никнене на зъбки

  • 668
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Здравейте,
бихте ли ми казали някое успокояващо лекарство при никнене на зъбки? Бебка е на 4 месеца.
Днес купих Дентинокс, но не съм особено навита да го давам след като видях, че съдържа лидокаин.

Съжалявам ако има скорошна такава тема, стана късно и много ме мързи да търся ...

# 1
Дентиноксът действа 15-30 мин. и после - пак същото. Не помага при сериозна "зъбна" криза.
Малко ви е рано на 4 мес. да се "озъбвате", но има и изключителни случаи  Simple Smile Милото то!
 newsm50
Пробвайте с масажче на венците, докато все още дава. Почнат ли наистина да никнат зъбките, няма да даде да пипнете дори! Има разни хомеопатични продукти по аптеките, ако ви е страх от лидокаина.
Това което можете да направите при наистина сериозна зъбна криза, е да разпределите 1 ампула калциев глюконат на 3 приема през деня. Счупвате ампулата и залепвате отгоре лепенка, докато свърши вечерта. Действа антисептично, обезболяващо и подпомага никненето на зъбките. Това може да правите не повече от 2-3 дни.
 Peace

# 2
  • Мнения: 589
Малко раничко, да, но от пускането на темата до днес вече имаме избил зъб и то кътник!!!  Laughing Мамината акулка  Mr. Green

Много благодаря за съвета, ще се поинтересувам допълнително и ще пробвам.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт