"Бенка" в окото

  • 8 575
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 169
Здравейте момичета,

Прибягвам до вашата помощ, защото не намерих нищо в старите теми. Ако го има моля да ме извините и ще помоля за линк.
Имам племенница на 14 год. От една година в бялото на окото си има кафяво окръглено петно, което прилича точно на бенка. Водиха я на лекар три пъти за това време, но никой не сметна, че е нещо тревожно.
Преди два дни снаха ми я заведе отново и лекарката е била категорична, че трябва да се направи биопсия и да се оперира след това.
Детето е много уплашено, а и всички ние също.
Загубих брат си преди 7 месеца от рак (той е нейният баща) и сякаш не можем да изгоним лошите мисли от главите си.
Благодаря

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На какъв лекар я водихте- предполагам офталмолог в някоя поликлиника?
Консултирайте си с няколко много добри офталмолози (такива, които извършват операции, не само да преглеждат) и онколози.

# 2
  • Мнения: 1 169
Рени, един път е водена в частен кабинет и два пъти в бившата очна клиника в 3- та градска болница.
Сега в специализирана очна клиника, която аз не зная, тъй като отдавна не живя в БГ.
Надявах се, че може някой да е имал подобен проблем и да сподели.
Благодаря все пак за мнението ти.

# 3
  • Мнения: 1 685
дано нищо му няма на детето!но и майка ми и вуйчо ми ,са с такива бих казала бенки в очите.наистина е много странно но и двамата ходиха при офталмолог и се оказа че не е нищо сериозно  Partyпросто бенки!!!

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам, че не мога да помогна, но пожелавам на детето да му няма нищо притеснително.

# 5
  • Мнения: 729
Аз също имам такава "бенка" в окото.Не съм ходила на лекар защото не ми е пречила по никакъв начин и не съм сметнала за необходимо.Мисля че всичко при детето ще е наред.Пожелавам и го от сърце.

# 6
  • Мнения: 4 053
нека наистина да идат при няколко доказани специалисти,
и да получат адекватно лечение, естествено ако се наложи  Hug

аз бих препоръчала д-р Топов от детска очна клиника на МА

# 7
  • Мнения: 4 053
питай и в тази тема ако искаш  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223262.0

# 8
  • Мнения: 3 914


Загубих брат си преди 7 месеца от рак (той е нейният баща) и сякаш не можем да изгоним лошите мисли от главите си.
Благодаря
Не свързвай проблема с това,уверявам те тумори на склерата/бялото на окото/ НЯМА.
Трябва да се разбере какво е,но не се притеснявай,вероятно е някакво пигментно петно,което едва ли ще създава проблеми Peace

# 9
  • Мнения: 398
 Аз имам такава бенка по рождение.За тези 26 год. , кой ли специалист не я гледал и всички казват ,че не се налага премахване.Единствено ми казват ,ако искам от козметична гледна точка да я отстранят с лазер.Биопсия не ми е правена, тъй като според всички лекари това е не нужно бърникане по окото.
 Когато бях на около 12 год.бенката леко се увеличи и от тогава не е мърдала като размер.
 Ходих къде ли не за консултации и всички ми казаха , да не се тревожа.
 Консултирайте се с повече специалисти и не се трвожете толко много.
Успех и както казва един мой приятел ,не всеки има чаровна бемка в окото.

Общи условия

Активация на акаунт