За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 15 635
  • 287
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 7 414
   Здравейте!Виждам,че повечето от вас са започнали да учат бебетата си на гърне на доста по-ранен етап.И аз бях започнала да го правя,когато бебока ми беше на 2 месеца,но бързо се отказах,защото........Както и да е......Сега той е на 9 месеца,седи стабилно, и искам да подновя уроците.Слагам го на гърне веднага след сън(ако не сме навън,разбира се),някой път работата става,но много често  -не!Предполагам,че той се изпишква в памперса,още преди да съм го съблякла.
    Дали ще ме посъветвате нещо за моя(нашия) случай?Кога и колко често да слагам бебока на гърне?Как да му внушавам какво трябва да направи?Изобщо може ли да стане работата,ако бебето продължава да носи  памперс?
    Предварително ви благодаря за отговорите! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 00:52 от Лорелея

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
       Само да се запиша за темичката  Simple Smile
      Мимсат сега открих още нещо общо между нас. Вие сте новите августинки  Simple Smile Някога имах планове да ви тормозя още докато сте в отчетните с неща за кърменето, но се смилих и тормозех мамите в близнашкия. Много се радвам че ти разпространяваш хубавите идеи. Надявам се и с кърменето да имате успехи новите августинки, скоро правех преброяване при нас и учудващо за мен се оказа че все още има доста мами които кърмят  Simple Smile
        Лорелея това със слагането след сън е най-разумното нещо, а че понякога вече се е изпишкал няма проблем, постепенно ще започне да изчаква. За памперса незнам какво да те посъветвам, по принцип се препоръчва да сте без за да може по-добре да се схване ритъма и сигналите, но в определени случаи това пък може да доведе до прекалено дебнене и изнервяне от страна на мама и бебе, ако още не са готови. Моите пишкат задължително след сън, след кърмене например и ако отдавна не са пишкали разбира се. Вярвам че скоро ще откриеш правилния метод и ритъм за вас  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 414
  Aila,   bouquet !

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте и в новата тема.

Лорелея, Aila ти е отговорила съвсем точно. Аз правя по същия начин - веднага след сън, след кърмене около 30-40 мин и ако будува, след около 1 час. Моята госпожица си показва де - почва да нервничи и промрънква. Не знам при вас как е. При вас също ще стане, просто трябва време явно. Със спокойствие и постоянство, нещата ще се наредят. Успех.
Aila, не е трябвало да смиляваш  Hug Доста от нас все пак са за изключителното кърмене на поискване и за късното захранване. Даже ми се струва, че сме мнозинството. Има и майки, които доста рано се отказаха, но всеки сам си решава. Наистина те си имаха причини - запушени каналчета, намалена кърма. За това пък имаме и такива, които от АМ (заради престой в болницата), минаха изцяло на кърмене.

# 5
  • Мнения: 1 947
   Лорелея, здравей! Дано не звуча крайно, но според моя опит, по-добре е детето да не е
с памперси, поне у дома - само така можеш ясно да хванеш ритъма и мама да не я примързява. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте,
не мога да прочета всичко отначало, но ми се иска да се включа при вас с моята история :

Когато Мъри беше на 1,5 мес.се подсече яко и имаше ужасни рани на дупето. Докторката каза, че трябва на всяко сменяне на памперса да му съхне дупето поне 10-15 мин на въздух. Да, ама у дома 19-20 градуса - студ! Измислих решение - след всяко изакване в памперса го измивах, включвах вентилаторна печка/духалка/ на земята и държах Мъри в поза за акане за да му духа дупето да изсъхне за 5 мин. След няколко дни той започна да се изпишква пред печката, а след още няколко и да ака там. И така, без да искам се получи чудесен синхрон,на втория месец вече след кърмене/нали се сещате, че на тази възраст акат почти след всяко кърмене/, аз събувах памперса и го държах над легена и той там си акаше.
Та от 2-рия мес. до 1,1 год. той нямаше нито един наакан памперс. За пишането не съм го дебнала и слагала да пиша навън защото тогава не знаех, че може ooooh!
А сега лошата част :
Откакто му изби първия зъб отказва да ака навън, а нарочно започна да се изаква в памперса. Отначало отказваше да го държа и се извиваше като червей и в момента в който му сложех новия памперс се наакваше вътре.
После започна да ми дава да го държа, но ме лъжеше, че не му се ака и пак се наакваше нарочно. Сега вече се скрива някъде и като се наака, чак тогава казва - Мамо, акам! Да поясня, че пробвах лятото цял месец беше без памперс на село, но и това не помогна, акаше и пишаше наред.

Иначе много добре знае къде, защо и как се ака, но...
и понакога кляка и ака сам в тоалетната, но това става когато е в рядко добро разположение на духа...
Явно е някакъв период на себеутварждаване и дано скоро да мине...

# 7
  • Мнения: 541
Здравейте,
....................................................
А сега лошата част :
Откакто му изби първия зъб отказва да ака навън, а нарочно започна да се изаква в памперса. Отначало отказваше да го държа и се извиваше като червей и в момента в който му сложех новия памперс се наакваше вътре.
После започна да ми дава да го държа, но ме лъжеше, че не му се ака и пак се наакваше нарочно. Сега вече се скрива някъде и като се наака, чак тогава казва - Мамо, акам! Да поясня, че пробвах лятото цял месец беше без памперс на село, но и това не помогна, акаше и пишаше наред.

Иначе много добре знае къде, защо и как се ака, но...
и понакога кляка и ака сам в тоалетната, но това става когато е в рядко добро разположение на духа...
Явно е някакъв период на себеутварждаване и дано скоро да мине...

ludmilana ние сме на абсолютно същото положение, само където въобще не слагам памперс, снабдила съм се със значително количество долни слипчета, панталонки и чорапки и ги сменям, с надеждата да започне да казва. Имаме много успешни дни , има и дни в които пак казва но не позволява да му сваля гащите/ тогава наистина не знам какво да правя?/

Около мен мамите също изпишкват децата си и са започнали много по късно от нас и понякога ме е яд че техните деца вече са научени, а пък нашия Борис още припикава всички.
Знам че трябва търпение, но понякога наистина се изнервям/ ех, гледам да си го изкарам на нещо друго, не на детето/

# 8
  • Мнения: 7 414
   Лорелея, здравей! Дано не звуча крайно, но според моя опит, по-добре е детето да не е
с памперси, поне у дома - само така можеш ясно да хванеш ритъма и мама да не я примързява. Wink
     Нищо крайно не намирам в думите ти! Peace Даже точно това си мислех ,да се запасим с NN чифта ританки и да караме без памперс.Е...още не сме се запасили... Laughing

# 9
  • Мнения: 1 081
Ами мен понеже ме примързява  Embarassed  все още държа памперса на Мартин, но има цели седмици вече без нито един пропуск Simple Smile Особено сега, когато е хладно, и трудно съхнат дрехите, хич не ми е до пране и гладене... 2-3 дни го оставих без памперс, и останах без дрехи, спалнята вече е препикана цялата, сякаш нарочно прави. Може и да е навик, че не се пишка в памперса:)ама ако го няма-може. Важното е, че вече сам си носи гърнето, даже не се налага да мрънка. При мен проблема е с пишкането, когато го няма гърнето-по разходки, по гости-не ще и не ще да го държа, като е прав не знае какво да прави, и се стиска миличкият, и реве, докато не се приберем. Може би, ако бях започнала с ЕБХ с издържане, и после гърне, нямаше да го имам този проблем, ама...Иначе започнах след 6тия месец, учудващо успешно за мен:) Но чак сега, на година и два месеца, мога да си похваля чедото, че осъзнава за какво иде реч с ЕБХ-то(и то благодарение на вас   bouquet )

# 10
  • Мнения: 2 616
Ние с Марти продължаваме да се учим да пишкаме на гърне, вече и няколко акота хванах, голяма гордост  Heart Eyes И имам питане. Успехът ни, нормално, е относителен - има дни, които пампите са почти сухи, има дни, в които ми отказва категорично да пишка в гърнето и само в памперсите, ОБАЧЕ.... Забелязах, че ако няколко дни подред се учим да пишкаме на гърне, започва да се стиска и дори и след нощния сън или разходка, нашите разходки са по 6-7 часа, когато времето е хубаво памперсът е почти сух. Притеснението ми е, че когато сме навън той не иска да пишка ако го държа, човекът си познава и си иска гърнето, а с него на разходка не върви и винаги, когато сме навън той пишка в памперсите. Не го ли обърквам? Уж го уча на гърне, а реално покрай дългите разходки ни го няма гърнето и да ми дава сигнали детето, няма ли ни го гърнето не мога да му помогна. Вкъщи не се издържа, крещи, врещи, иска на разходка, няма как да съкратя разходките ако не искам да ме побърка. Вие какво мислите?

# 11
  • Мнения: 1 081
Ами за да не се налага като мен да го прибираш да пишка, пробвай да го научиш да пишка и без гърне(като го държиш). Само не знам като захладнее дали ще искаш да го събличаш, ама тогава едва ли ще сте по 6-7 часа навън. Или носи гърнето(аз бих, но количката ми е много малка, и отдолу не се побира) . Успех:)

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
    Може да се опиташ да си носиш и гърне за навън???  Simple Smile
    Моите винаги са се изпишквали навън, но имаше момент в който Ники ми стачкуваше за навън, тогава помагаше да вляза в тоалетната на някое заведение и там се изпишкваше, но пак като я държа все пак. На теб изобщо ли ти отказва ако ти го издържаш?

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
То вие вече едва ли ще сте по 6 часа навън, че времето се разваля. Т.е. май проблемът ти ще отпадне. А и докато се оправи времето ще минат 4-5 месеца, та може тогава този проблем да не стои на дневен ред. Но това с издържането наистина е добра идея.

Ние тия дни сме все с памперс, защото не ми е останало време да изпера и изгладя пелените. Едва днес смогнах. Та от утре пак започваме с тях. Не ми се иска и при нас да се получи това със стисането в пемперса и пишкането на воля в пелените. Даже планувам като се върне татито от командировката, да отидем до Пловдив до Вис Виталис и да накупя повечко гащички и ританки и пелените постепенно да ги премахвам. И без това вече почват да и умаляват като ги сгъвам като памперс.
Иначе тия дни си изкарва 24 часа с един памперс - абсолютно сух. Накрая прилича точно на нищо и едвам го слагам - толкова се деформира. През нощта не го е мокрила от седмица и повече. Много по-лесно ми е през нощта. Някой беше казвал точно това преди време. Тя само се размърдва, не се и буди дори, изпишквам я, хапва малко и заспива. И това го прави един път през нощта и после рано сутринта - 6-7 часа. И после спи до 9. Изобщо не мога да се оплача, че не си доспивам.

Само пак да започне да не пишка и в пелените.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 718
Привет!  Simple Smile
Надявам се няма да ми се разсърдите, че влизам така в темичката ви. Но ми е интересно и полезно да ви чета и виждам имате нова, та това ми играе ролята на "запис"  Laughing
Радвам се на вашите успехи! Hug При нас нещата не са за хвалене, далече сме от махане на памперс, особено нощен - много пишка това дете. Гърнето не го признава, само над ВЦ-то си върши работата, но ми тежи много (12кг е) и ме боли кръста вече.  Embarassed
Успех на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт