 1/2 чаша захар за сироп. Като се разтвори захарта слагате ромова есенция и от там нататък е лесно !
Блат, сироп, малко крем, плодове, малко крем, блат и т.н.! Сиропирам със сока от компота единия блат, а другите два - разделям сиропа, който сама си правя ! За украса, натрошавам фъстъковките и поръсвам отгоре и отстрани!
По желание могат да се сложат и други плодове - киви, портокали, праскови от компот, мандарини и т.н.
    Да ви е сладко   chef!

# 7
  • Мнения: 640
Еeee,много хубави идеи.Жалко,че скоро нямам повод.Може би за Коледа

# 8
  • Мнения: 4 490
Иренче, точно същата торта е, която аз правя много често! Наистина е страшно вкусна, само че аз я правя малко по-проста от теб - сиропирам блата с компота, мажа с разбитата сметана (без желатин), нареждам плодовете, отгоре следващия блат и така. Обожавам я тази торта, колкото е проста, толкова е и вкусна, а наскоро даже Мадлен Алгафари я прави при Звездев, но тя използва цедено кисело мляко вместо сметана. Ама като сложиш захар, пак става калорична. Абе ма****та им на калориите, нали е вкусно... Mr. Green
Нели, че защо ти е повод да си спретнеш тортичка, бе душо? Laughing За мен повод е всеки почивен ден, примерно. Нали сме си всички у дома, дай да позасладим с нещо.

# 9
  • Мнения: 2 274
Аз реших да сложа желатин за да стои по плътен крема  Peace! Навремето правех подобна торта, ама аз си правех блатовете и крема го правех от заквасена сметана! Сега обаче като ме домързя - реших да купя готови блатове, а заквасена сметана немога да ям, заради алергията на Боил  Tired! Това предаване с Мадлен не съм го гледала! Момичета, вие гледате ли новото предаване по БТВ - Часът на Мама! Интересни работи обсъждат, ама малко късно за мен! Аз вече съм ги научила от форума  Wink Mr. Green!
Хубав ден   bouquet! Да използваме последните топли есени дни!

# 10
  • Мнения: 4 490
Аз не мога да го гледам, защото точно тогава се приготвяме с Максим да ходим да взимаме Стефан от ясла, а като се върнем, вече е свършило. Но и аз си мисля, че за майка с две деца вече надали има какво ново да ми кажат. Утре тати си е вкъщи, ще го пратя за Стефкото и аз ще гледам предаването.

# 11
  • Мнения: 4 490
Момичета, черпя, че одъртявам! Mr. Green За съжаление - само виртуално. Wink

# 12
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Анту, честит ти рожден ден от мен. Бъди много здрава, много щастлива и много обичана жена! Весел празник!

benighted Благодарско за новата тема, а аз щото съм толкоз редовна напоследък баш за нея взех, че включих  Mr. Green. Тортата ти изглежда много апетитно, а аз като върла фенка на тортоправенето ще трябва да се възползвам от рецептата дето си дала. Благодаря!
 Какво правите мацки в тоя мрачен ден? Аз цял ден съм с децата в къщи и взаимно ни  хвана нервната май  newsm78 - и децата и мен. Незнам как ще е караме тая зима без едно свястно барче дето да се скрием с дечковците. Бре ще си пазим домовете май, ама как ще я караме няколко месеца така не ми се мисли. Хайде кажете нещо развеселяващо, че съвсем ме налегнаха едни мисли ....  ooooh!

# 13
  • Мнения: 616
Честит рожден ден Ани. newsm51
Много  щастие и любов ида си най обичаната жена от твоите трима мъже.
Корнишонка и у нас положението е същотото  а е минал само един ден ами останалите Пешо ме врънка за на вън ама мен ме страх да го пусна че до не се разболее.

# 14
  • Мнения: 2 274
Ани, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много щастие, късмет и любов!

Момичета, честит първи сняг! При нас цял следобед валят едри парцали сняг  Mr. Green! Вили е безумно щастлив  ooooh!!

Общи условия

Активация на акаунт