От кога се дават ядки-ръжени,пшенични и др. за закуска?

  • 2 050
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Една мама ми направи впечатление,че дава на детето си
всяка сутрин различни видове ядки-овесени,ръжени,ечемични и др.
От кога мога да давам на Калоян такава закуска?
Видях,че в Пикадили има много вида такива ядки.

# 1
  • Мнения: 27 524
Овесени може след въвеждането на глутен, така че може да даваш, писах ти го току-що в другата тема  Simple Smile
Останалите ядки не са ми известни как изглеждат като закуска  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 217
Едно майче от форума каза,че детото и закусва всеки ден от седмицата с различните видове ядки.
Не видях как изглеждат в пакетчетата,просто видях ,че ги има.

# 3
  • Мнения: 27 524
Да не е Никол, тя е по ядките  Joy Heart Eyes
Хубаво закусва такива неща, моето не ги ще  Sad

# 4
  • Мнения: 1 217
Честно казано не обърнах внимание как се казва майчето Embarassed

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Едно майче от форума каза,че детото и закусва всеки ден от седмицата с различните видове ядки.

 И като го е казала това майчето, давай да копираш.Хубаво е да се ядат ядки, но защо ти не ги ядеш всеки ден SickДавай и други храни, не се вманиачавай!

# 6
  • Мнения: 4 111
Едно майче от форума каза,че детото и закусва всеки ден от седмицата с различните видове ядки.

 И като го е казала това майчето, давай да копираш.Хубаво е да се ядат ядки, но защо ти не ги ядеш всеки ден SickДавай и други храни, не се вманиачавай!

 Peace Взе ми буквите от клавиатурата.  Blush

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Тези ядки изглеждат като овесените ядки и се ядат като такива. Можеш да ги даваш след като захраниш с глутен. Дъщеря ми ги предпочита пред попарата.

# 8
  • Мнения: 1 217
Не съм казала,че ще се вманиачавам,просто искам да разнообразя закуската.
Глутен дадох още като беше на 1 месец-овесена вода за запек.
И сега давам коричка хляб и каши с глутен,така че това не е проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
Иво не хареса овесените ядки-под никаква форма. Други изобщо не съм опитвала да давам.
Мисля, че след като си въвела глутена, може да ги даваш.
Виж-за рецептите..... идея нямам.

Но търсачката изрови това:
Аз да ви кажа каква закуска правя на Мария от два дни и си я хапва цялата с удоволствие. Варя за около 20 мин. по една лъжица овесени, ечемични, пшеничени, ръжени ядки и елда. После пасирам леко, слагам малко обезсолено сирене  и  готово. Само просо нямам, но днес ще потърся.
Ето я мамата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=30022 Питай я, ако искаш.

Вероятно това си прочела:
Имам 7 сутрешни закуски за 7-те дни:
овесени, ечемичени, ръжени ядки, просо, елда, царевичен грис, кус-кус.
Винаги само с малко масло и обезсолено сирене - овче или краве.

Следобед:
кис.мляко+бисквит, или + плод; пшеничен грис + прясно мляко + плод; извара + плод; домашна баница или кекс; филийка с кашкавал препечена; бисквитена торта; ако сме навън - рогче, кифла или подобно.

  chef
Така че, може да попиташ мамата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=17660

# 10
  • Мнения: 1 217
Vivi благодаря,точно за това майче ставаше въпрос.
Но гледам ,че малкото и дете и на 1.5 година и затова сигурно дава толкова видове ядки.

Общи условия

Активация на акаунт