Има ли забранени храни по време на кърмене?

  • 599
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 451
Смятате ли,че медът,соята ,цитрусите и т. н. се отразяват зле на бебетата?Аз си хапвам доста мед и досега не се бях замисляла много.Хапвах си и по бреме на бременността.Чела съм различни теории за това,дали по време на кърмене да се ограничават дадени храни или не,но ми се иска да чуя повече мнения.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Различно е. На някои бебета се отразява, на някои - не. Разбира се, това не ти помага, ако точно твоето бебе е чувствително.

Трябва да наблюдаваш детето, дали прави реакция, след като комсумираш определени храни. Реакциите са примерно усилване на коликите, по-силна възбуда от нормалното, плач, обриви, разстройство и т.н. Лошото е, че реакцията не настъпва веднага след като си яла например фъстъци. Обикновенно настъпва между 12 и 24 часа по-късно. За това е трудно да се разбере дали бебето е чувствително или не е.

Повечето майки профилактично спазват умерена диета - от всичко помалко. Избягват се нитратите (марули, краставици и изобщо тъмнозелени зеленчуци), консервантите (като тези в "натуралните" сокове), сухите супи и бульони, разтворимите напитки и силните алергени. Това не означава, че няма да близваш мляко докато кърмиш. Означава, че млякото трябва да се ограничи до 1 чаша прясно или кофичка кисело на ден. Което не е малко като се замислиш.

Избягват се храни към които майката и/или бащата са алергични или имат непоносимост.

Това е в общи линии. Бебето обикновенно само си показва. Само трябва да се научиш да го разбираш.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, от нищо не съм се лишавала и с нищо не съм прекалявала/е, с редки изключения Embarassed /.Естествено, ,ако установиш,че бебето ти реагира на нещо, редно е да го изключиш от менюто си, а не да се опитваш да го "свикваш".Ники само веднъж май ми е реагирал, ама бях изяла кило мандарини Shocked На мед, мляко, кофеин, шоколад, зеле, чесън и т.н. не прави проблеми, слава Богу!

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами мисля 4е има нещо вярно - шоколад ,мляко, кафе , силен 4аи , бяха ми казали  в болницата -аспержи ,броколи , алка4офа (това на бг не знам как се казва де ) - водят до алергии .
друго - слух- 4е лукът придавал ло6 дъх и вкус на млякото и детето можело да не го иска - това не знам колко е вярно -слух - аз лук си ядох и не съм забелязала нещо такова
за цитрусите и меда не съм 4увала- това ве4е когато бебето се захранва е вредно в на4алото мисля

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пък съм чела точно обратното - че повечето бебета даже много обичат вкуса на кърмата,когато майката е яла чесън или лук Simple Smile
От нищо не съм се лишавала - само фастъци не ям или много-много рядко и по малко и внимавам с прясното мляко (обожавам и мога да пия спокойно по литър на ден,но не го правя,защото то със сигурност е една от храните,които могат да провокират алергична реакция у бебето,ако майката го употребява в неумерени количества).Дотук единствените неща,за които във всички източници са единодушни,че изискват внимание,са това - фастъците и прясното мляко.За всичко друго има много противоречиви мнения и човек може да се ориентира май само по метода на пробите и грешките Rolling Eyes Слава богу,беба към нищо не проявява чувствителност и колики така и нямахме,та не ми се е налагало никакво ограничение.

# 5
  • Мнения: 4 358
Съгласна съм с Raya - бебчето само ще ти покаже дали има непоносимост към някоя храна, която приемаш ти.
Ако няма фамилна обремененост, аз бих хапвала всичко, но умерено. Ако ядеш по килограм ягоди на ден, няма да е много добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт