Против стачката на учителите

  • 21 616
  • 802
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
 #Crazy
Искам да протестираме срещу стачката на учителите, това на нищо не прилича вече. Не може децата да не учат и кой може да си позволи отпуска от вече един месец. Приятелките ми с деца в детската градина извемогват вече. Това е жив рекет! Големите ученици само се скитат по кафетата, даже и висенето пред компютъра им омръзна вече. И какво ще стане, ако не успеят да завършат годината. Лично аз плащам за частна школа, защото синът ми е 7 клас и не виждам защо трябва да плащам от моите данъци и на некадърните учители /мога да изброя няколко от 45-то училище/. Детските учителки ги подкрепям, но в средното училище има много учители, които не заслужават и един лев. И освен това какви са тези искания за 100% увеличение, има много кадърни хора и с образование и с опит, които получават 300 лева и работят и в събота и вечер до 7 часа, ама не протестират, даже са доволни, че имат работа. Говоря за провинцията, там учителите също искат заплата 1000 лева. И всъщност най-важното е, че децата трябва да учат! Моля, кажете вашето мнение как да изразим нащия протест! Laughing

# 1
  • Мнения: 22 867
По-добре се осведоми за какво протестират учителите и тогавай пиши. Изписала си куп неверни неща.

# 2
  • Мнения: 1 243
Ами освен да излезете и вие - които сте против каузата на учителите - да стачкувате! Защото този път знам, че няма да се откажат. Тук в Бургас всеки ден има такива шествия и 'седянки', готови са да си подадат оставките...не мисля, че ще се върнат в класните стаи без някакво увеличение на заплатите. А и би било унижение за тях.
Така че стачкувайте и вие, щом не сте доволни от сегашното положение на нещата  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Според мен тя има предвид това, че това неразбирателство и протакане във времето ще объркат всичко от което ще пострадат най- много нашите деца. Първо родителите наистина се видяха в чудо кой да гледа по- малките деца. Аз също съм меко казано бясна. Чаках детето да стане 12 клас, да завършим и да кандидатстваме.......... и какво става?  #Crazy А ако обяват нулева година?  newsm78 Аз също искам да изразя протестта си...........  Peace

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Говоря за провинцията, там учителите също искат заплата 1000 лева.

Наскоро чух подобен аргумент по друга тема. Нима в провинцията цените са по-различни, отколкото в София, да речем? Питам, понеже живея в провинцията и разходите ми едва ли са по-малко от твоите? С тази разлика, че тук няма Метро, Била, Кауфланд и т.н., което означава, че повечето стоки от първа необходимост ги купуваме по-скъпо. Няма смисъл да разводнявам темата ти, но по логиката на горецитираното изречение, 180 лв. минимална заплата за някое забутано родопско селце явно са предостатъчни. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 330
И кое по-точно е невярно? Не е ли вярно, че средната заплата в образованието е 300 лева /включително на чистачките/ и искат да стане 600 лв, което означава доста повече за редовите учители. И всъщност по-важното е, че никой не мисли за децата! Money Money Money

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421

Боже, боже колко заблуден и неосведомен народ има ooooh! ами и напира да спори и да убеждава ooooh!

# 7
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
"има много кадърни хора и с образование и с опит, които получават 300 лева и работят и в събота и вечер до 7 часа, ама не протестират, даже са доволни, че имат работа "

Ето това е невярно. Не познавам кадърен човек с образование и опит, който да се задоволява с 300 лв., само защото има работа. Това означава, че не гледа на себе си като на професионалист, нито пък оценява адекватно уменията си, които предлага на пазара на труда. Ако всички се задоволяваме с минималното, което ни подхвърлят, едва ли скоро ще започнем да просперираме.

# 8
  • Мнения: 330
Имах предвид, че в София ги разбирам учителите, че искат заплатата да им е горе-долу около средната. Предполагам, че им е страшно обидно децата да ходят със скъпи дрехи, телефони, почивки и въобще не се притесняват за елементарните неща, а те да се чувстват като гаврошовци. Защото в София има доста по-висок стандарт, сигурно никой няма да го отрече, например не съм виждала тук продажба на вересия. Всъщност голямо влияние върху усещането на човек оказва окръжаващата среда.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Имах предвид, че в София ги разбирам учителите, че искат заплатата да им е горе-долу около средната. Предполагам, че им е страшно обидно децата да ходят със скъпи дрехи, телефони, почивки и въобще не се притесняват за елементарните неща, а те да се чувстват като гаврошовци. Защото в София има доста по-висок стандарт, сигурно никой няма да го отрече, например не съм виждала тук продажба на вересия. Всъщност голямо влияние върху усещането на човек оказва окръжаващата среда.

Мислиш, че учителите стачкуват само заради наранено его?
Разсъжденията ти по темата са "убийствени".

# 10
  • Мнения: 330
Victoria 79 явно не познаваш нито един човек, който да кажем живее в Добрич, Монтана или Сандански и да кажем е счетоводител или медецинска сестра и например е на 50 години.

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Май не са ти съвсем ясни понятията, с които така смело боравиш. По-висок стандарт за кого? За децата с телефоните и скъпите почивки или за учителите със скъсаните джобове? Нали всички те живеят в София?

# 12
  • Мнения: 22 867
И кое по-точно е невярно? Не е ли вярно, че средната заплата в образованието е 300 лева /включително на чистачките/ и искат да стане 600 лв, което означава доста повече за редовите учители. И всъщност по-важното е, че никой не мисли за децата! Money Money Money
300 лева е на учителите, не на чистачките. Те са с доста по-ниски заплати. И никой не иска 1000 лева учителска заплата. Аз пък съм изумена от "загрижеността " на някои родители, които държат батака в училище да продължава, най-важното е да не си мислят децата, т.е. да има някой да им ги забавлява като в детска градина. Как не разбрахте след толкова теми, че исканията са и заради децата - да има работеща реформа, а не подобие на такава, свястни програми, а не сегашните, по които учениците си заминават от училище и неграмотни, остави, че и без знания. Пък и няма никаква приемственост с материала за кандидатстване във ВУЗ. Всичкото това /има и още, но е написано в толкова постинги, че не ми се повтаря, който се интересува да чете, че малко се получава като във вица "чукча не читател, чукча писател"/, трябва да се промени, но не могат да го направят учителите. Затова, вместо да плюете, подкрепете ги, както правят и самите ученици и доста от техните родители. За доброто на децата е!

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Victoria 79 явно не познаваш нито един човек, който да кажем живее в Добрич, Монтана или Сандански и да кажем е счетоводител или медецинска сестра и например е на 50 години.

А този пример какво трябваше да ми подскаже? newsm78

# 14
  • Мнения: 330
Последно, да изясня мнението си, защото явно не ме разбирате:
1. Нека протестират учителите, да искат каквото намерят за добре, обаче междувременно децата да учат!
2. Съгласна съм определени учители да получават и по 1000 лева, но в никакъв случай всички.
3. Мисля, че в тази държава всеки иска, но не всеки дава и освен това трябва да минат години за да се натрупа ресурс за да има за разпределяне.

Общи условия

Активация на акаунт