Пролапс на метрална клапа или ВПВ синдром

  • 2 362
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Различни ли са тези 2 аномалии на сърцето?
Как изследвания се правят за да ги открият  и могат ли да бъдат объркани една с друга?
Вродени ли са тези аномалии или могат да се придобият следствие на прекарани заболявания?
Много благодаря на всички които се отзоват. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 17 402
Разлини аномалии са. ПРолапсът на МК може лесно да се види на ехограф. ВПВ синдромът се отнася къум ритъмните нарушения
http://www.rantek.ru/lechenie/klinik_l/wpw.asp

# 2
  • Мнения: 5
А дали биха го видели на ехограф?
Гледали са ме над 30 пъти на ехограф и винаги са ми казвали че всичко е наред, няма пролапс няма нищо и изведнъж едва вчера ми казаха че имам незначителен едва забелижим пролапс?
Интересно ми е как така изведнъж, като съм ходила при толкова различни кардиолози?
И затова сега вече си задавам въпроса дали е вроден или е следствие на някакво заболяване?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен пролапса на митралната клапа ми го откриха с ехокардиография. Вроден е.

# 4
  • Мнения: 941
На мен пролапса на митралната клапа ми го откриха с ехокардиография. Вроден е.
  същата работа е и при мен

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Пролапса на митрална клапа се вижда на ехокардиограф. Досега може да не са го видели ,защото зависи от качеството на апарата. Освен това зависи и кой ти прави изследването. Среща се сравнително често и обикновено е козметичен дефект, при слаби и високи хора. Не се нуждае от лечение.

# 6
A ВПВ синдрома как се открива?

# 7
  • Мнения: 17 402
Дадох ти линк,,, Открива се с ЕКГ, тъй като има специфични отклонения от нормалната кардиограма.
ПРолапсът може да е първичен(вроден) и вторичен- след някои заболявания- ИБС, инфаркт, ендокардит, кардиомиопатия. Едва ли няма да знаеш, ако си имала някое от тях

# 8
  • Мнения: 5
Благодаря за линка, прочетох го и там пише че има и скрит ВПВ Синдром, който може да се открие само с ЕФИ изследване, какво означава това изследване?

Общи условия

Активация на акаунт