Как се хранят 3 месечните ви бебета

  • 1 443
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте момичета и приятен уикенд,
Моля ви споделете по колко грама и на колко пъти изпиват вашите бебета. Винаги ли е еднакво количеството и на еднакви интервали от време. По колко грама на ден се събират
Питам ви защото моята щерка на 3 мес се опитва да ме разиграва Sad. Храним се с Аптамил 1. От известно време си развали режима, който имаше, изпива различни количества, понякога ок. 120 до 140 гр, друг път по 170 гр, освен това огладнява през различни интервали от време, Вчера например и давах през 4ри часа по 170 гр и си ги изпиваше, днес обаче не е така. Понякога пие много лакомо, с апетит, друг път се дърпа,  въпреки че са минали 4 часа вече. В чудо се видях Sad
Събират ни се по 5 хранения на ден, тя заспива ок 21.30 - 22 ч и се буди понякога в 6, понякога ок 8.30, като през нощта не се буди да яде. Понякога изкарва по 10ч сън без да е яла, Аз и давам понякога петото ядене към 23.30 - 0ч, тя го изпива както е заспала. Не знам правилно ли постъпвам, но иначе се събират 4ри яденета и грамажа  излиза по-малко. Ве1е няколко пъти  вечер огладнява на 2 ч, примерно в 18 е яла, в 20 е гладна вече, аз я набеждавам, че  има колики, защото се присвива, обаче като се наяде и мирясва. Има ли ли сте подобни случаи?
И колко горе долу трябва да изяжда бебето на 3 мес. На кутията пише по 200гр - 4 до 5 хранения на ден. Това на мен за 3 мес бебе ми се вижда ужасно много, а и моето бебе едвали ще изпие 200 гр.

Тежи почти 6 кг, на 3 мес. и една седмица.  Изглежда пухкава Laughing
Моля ви споделете как е при вас
Поздрави

# 1
  • Мнения: 159
Ние от скоро сме на смесено и не съм много сигурна,дали съм права,но за твое и мое успокоение ще ти кажа,че детето трябва да изпива 100гр+месеците на които е! В твоя случай 130гр.Това,което пише на опаковката не го зачитам много,много!За мен 200гр,също е ужасно много!Моя посмъртно не може изяде толкова!Не съм си водила записки,за да знам в колко часа колко изяжда,но все се върти в рамките на 130. Случва се по някога да изяде и само 80-90.Максимум е изяждал 150.Иначе си наддава добре,не изглежда гладен,също по някога прави по 4-5 4асови паузи.Вечер,ако го нахраня в 9-10 с АМ спи до към 5-6 сутринта.Нощем като се буди повечето пъти му давам малко водичка и той така заспива,а в мн рядки случаи ако изглежда мн гладен му давам да суче.Аз съм на мнението,че детето си знае най-добре и няма смисъл да се насилва да яде,когато не ще!Според мен няма за какво да се притесняваш,при децата всичко е моментно. И това е момент,който ще мине и замине! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 467
Никога не съм спазвала режими. Щом така иска да яде, остави я, казвам ти от съвсем скорошен опит, че бебето ти само ще си го създаде, когато е готово. Моето бебе като стана на 5 месеца и половина почна да се храни на 4 часа, буди се още вечер веднъж и все още й давам мляко, изпива всичко до дупка. Яде колкото й се яде, остави я, тя си знае най-добре.  Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Никога не съм спазвала режими. Щом така иска да яде, остави я, казвам ти от съвсем скорошен опит, че бебето ти само ще си го създаде, когато е готово. Моето бебе като стана на 5 месеца и половина почна да се храни на 4 часа, буди се още вечер веднъж и все още й давам мляко, изпива всичко до дупка. Яде колкото й се яде, остави я, тя си знае най-добре.  Peace

 Peace

Моето също ядеше на неравни интервали и количествата бяха винаги различни - от 70, та чак до 210мл  Grinning

# 4
  • Мнения: 154
При нас също интервалите между храненията варират от 3ч.;3,5;4ч.,след като спи се случва да пропусне храненето и давам като се събуди.Така че и общия брой хранения понякога са 6, понякога 5.Иначе като количество  изпива по 120-130мл.,случва се да остави,погука 5-10мин. и си го дояжда.По-късно от 22,00часа вечер не съм давала храна,сутрин яде между 6,20-7,30часа.Смятам,че е добре стомаха да почива и не са страшни по-големите паузи,то детето ако огладнее ще се събуди,ще заплаче.Понякога нощем се размънква, давам водичка и продължава да спи.В крайна сметка детето си показва кога и колко иска,води се по него.

# 5
  • Мнения: 46 436
Количествата бяха различни в различните часове на деня.
Не съм го приемала за разиграване, когато беше гладна - давах  Grinning

# 6
  • Мнения: 11
Теди е почти на три месеца и е изцяло на Милумил 1. Изяжда по 140 - 150 мл 5 хранения и тежи около 6,300кг

# 7
  • Мнения: 4 784
На три месеца ядеше по 130мл, през максимум три часа и през нощта, т.е по седем пъти на ден хапваше по 130 мл. мляко. Само че беше на Аптамил АР.

# 8
  • Мнения: 204
Бебо на 3 месеца ядеше по 5 пъти на ден по 180 мл. И спеше от 21:30 до 6-7 сутринта. Много е индивидуално.

# 9
  • Мнения: 669
Бебо на 3 месеца ядеше по 5 пъти на ден по 180 мл. И спеше от 21:30 до 6-7 сутринта. Много е индивидуално.
и моето дете беше така

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
На 3 месеца кърмех през 3 часа - в 6, 9, 12, 15, 18, 21ч. Незнам колко и изпивал, но щом е бил спокоен, значи му е стигало.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние ядем по 6 пъти на ден по 130/140 мл. готово АМ!
Мрънка като го вдигна да се оригне но сега му слагам бибата и се успокоява веднага,стига си му това ядене но е много лаком  Heart Eyes Mr. Green Преди 20 дни му давах по 170 мл готово ам и пак го изяждеше но пък повръщаше и педито ми каза че трябва да папа не повече от 140 мл на ядене и вече 20 дни сме така! Peace

# 12
  • Мнения: 545
Искам да те успокоя, че ние режим си направихме чак след захранването, преди това беше ден за ден. На три месеца ядеше по 8-9 пъти  денонощие - аз обаче кърмех и предполагам всеки път е изсмуквала различно количество. Хич не се тормози и  ако яде, яде. Важното да е здрава, жизнена и спокойна, какво значение има режимът и въобще малки сте за режим. Освен това децата си имат безпогрешен инстинкт и в случая очевидно не е гладна всеки път еднакво или на еднакви интервали от време. И въобще не те разиграва. Моята Ева не ме раизграва на 8 м., та какво остава за твоето 3 месечно бебоче. Hug

Общи условия

Активация на акаунт