в какво се състои гастроентерологичното изследване?

  • 642
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Майчета, малката ми нещо не ми харесва с изхожданията - ака по 4 пъти на ден, често има слуз а и газове, по цяла нощ приплаква и може би я боли корема. Вскичко това е откакто лежахме в пулмологията на Александровска, и там се зарази с вирус повръщане и разстройство.
Сега педиатърката ни даде направление за гастро, мисля да я заведа при Ковачева в педиатрията, но изпитвам ужас ако се спомене да влизаме в болница за изследвания. Та въпроса ми е в какво се състои всъщност гастро изследванията?

# 1
  • Мнения: 941
най-вероятно ехография на корема

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Може да ви пуснат изследвания за чревни паразити, т.е. лайненце в шишенце   Crazy и скоч тест, т.е. със скоч се лепва ануса, залепва се в.у. стъкълце и те си го изследват  Crazy

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
и ние сме на същият хал , ходихме преди месец и ни се назначиха някъкви изследвания , от акото  ,което носихме в шишенце.Бяха пуснати трипсин , мастни клетки и още други непонятни неща за мен , за да се изклячат по сериозни болести .При нас има съмнение за лактозна непоносимост и за сега изключихме млякото и всички млечни и нещата за сега са ок .След няколко дни сме на контрола .Така че не се тревожи  Peace Hug  bouquet

# 4
  • Мнения: 498
Може да ви пуснат изследвания за чревни паразити, т.е. лайненце в шишенце   Crazy
Peace Peace Peace
Излседва се за яйца на паразити, глисти, патогенна флора и др. Може да ви подложат на диета, при съмнение за алергия към млякото и хляб/глутен/. Но определено, ако е имало алергия е трябвало да се прояви по-рано.
А самите черва се изследват по по-специфичен начин, с ехограф нищо не се вижда, но затова друг път.
Успех, дано не е нещо сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт