Упорита бучка в едната гърда

  • 508
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
От около 1 седмица едната гърда постоянно ми се препълва и от едната страна откъм ръката става на бучка. Взех си да пия Лецитин, но не виждам особен ефект. Давам на детето да суче по често от нея за да се разкара, обаче се чудя дали така няма допълнително да стимулирам едната гърда и млякото в другата да намалее.
Храним се на поискване, включително и през нощта и си мисля че за близо вече 1 година не би трябвало да имам подобен проблем. Особено пък ако някоя нощ не се сети за мен за по-дълго време сутрин ставам не на буци, а на камък. А пък хич не се става да се поизцедя.

# 1
  • Мнения: 153
Щом бебчо не успява да изцока цялото мляко от проблемната гърда, трябва да положиш усилия и да доизцеждаш. Не е необходимо да го правиш до капка, за да не предизвикаш свръх лактация, но се налага, за да не развиеш мастит. С течение на времето лагтацията ти ще се нормализира и отново ще спреш да цедиш. Намали течностите, които приемаш. Ако буцата не изчезва с цедене, давай на бебчо да суче само от тази гърда, за да успее да я изпразни. През това време обаче, цеди другата, за да не се образува и в нея буца!
Пиши какво е станало!
Успех, стимскам ти палци!

# 2
  • Мнения: 254
Малко ме съмнява да не може да изсуче всичко, защото както виждаш е вече почти на година, дърпа като трифазна помпа, чак сумти и се задъхва и суче по доста време - не да дръпне два-три пъти и да спре. Ама ще пробвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
за такива упорити бучки на мен много ми помогна да спя с компреси с риванол. За 2-3 вечери ще ти се разнесат напълно. Peace

# 4
  • Мнения: X
Сложи компрес от спирт- загрява и изцеди гърдата. При мен много често става така, но не цедя всеки път, за да не става свръхлактация. Само като усетя, че има проблем, слагама компрес и ако бебе не може да изсуче, изцеждам. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт