Аз ще имам чудна лампа, ших си я самааа..

  • 2 296
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Ето за тази говоря:
http://zainteriora.com/index.php?option=com_content&task=vie … 138&Itemid=86

а ако не стане, или резултата нe ми хареса, ще направя тази:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=3798&highlight=%EB%E0%EC%EF%E0

втората ми харесва повече, но докато се сдобия с 1300 свински опашки...

Приемам идеи и за други осветителни тела.

Вие сте Hug

# 1
  • Мнения: X
Лампите са страхотни! Запалих се по тази рошавата и ако домочадието я хареса, ще се опитам да я направя.
Благодаря за идеите!

# 2
  • Мнения: 1 630
първата от какъв материал е?

# 3
# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

и аз се бях запалила по втората. оказа се, че тези обли луминисентни  лампи са с различни фасунги и бла бла и така и не се реших да си купя една. беше сложно да е монтирам. а и аз не разбирам много. май имат и различни стандарти  Crazy

а на първият модел от какво е направена основата?

# 5
# 6
  • Мнения: 742
О, Дивиана, много е красива лампата от органза! Поздравления!

Пачикрак, да знаеш, че в най-скоро време ще пробвам да изработя твоята китайска  Peace


Искам ги всичките! Ще почна една по една, да видим къде ще му излезе края...

Като ги направя, ще пусна снимки Peace

# 7
# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
майка едно време беше направила интересна лампа.

една плажна топка с подходяща големина се надува и се намазва с крем или олио.
цялата топка се увива с различни цветове конци. увива се докато топката напълно се покрие с конците.
маже се дебело с С200 и се оставя да изсъхне. с лепило може да се маже и между отделните пластове конци.

след като е напълно изсъхнало лепилото  внимателно се изрязва отвор, там където се надува топката, с големина да се закрепи на фасунгата.
топката се изпуска и се изважда и полюлеят е готов Sunglasses

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
А това е моята лампа  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134900&photo=16 .
Извинявам се,че е побликувана в друг подфорум,но този си е специализиран.

# 10
  • Мнения: 799
А това е моята лампа  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134900&photo=16 .
Извинявам се,че е побликувана в друг подфорум,но този си е специализиран.

Еее, не бъди гадна, де, дай повече инфо за сътворението й  Praynig

# 11
  • Мнения: 742


страхотно  Peace  bouquet

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
Сега ще дам инфо за лампата.
Тялото(корпуса) на бубата е от 2 съединени със силикон пластмасови чашки.Главичката е от гумена топка обвита с изолирбанд и покрита с чорапки прозрачни-според цветовия избор.Залепих и очета, а пипалата са от декоративна тел за подаръци.За крилата ползвах тел с фи 2 мм.Извиват се в желаната форма и се опъва избрания чорапогащник върху  им.После се лепят малки звездички(или друго, само да е лъскавко),купени от коя да е кинкалерия.На едната чаша дъноро е пробито(аз използвах нагорещен на газовия котлон нож)за да се покаже фасунката с крушката.В корпуса на животината не бива да се забравя и отвор за кабела.Пробих го със силиконовия пистолет.А самият кабел прикрих,като го поставих в дръжката на цвете-слънчоглед от "Всичко по 1 лев" купено.В Него оставих дебелата тел,за да може да се насочва лампата в желаната посока,защото не винаги може да се докара баланса между елементите и е възможно или главата или опашката с крушката да висне.Прикрила съм връзката между 2-те чаши със ширит,като имитирам телце на буболечка.
Фасунката на лампата е тип "миньон" а крушката е 60 вата.Ако не сте сигурни за електрическата част помолете някой разбиращ да ви помогне.Важно е да няма директно нагряване върху пластмасовия корпус за да няма разтапяне или подпалване.
Успех!!

# 13
  • Мнения: 1 668

Твойте са страхотни  smile3525 Може ли да покажеш снимката в по-блиэък план и да обясниш как точно се правят теэи красоти Simple Smile Благодаря!

# 14
  • Мнения: 4 390
Ето, djesmin Simple Smile

1. Необходими материали и инструменти:
- парче прозрачен плат – в случая органза, 40 х 60 см
- 4 CD
- качествени лампички (с отделящ се трансформатор), с накрайник, който минава през отвора на диска.
- картон за цилиндрична основа, спомагаща залепването
- бамбукова пръчка за извеждане на кабела на нужното разстояние
- ножици
- прозрачно лепило или топъл силиконов пистолет
снимка
2. Около диска се залепва тесният край на органзата по цялата обиколка, на около 5 мм. От другата страна се залепва вторият диск, като сандвич, така че блестящите им страни да останат видими.
снимка
3. Прави се цилиндър от картон с диаметър колкото на диска. Поставя се под органзата. Опъва се и се залепват двата края на плата един за друг по дължина. Картонът се изважда внимателно. Без картона трудно ще постигнете правилна форма.
снимка
4. В получилата се торба се пъхват лампичките и се подреждат. Краят на кабела се промушва през дупката на диска. Залепва се платът по цялата обиколка на диска. Върху него  - другият. Ако искате да виси близо до мебел, бамбуковата пръчка отвежда лампата на нужното разстояние.
снимка



http://www.bravacasa.bg/?article=978

Общи условия

Активация на акаунт