В каква мазнина пържете?

  • 10 036
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
В олио, зехтин, палмолина.......Друга мазнина?

Реших да пробвам палмолина, но нещо ми мирише....така ли е по принцип или повредата е в моя ТВ? И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?

# 1
  • Мнения: 4 496
Само в олио.Все ми се иска да ползвам и зехтин,но предпочитам за салати да го ползвам...
Палмолина не съм купувала никога.
Бланшираните картофи,поне тези които аз съм яла,са с коричка отвън,а отвътре са мекички.Вкусът им незнам как точно да го опиша. newsm78

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Използвам само олио. Е, чат-пат и масълце или маргарин.

 И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?
   Мамо Цоцоланке, не си ли яла пържени картофи в заведение, там обикновено пържат бланширани. Иначе вкусът им е такъв, както е описала красим. Продават се в различни разфасовки по магазините. По-лесно е, защото само вадиш от плика и пържиш. Но аз лично предпочитам обикновените.   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 622
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

# 4
  • Мнения: 1 427
В слънчогледово олио само. Зехтин използвам за салати или за ястия неподлежащи на топлинна  обработка.

# 5
  • София
  • Мнения: 581
Пържа само в олио,преди време бях купила за фритюрника специална мазнина твърда като мас ,е по гадно нещо не бях срещала особено като изстинат примерно картофките и по тях остане от мисля че беше палмова мазнина.Зехтина само за салатки и марината .

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В зехтин.

# 7
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пържа само в олио, пробвала съм със зехтин - ама не ми харесва Crossing Arms

# 8
  • варна
  • Мнения: 263
Палмолина-за фритюрник само,много по-безвредна е.Използва се за фритюрник при многократно пържене в една и съща мазнина,не прегаря,не почернява.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
 Пържа в слънчогледово олио.Пробвала съм и с царевично и с рапично олио.И те стават , но съм свикнала със слънчогледовото и него си ползвам за пържене.Зехтин използвам за салати(скъпичък е за готвене).Палмово олио не използвам, мирише ми адски неприятно. Peace

# 10
  • Мнения: 4 435
Пържа в олио.Зехтина за салатки и някои други неща.

# 11
  • Мнения: X
В редките случаи, в които пържа винаги ползвам зехтин.
Олио ползвам само ако не мога да го заменя със зехтин, например в сладкиши.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Палмовото масло ми смърди гадно. Пържа само в олио /картофи/ или в зехтин.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
цареви4но или смесено със зехтин, за да не прегаря! зехтин за салати!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт