не иска АМ

  • 430
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте мами,
много съм объркана и моля за съвет.Проблемът ни е следния:
Все още кърмя (вечер само) ,но  мисля че ми намалява кърмата.И тук идва проблема -моят син не иска АМ изобщо ThinkingПреди ядяхме за вечеря кисело мляко с бисквити , сега и това не иска давам само от пюретата на ганчев за лека нощ и после идва проблема  не иска да си пие млякото притеснявам се ,че скоро съвсем няма да имам мляко и какво ще правя с какво да дохранвам сок или нещо друго?!? от шише освен сок нищо не иска.Направо в чудо се видях има ли бебета дето не харесват АМ и какво правят техните майки????Моля помагайте  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 758
Мога да отговоря само на половината от този въпрос
Направо в чудо се видях има ли бебета дето не харесват АМ и какво правят техните майки????
Опитах се да пробутам АМ на моята мома малко след като стана на годинка. Плю го и се бърса, сякаш е горчилка. Повече не опитах, но и не ми беше важно.
Можеш да пробваш да му го предлагаш по различно време - като е още сънен или като е гладен... или да пробваш първо да му направиш някоя каша с АМ да посвикне с вкуса...

# 2
  • Мнения: 3 718
Ако не ти е идеята да го отбиеш съвсем може да му предлагаш да суче още няколко пъти през денонощието, стига да имаш възможност. Така ще се стимулира производството на още кърма. А иначе, чувала съм, че децата харесват някои видове АМ, а други не. Може да го слагаш и в кашите и пюретата за да си спокойна, че приема нужното количество мляко.

# 3
Здравей,
до скоро и ние имахме същия проблем.След почти деветмесечно кърмене,млякото ми намаля,пробвах да дам Фризолак-топло,студено,с бисквитка,без,с един биберон,с друг,сменях шишетата,но нищо.Взех друго мляко-пак същото.Преди няколко дни реших да пробвам и с  NAN 2 - слагах му 2 дена в кашите и на третия го засмука,сякаш досега само него е пил.Между другото-вкусът му е ужасен.Та мисълта ми е - смени млякото.Успех!

# 4
  • Мнения: 1 555
Пробвай с Милумил - определено е сладко мляко и децата го харесват

# 5
  • Мнения: 96
И моята бебка е същата. Не харесва АМ. Наложи ми се да и дам няколко пъти Аптамил, не го иска. Приема го само смесен с кърма. Ще трябва да опитам и аз с НАН и Милумил.

Общи условия

Активация на акаунт