Какво да правя?Мами,споделете!

  • 929
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Мами,споделете.За какво давате чайчето на HIPP с лайка?Малката е на 5 месеца и е много неспокойна.Хипер активна.Постоянно е в движение,мрънка,сърди се....Все сме на ръце.Трудно се приспиваме-спи по ЕДИН път на ден.Това май не е нормално за нейната възраст.За яденето сме на кърма+на обяд започнахме по-малко с пюретата.След обяд давам бананова каша и от там нататък се кърмим.Забелязвам обаче че започва да отказва цицата.ЗАЩО? Имам чувството че е все гладна.Ако някои хапне нещо и тя иска...Не смея да и давам нищо друго.През ноща започна да яде по3-4 пъти.Няма спане.Какво да правя?Какво да давам?Майчета ,помагайте!!!  newsm45 newsm45

# 1
  • Мнения: 244
четох в една статия че ако детето почне да се заглежда в яденето на възрастните значи е готово за захранване моя сун беше абсолютно същия има вероятност да не си дояжда през деня за това да иска толкова много веер за спането и хиперактиността не се притеснявай и прри нас беше така след време отшумя само  сега спим по 3 пъти на ден два по 30 мин и веднъж 1 и половина

# 2
  • Мнения: 20
моя син беше тъка когато ми спираше кърмата,сигурна ли си .4е имаш достатъ4но кърма

# 3
  • Мнения: 8 242
Тони беше .. и е същия. Нервак голям за всичко и по всяко време  Crazy И колкото повече расте, толкова повече издивява  Twisted Evil
Характерче  Mr. Green
Буди се по 20 поне пъти на нощ, през деня ако не го приспя (което трае поне 1 час), може да си откара до към 10 вечерта бесен и див, без да се сети да спи..
А това, че иска постоянно да яде - интересно му е на детето да опитва, явно е готово за захранване вече.

# 4
  • Мнения: 1 049
Според мен е по-добре да даваш банановата каша вечер преди сън, тя засища повече от кърмата и вероятно няма да се буди толкова често през нощта.  Wink След като проявява интерес давай и пюренца, детето само си показва. Може да е неспокойна и от зъбките, даваш ли й нещо за тях или играчки да си чеше венците? Още преди да са се показали те наболяват... А за чайчето на HIPP незнам това против колики ли е  newsm78 Аз давах чайче обикновено след пюрето или след кашата. Някои чайчета на HIPP обаче са с добавена захар, тях не бих давала baby_neutral

# 5
  • Мнения: 995
Според мен скоро ще имате зъбче  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 131
Аз давам чай на Хип отдавна - същи този, за успокоение и удължаване на съня. Вече сме изпили 4-5 опаковки. Не знам доколко му влияе, но му харесва. Моя син също е хипер активен - някои казват, че това си е до самото дете. Сега е на шест месеца и ума ми не побира като след време проходи, как ще се удържаме.
Аз лично банановата каша я давам следобед, защото смятам, че за вечер е по-тежка храна и ще му натовари коремчето. Повечето мнения, които съм чувала, са, че вечер трябва да се дава мляко /или съответно кърма/.

# 7
Както виждам неса само нашите деца супер активни, защото моето е така от едномесечна възраст сега е на 11м. и спи само по един път на ден и е късмет ако направи 1час, а нощно време заспива към дванайсе часа и се буди по същия начин да яде по няколко пъти на нощ не зависимо какво яде на вечеря(всичко сме опитвали) и накрая просто се примирихме. Посъветвай се с педиатъра какво да правиш, но каквото и да ти каже ти сама ще намериш верния път. Причините може да са много за неспокойния сън, но ако детето расте здраво значи всичко е наред. Единствената незгода остава за родителите че се налага да стават по няколко пъти на нощ, но аз се надявам някой ден това да отшуми и всичко да стане нормално. Що се отнася до чайчетата на хип нишо не мога да кажа аз не можах да ги давам защото малката отказваше да ги пие. Искренно ти желая нещата при теб да се подобрят.                                               

# 8
И моят син е на 5 мес. и е същото положението. Май е някакъв период , който трябва да отмине след време.

# 9
  • Мнения: 478
Моят бебо пие чай от лайка на HIPP и той май за нищо не е. Просто чай на гранули. Преди това пиеше чай против колики пак на HIPP. Той вече е на 8 месеца и ако го държа докато се храня ми бърка в устата сграбчва каквото може и си хапва  Mr. Green Предполагам, че храната през деня не му е достатъна и затова иска да си хапва и през нощта. (Мое мнение) Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Терминът "хиперактивно" едва ли е удачен за 5 месечно бебе, особено пък поставен наизуст, не от съответния специалист.

Може кърмата ти да не е достатъчно, или да не е достатъчно хранителна. Щом се опитва да яде през нощта, пък и толкова пъти, явно е гладна. Най-добре се посъвевай със специалист, ако държиш да кърмиш още, или давай АМ - ще знаеш точно колко и какво изяжда. Във всеки случай потърси причината, преди да търсиш начин изкуствено да "успиш" детето.

# 11
  • Мнения: 3 069
Може и при вас да е тръгнало вече зъбоникненето.
Когато Виктор е в такъв период е много нервен и вечер почти не спи, а по принцип е много спокойно дете и не е имал проблеми със съня.

# 12
  • Мнения: 1 367
Както са написали другите майчета,причините за тази активност може да са в никненето на зъбче или недостатъчна кърма. Защо не направите пробно кърмене,за да разбереш дали яде достатъчно? Аз давах банановата каша следобед. А може да опиташ да даваш успокоителния чай на Хип,той съдържа само билки и е много приятен. Аз го давам само вечер,за да спи спокойно,но ти можеш да го даваш през целия ден. Успех!

# 13
  • Мнения: 1 121
Аз се сещам за няколко неща: никнене на зъб, глад или умора. Когато моят син не се е наспал или наял започва да нервничи, маха неспирно с крачета и с ръчички, мрънка... нося го постоянно на ръце и оставя ли го се започва един рев, рев, рев... страшна работа. Пробвай да даваш бананова каша за вечеря, може да се буди нощно време, защото е гладна (освен ако не никне зъб естествено). През деня едно спане не е достатъчно, това може да я изнервя допълнително. Откакто моят син започна да спи по 2 пъти, стана много по-спокоен. Трябва да намериш начин да я приспиваш. Аз например, след като опитах носене на ръце, заспиване на гърдата и какво ли не, открих, че спи най-добре, когато го бутам в количката и сме някъде навън. Така излизаме по 2 пъти на ден за по час-два, той успява да се наспи и е много по-спокоен-гука си, смеем се, не мрънка толкова много Laughing Даже вече не иска да го нося толкова, колкото преди Simple Smile

Не знам защо може да отказва гърдата, НО в никакъв случай не давай АМ!!!! Първо, транзицията от кърма към АМ при някои бебета не е никак гладка и второ детето няма никаква хранителна нужда от изкуствено мляко, при положение, че кърмиш! Ако не си сигурна дали яде достатъчно-изцеди и й дай от шише! Ако се заглежда у вас, когато ядете, значи е готова за пюре. Пък и 5 месеца не е толкова рано за захранване. Аз по принцип предпочитам да чакам до 6 месеца, но според това, което си написала вие май вече сте готови Grinning 

Общи условия

Активация на акаунт