Проблем с наддаването при 3-месечно бебе

  • 744
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 480
Здравейте, Д-р Нивеа!
имам дъщеричка на 3 месеца и я кърмя на всеки 2-3 часа - на поискване. живеем в лондон и вчера на консултацията се установи, че е наддала само 350 гр. за 1 месец. тя спи без да се събуди от 9ч. вечерта до 3ч. сутринта. но ака след всяко хранене - това нормално ли е? тук казаха, че всяко бебе е различно, но аз съм обезпокоена дали нямам повод за тревога след като вече 3 месеца е така? изпражненията са като в началото след раждането - редки и пресечени. каква според Вас е причината? какво да предприема, тук не е като в България и не правят изследвания? какво бихте ме посъветвали?
предните месеци качихме съответно 800 гр (1-ия) и 600 гр (2-ия месец). вода не давам, нито сокове.
благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Това е малко като наддаване. Можете да направите пробно кърмене в три хранения за деня, за да видите дали се храни достатъчно. Това става като го мерите преди и след хранане, както е с дрешки или се изцеждате и виждате количеството, което можете да изцедите от една гърда за около 15 мин. За тази възраст количеството храна на прием е около 130 мл. 5-6 пъти дневно. Можете да му предлагата при всяко хранене да суче и от двете гърди, ако кърмата не е достатъчна.
Захранването с други немлечни храни го оставете най-рано за 5 м.

Общи условия

Активация на акаунт