En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 20 527
  • 286
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
              Добре дошли на всички нови френски мами!

Ето как изглежда картата за момента



А това са част от старите теми:

La rentrée des classes + Има ли мами от Лион
Френски мадами
Френски мадами - пак 3?
{FRMammi} Au pays de Molière, Monet, Gainsbourg et le bon vin

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 17:41 от chumbi

# 1
  • Мнения: 545
Ха, браво, Чумбинска!

Заглавието ми харесва, особено защото ще взимам дълъг уикенд по това време  Mr. Green

Иначе за la gale (и аз не знам как е на български), на Йо нищо й няма, но затвориха яслата, за да дезинфектират 2 дни. И профилактично целите семейства на лекар за проверка  Laughing за да не се започне наново след това.

Аман от акари  Mr. Green Laughing

# 2
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4умби, и аз бях писала на модераторите за смесването на темите, но  Rolling Eyes
А не е ли на ред тема номер 9  newsm78 , защото смесената беше 8.

Клео, във нашата креш пък казаха 4е имало гастро  Close
Ина4е утре от яслата ще ги водят на български спектакъл и аз ще съм придружител. Доколкото разбрах една българка ще пее и разказва приказки, но подробности утре, като я видя.

Мария, за колко време ще си в Бордо? Обади се ако искаш да се видим  Grinning

# 3
  • Мнения: 847
Добър ве4ер и от мен ,по късни доби!
Ла Гале на български е Краста ,за тези които не знаят..
И Клео да не те шашкам ама щом в детската има ,зна4и и децата я имат ,и това не е прост акар ,ами по зле,няма отърване ,или има ,но голям зор ...Крастата се предава даже и само с обикновено ръкостискане.Процедурата за излекуване ,ако може така да се каже е сложна ,просто мисия невъзможна....Перат се вси4ки дрехи на детето и на семейството ,вклю4ително и 4аршафи и каквото там се сетите...и вси4ко това на 80°.....варят се е по то4ната дума....просто е ужас....После вси4ки предмети в къщи се пръскат с един препарат Аскабиол ,който не е рембурсиран от СС....абе ужас небесен ,4удя се откъде тази Краста в Яслата....
За питащите се откъде съм толкова запозната : просто е :моя де4ко мина през какви ли не изследвания ,вклю4ително и за Краста ...докато скъпите френски специалисти не стигнаха до извода ,4е има дерматит неизвестен от какво( а истината е съвсем друга и тук да благодаря на една страхотна бг лекарка от Плевен ,която ни излекува ...)...няма да ви казвам колко съм се молила да не е ла гал, колко 4етох в нета и как сравнявах пъпки и разни тям подобни ,та Клео ,мила ,да не те плаша не искрено се надявам ,4е ЙО я няма!!!!!!!!
Ако имаш въпроси аз съм насреща!!!!!

# 4
  • Мнения: 2 907
Ау, как краста в наше време? Мислех, че крастата е останала поне един век назад  Shocked 

Добре че отворихте нова тема, виждам, че ставаме все повече на картата.


П.С. Това е една от причините поради които не ми се иска да си давам датето на ясла/нуну - хигиената. Но ето, че никога не се знае, може да хванеш рядка болест и на най-невероятното място.

# 5
  • Мнения: 1 909


Точно пък за краста никога не бих се сетила! - от това, което прочетох вчера в Интернет реших, че не е нещо кой знае какво, но днес на първо място в Гугъл излизат други статии, от които....започнах да се чеша навсякъде.

Клео,  вие чешете ли се? Имам някакви далечни спомени, че сърби между пръстите на ръцете... Дано ви се размине Praynig

Мамба, а вашата краста във Франция ли я хванахте?!!

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4умби, тя Мамбата не казва 4е са имали краста, а 4е лекарите са се съмнявали за това  Wink
И исках да те попитам понеже си спомням 4е Сашо не искаше да говори на френски след ваканцията, сега говори ли български или?

Днес беше спектакълът с българката  Flutter На децата им хареса  Party А тъй като преди това се разговорихме с Албена(така се казва писателката), се наложи и аз да изпея Зай4енцето бяло  Blush Издала е няколко книжки на френски с български и 4уждестранни приказки, от които и за Хитър Петър. Ето линк, където са показани 4аст от книжките : http://www.ricochet-jeunes.org/biblioauteur.asp?id=12860

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 12:47 от Mama Strumpf

# 7
  • Мнения: 1 909
О, Мама Щ, така ме шашна тази история с крастата, че явно не съм внимавала Embarassed  Слава богу, тогава!

Много интересно, че си имате българка-писателка при вас! Я кажи какво е написала - може би може да се намери в книжарниците! Толкова ли много българчета има в Бордо - за публика?

А въпроса ти е много правилен за Сашо - българския му трая само една седмица, но хубавото е, че от време-навреме се опитва да спретне някое изречение, когато той си иска, разбира се, а понякога вмята български думи.

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4умби, ето :
http://www.amazon.fr/s?ie=UTF8&search-type=ss&index=book … h-Lair&page=1
http://www3.fnac.com/item/author.do?category=book&id=443453

А спектакъла е организиран от нашата Медиатека и канят децата от яслите. Само аз и Тони бяхме българи и бях като придружител, защото нямаше място в микробуса за Тони. В такива слу4аи викат някой от родителите, и понеже вси4ки знаят 4е съм българка- беше мой ред  Wink
Ина4е в Бордо има доста българи, но преобладават мургавите ни събратя. Другата седмица има спектакъл по разказа на Йордан Ради4ков " Ние, враб4етата", но май ще е за по-големи деца.

# 9
  • Мнения: 2 907
Мился, че Мишето имаше сателит с ТВ България. Случайно да имате проблеми с хващането на този канал от около седмица? Ако някой знае подробности за евентуална смяна на фреквенции етц. да пише.

# 10
  • Мнения: X
Имам си я ТВ България, нямам проблеми с хващането. Ние сме обаче на Булсат, не сме на свободен сателит, може би това има значение.
Пробвай на страницата на БНТ, може да има инфо за смяна на координатите на сателита?

# 11
  • Мнения: 545
Засега не се стряскам толкова от ла галь. Ние минахме и тримата на лекар. Нищо ни няма и имаме профилактично мазане за 24 часа.
Да видим по-нататък какво ще стане.. Laughing

# 12
  • Мнения: 847

Мамба, а вашата краста във Франция ли я хванахте?!!

Шумби ,ние не сме имали Краста! Peace
Френските лекари се съмняваха за какво ли не ,та 4ак до биопсия стигнахме....
Та аз четох в Гугъла за Ла Гал и затова съм запозната , та тази си гадинка по принцип ходи по чистите хора.
Клео ,радвам се ,4е нямате нищо...!!!А на кожен лекар ли ходихте?
Крастата може да се появи след около месец , и да обривите са предимно между пръстите , под мишниците ,около пъпа ,слабините ,етц...уф,не ми се говори,само като си спомня през какви изследвания минахме във Франция ,и колко кожни лекари сменихме,за да стигнем до никакъв резултат: след като направиха биопсията на сина ми ,отидохме при възможно най добрия специалист в Нант - и резултата беше :нетепи4на алергия , неясно от какво при4инена....както и да е, попаднах на страхотна кожна лекарка ,да е жива и здрава , от Плевен ,и малкия е излекуван от тази неизвестна за френските специалисти алергия...!
Хайде лека ве4ер от мен, и хубави по4ивни дни!

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 23:04 от Black Mamba

# 13
  • Мнения: 664
Мами, благодаря ви със закъснение за поздравите!
На мен не ми остава никакво време за форума, карам магистратура по комуникация в Сорбоната, зор голям ми е, а само 2 седмици са минали Wink

Клео, защо не се обаждаш, като идваш насам, може да остане време за по едно кафе Simple Smile

# 14
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Да ви се похваля - снощи ходихме на курс по танци от Балканите и Израел. Не предполагах 4е французите са толкова запалени 4е и да ги играят нашите танци. Добре си потропахме нашенски, гръцки, сръбски и румънски хорца   261uu  Нау4ихме и един израелски танц, който много ми напомни за филма "Раби Жакоб"  Laughing
Жалко само 4е е веднъж в месеца, но има и втора дата за напреднали и смятам другата  седмица да отида  Flutter

Желая ви лек уикенд на вси4ки и да се възползвате максимално от прекрасното време   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт