Захранване след операция

  • 9 397
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте мами.
Свекър ми го оперираха от спукан апендикс. Още е в болницата, но са казали да му носим храна - някаква лека, която не дразни стомаха. То и   като го изпишат ще трябва да се храни известновреме по-специално предполагам. Аз се сетих само за пилешка супа, макар да не знам дали и тя е подходяща newsm78
Дайте ми някакви идеи, много Ви моля....

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен лично месото не ми влиза в представата за лека храна, защото престоява в организма 48ч. и ферментира. Но не съм лекар и не знам със сигурност.
Лека храна не знам може би картофена супа (съвсем опростена без много добавки с малко сирене).  newsm78 В никакъв случай боб, леща, грах. Може би крем супи лесно се приемат и бързо се смилат или пасирани пюрета.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
oриз, банани, кисело мляко, сварени моркови, тиква

аз не си спомням да бях на диета след това. а след операцията не ми се ядеше.

# 3
  • Мнения: 5 001
Аз съм оперирана от апандисит Grinning докато бях в болницата ми даваха мляко с грис,но много редичко и ми се отразяваше много добре Wink) Дано да се оправи по-бързо човечеца Praynig

# 4
  • Мнения: 2 309
кремчета, зеленчукови пасирани супи / но без бобови/, грис каша, кисело мляко. без тестяни неща. въобще нищо газообразуващо или запичащо.

# 5
  • Мнения: 183
Много Ви благодаря, момичета   bouquet
Търсих из нета, но никъде не намерих никаква информация  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 33
Аз родих със секцио и се захранвах първоначално още в болицата с обикновенни бисквити и кисело мляко а после минах на картофено пюре с мн малко сол после зеленчукова супа но без подправки.Задължително всяка една храна ядях без подправки в продължение на 10дни.Задължително до 40 ден се избягват бобови храни. Simple Smile  chef  bouquet

# 7
  • Мнения: 945
Оперирана съм от киста на яйчника и не помня да са ме zахранвали. Първия ден не ядох, после май ядох нормална храна. Но помня, че не искаха да ме иzписват докато не свътша голямата работа (иzвинете zа подробнистите). Лекаря обясни, че zаради упойката червата си дават почивка и им трябва време, докато zаработят отново. Така че гледайте да не е само супичка, а по скоро нормална храна, която не надува червата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 826
Оперирана съм от киста на яйчника и не помня да са ме zахранвали.

И аз.Първите 2 дни не ядох нищо , после ме захранваха с кисело мляко , крем супа , а на 3-4 ден имаше пиле фрикасе и кроасан.

Общи условия

Активация на акаунт