Какво става,защо боледува толкова често?

  • 575
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Здравейте,това се питам аз за моя син newsm78Уж на тази възраст им бил понижен имунитета,уж и зъбите давали своя принос,уж всички деца боледували Rolling Eyes Е да,ама,аз не вярвам ,на моите приятелки децата не боледуват често.А ние-месец май беше със сополи,кашлица,температура.Месец юли беше 4 дни с температура без нищо друго.Август беше с повръщане и разстройство.Септември-10 дни ужасна хрема.От снощи пак-хрема,кашля,температура.Правя каквото мога-непрекъснато е на въздух и слънце,закалявям го,давам витамини,тъпча го с плодове и зеленчуци,не го събирам с болни деца ooooh! Вярно е,че  в някои от случаите го заразих аз Embarassed Старая се да го пазя,даже ходя вкъщи с маска,ама не става Sad Е,кажете ми какво мислите?Аз ли греша някъде?Какво да предприема?Вашите деца боледуват ли така често?Ако не,как го постигате?Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 1 041
И моето дете боледува често- всеки месес задължително. Давам витамини, сиропи и т.н., но ефект никакъв  Sad

# 2
  • Мнения: 7 201
Здравей MaraSara!Моето дете също боледува често.Каквото и да правя,както и да го предпазвам-пак си боледува!Миналия месец пуснах подобна тема-можеш да я видиш тук.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
Моят син,да чукна на дърво,досега много рядко е боледувал.Изкара една гнойна ангина,и 1-2 пъти леки вирусчета за 2 години и половина..АБ е пил веднъж,за ангината.Попаднахме на педиатърка,която изписва основно хомеопатични средства и АБ само в най-краен случай Wink

Още от малък се опитвам да го калявам.Температурата в къщи почти никога не е повече от 22 градуса.Не го навличам,дори и зимата.Всеки ден е навън,миналата зима има само 3-4 дни,в които е бил в къщи.Не го пазя прекалено много от децата.Контактувал е с болни дечица на площадката,много рядко е прихващал нещо.
Леки настинки не лекувам с лекарства.Хремата само с физ.разтвор.Капки слагам само ако има зелени сополки.Така препоръчва педиатърката и нейната теория е,че така организма се научава сам да се бори с болестите/с по-леките,разбира се.Всичко по-сериозно не бива да се оставя без лечение Naughty/.

Но всичко си е до организъм,все пак.Каквото и да правиш,ако детето е предразположено към по-често боледуване,няма спасение.Трябва да се запасиш с търпение и да чакаш да израсте този период.Казват,че след 3-та годинка болестите рязко спадали Thinking.

Пожелавам ви по-малко боледуване за напред  Hug

# 4
  • Мнения: 46 434
Вируси. Като ги мине, ще си изгради имунитет и ще се разредят. Някои деца ги карат много леко, даже родителите не усещат неразположението, при други се стига до усложнения, зависи от общото състояние на детето, но всички ги минават.

Моята не боледува, но тоя вирус с повръщането, където го види, там го лепи  Laughing за щастие се разминава без лечение до сега  Praynig

# 5
  • Мнения: 89
Баткото ми боледува много. Почти всеки месец е болен. А малкият не се заразява или му минава много бързо. А ходи и на ясла. Направо незнам какво да кажа. Гледам ги по един и същ начин, храня ги с едно и също, играят с едни и същи деца. После баткото болен, а малчо здрав като бик. newsm78

# 6
  • Мнения: 729
Баткото,който вече е на 14 години,боледуваше много.От както тръгна на градина до 3 клас почти не минаваше месец без да е болен и на лекарства.Е,това премина,но сега е втори номер-Моника.На 6 м. беше с Т и ангина,на 11 м. също и сега вече 10 дена е със страхотна хрема,която не минава и не минава.Надявам се да е по здрава от батко си нооооооо............ И аз се чудя греша ли някъде или просто има деца с по здрава имунна система.   newsm78

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Моята е от болнавите  Tired Все нещо прихваще, колко АБ е изпила след разни усложнения. Два пъти до болница стигахме... Уж все давам имуностимулатори, уж я калявам...
Надявам се скоро да премине всичко това, защото си е мъчение и за детето, и за мен.

# 8
От лично наблюдение знам че децата с трета сливица боледуват много имам няколко приятелки с този проблем и единственото решение за тях е да се махне тази сливица друго нищо не помага. Но мисля че преди 3 или 4 годишна възраст операцията е невъзможна. Чувала съм от тях че ги изсушават по някакъв начин тези сливици. Но ти първо разбери дали има такава. Друго което мога да ти кажа е да намериш начин за сдобиване на натурални плодове и зеленчуци за които знаеш как са отглеждани, защото тези от пазара са обработвани с какви ли не отрови и препарати за трайност и добър търговски вид че по-скоро вредят от колкото да помагат(но това е мое мнение) аз лично давам на моето дете само банани от пазара и нищо друго от там. Потърси помощт и в хомеопатията по-добре е от другите лекарства. Що се отнася до адаптираните млека нека педиатъра да ти препоръча марката, те също не са за подценяване.  За друго не се сещам пожелавам ти от все сърце да намериш решение за този проблем УСПЕХ!                                       

Общи условия

Активация на акаунт