Какво правите с омалелите детски обувки?

  • 1 698
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Та това е въпросът ми! От баткото имам доста обувчици и сега като купувам нови за бебчо ще ми се насъберат една камара детски обувки  ooooh! И се чудя какво да правя тези на баткото, а са запазени, повечето са като нови, но нали не е хубаво да се носят обувки от две деца, били то и братя, че всяко си оформяло обувката според крачето, или нещо подбно.

# 1
  • Мнения: 234
но нали не е хубаво да се носят обувки от две деца, били то и братя, че всяко си оформяло обувката според крачето, или нещо подбно.

По принцип е точно така.На мен също ми предлагаха обувчици,когато дъщеря ми беше току що проходила.Отказах да ги взема,точно поради тази причина.Сега обаче,когато е вече по-голяма ,бих и обула някои запазени обувчици,ако ми попаднат.
Не мисля,че при по-големи деца ще се получи някаква деформация на крчетата.

# 2
  • Мнения: 197
Да, и аз съм се чудила много пъти. За сега ги събирам, те и не са се събрали толкова много за две години. Някои са си почти нови и не ми се изхвърлят. Ще изплагиатствам някоя добра идея от тук! Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 5 654
Не си спомням точно къде, но май тук из статиите бях попаднала на една, където подробно се описваше този случай и беше обяснено защо не е проблем да се носят носени обувки от следващото дете, причината беше същата, поради която сега се отрича прохождането в специални обувки с подплънки на свода, висока обувка, обхващаща стегнато глезена, а се стимулира естественото прохождане на босо (ако сезонът позволява), по чорапки или терлички. Аз лично смятам малкото да носи обувките на голямото, разбира се, тези, които са запазени, чисти и подходящи. А иначе - във всяка църква биха се зарадвали на подобно дарение, детските домове също не биха отказали такова.

# 4
  • Мнения: 197
Аз лично смятам малкото да носи обувките на голямото, разбира се, тези, които са запазени, чисти и подходящи. А иначе - във всяка църква биха се зарадвали на подобно дарение, детските домове също не биха отказали такова.
newsm10 За нещо такова си мислех и аз! Grinning

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Абе вие за ПРОДАВАЛНИКА не сте ли чували? Shocked www.prodavalnik.com

# 6
  • Мнения: 132
Аз пък ги давам на една моя братовчедка.Нейния син е с две години по-малък от моя така,че.....Или пък на жената,която ми помага в къщи през летния сезон....И тя е много доволна....

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
Пазя почти всички обувки от баткото, ама май няма да ги обувам на бебка, защото ще се разминат като сезони зависи и как ще и расте крачето и след това ще ги дам в някой дом за деца  Peace

# 8
  • Мнения: 3 611
Вьв входа кьм детската градина на Янис има един чувал с етикет "Ако имате стари обувки, пуснете ги тук, те ще продьлжат да бьдат носени".
Хвьрлям не само негови, но и мои.

Сега сьм насьбрала една камара дрешки и сьвсем наскоро видях контейнер zа стари дрехи... като имам пьт натам, ще ги хвьрля.

# 9
  • Мнения: 918
Подарявам ги. Още повече, че той повече от месец не успява да ги носи, така че са почти нови.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Много износените ги хвърлям,по-запазените ги оставям за второто,евентуално.Да има за всеки случай,пък не се знае дали ще влязат в употреба Laughing

# 11
  • Мнения: 1 163
И обувките и дрехите,а отвреме на време и играчките ги подарявам.Децата преди страдаха за нещата си,но свикнаха и сега с желание подаряват,дори вчера подарихме една чанта с играчки. Grinning

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Хвърлям ги или по- точно оставям ги до кофата за боклук. Не е препоръчително да се носят чужди обувки, така че не ги предлагам на приятелки.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 884
Подарявам ги на близки дечица. Също така приемам и на нас да ни дават дрешки и обувки. Нямам никакви притеснения в тази връзка.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък ги пазя. Ако имам второ момиче, ще ги износва. Не виждам нищо лошо в това. Обувките са обувани по няколко пъти и едва ли им е променена формата. А дъщеря ми има ужасно много обувки- купувам по 3-4 чифта на сезон.

Общи условия

Активация на акаунт