Legoland

  • 2 385
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета,
някой посещавал ли е Legoland? http://www.lego.com/eng/legoland/default.asp
 Конкретно този в Германия ме интересува, но ще ми е интересно да прочета и отзиви от посетили и другите Legoland паркове.
Това което ме интересува по-конкретно е:
За каква възраст е интересно? Атракциите са предимно на открито ли? Колко време трябва да се отдели за едно хуууубаво разглеждане и игра - няколко часа, ден, два?
Хареса ли ви? Заслужава ли си?

# 1
  • Мнения: 3 880
За този в Германия мога да дам прясно инфо от миналата неделя.
Един ден е абсолютно НЕдостатъчен ако искаш да обиколиш всички атракции, децата да си поиграят, да хапнеш и пийнеш кафенце спокойно и т.н. Единият ден минава в бързане и гледане на часовника Wink
По-голямата част от атракциите са за деца над 1 метър, но има и няколко за най-малките, както и няколко за по-големите. Дъщеря ни е 3г. и 9м., но е голяма фенка на всякакви атракции и изпробва без проблем и тези, които бяха за минимум 4 години, даже и на малкия ахтербан щеше да се качи, ако ни беше останало време Sad На въпроса за каква възраст е интересно бих отговорина главно между 3 и 13 (по моя преценка), но и за останалите е хубаво- аз съм на трийсет и... и пак ми хареса Wink На сайта можеш да видиш кои атракции от колко години са разрешени.
Беше много препълнено, но трябва да кажа, че в неделя там се проведе Тогго-Шпастаг и бяха раздали големи количества безплатни билети и естествено много хора (както и ние) се възползваха от авантата Wink Незнам как е в нормални дни, но предполагам, че през хладните месеци няма да е толкова пълно.
Дали си струва? Струва си, но не и на тази цена, на която иначе продават билетите. 30 евро ми се вижда скъпо newsm78 аз бих го оценила на 20 евро на ден (според наблюденията ми по други паркове, но последно време навсякъде увеличиха цените). Годишната карта обаче е евтина, така че печелившите са живеещите наблизо, да им е честито Simple Smile
За хууубаво разглеждане препоръчвам 2 дни. Ако е през седмицата, когато надявам се няма такива маси народ може да стигне и един ден, но плътно- от отварянето докато затворят.
Повечето атракции са на открито, но има и такива на закрито. Има зали, в които децата могат да експериментират с лего, да играят и т.н. също има и 4Д кино с няколко кратки филмчета от по 20 мин. И в дъждовен ден може да се занимава човек там, но все пак е по-добре да е слънчево Wink
Ето малко снимки ако ти се гледат
А, магазини има поне толкова колкото са и атракциите ooooh! а цените са велики.
Това е, за което се сещам, ако ти се сещаш за нещо друго- питай Simple Smile
Забравих да спомена, че има няколко детски площадки на различна тематика, които ми се видяха интересни, но за съжаление нашето дете не можа да им се порадва много от висене и чакане по атракциите...

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ние ходихме през лятото в този в Уиндзор, Великобритания. Нашето дете е на 2г. 7м. и бих казала, че се забавлява. На входа можеш да и вземеш нещо като количка триколка, с което да се придвижва, защото парка е много голям и се изморяват бързо, има много влакчета, атракции с лодки, въртележки, хубава детска площадка с пързалки и люлки. Аз не бих отделила повече от ден,но от друга страна повечето атракции са на открито и за някои се чака много-примерно 45 минути чакаш за нещо, което е 10 минути. Аз лично бих го препоръчала за малко по-големи/по-търпеливи деца от моето. СЪщо виж на на и-бей за билети или ваучери, много вероятно е да намериш за 1/3 от цената.

Общи условия

Активация на акаунт