Molq za podkrepa...

  • 2 641
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Не знам дали му е тук мястото и какво точно бих искала но имам нужда да споделя с някого...
От отдавна около месец след 1.я ми път(преди ~6-7 месеца) се появи 1 болка отстрани ходих на гинеколог и каза че нищо ми няма(поне от гинекологична гледна точка...), но мен ме болеше при секс, а и при уриниране и имах една почти постоянна странна болка/парене отдолу...  Confused
 Миналият четвъртък  не издържах  и отидох отново при същия гинеколог. Прегледа ме най-обстойно и установи някакви  разкъсвания по матката и влагалището ми... Взе ми цитонамазка и биопсия от двете и след 10 дена чакам резултати... понеже кървеше използва ел.ток за да го спре...
Адски съм притеснена имам постоянен приятел, с когото сме заедно през цялото това време. Сега от 1месец не сме в 1 и същи град и той се връща след -1 седмица... приятелките ми само се притесниха повече и от мен а аз още не мога да се съвзема-проблемът е сериозен нашите не знаят въобще, че не съм вече девствена(,както и за приятеля ми) и се чувствам ужасно, притеснявам се, страх ме е - та аз съм само на 16! А утре съм и на училище имам и контролни, и изпити тия дни...

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 14:43 от gerinka

# 1
  • Мнения: 753
мило момиче според мен трябва да споделиш с майка си, тя ще бъде винаги до теб, и тя ще те разбере най-добре когато и разкажеш за приятеля си....не мисля че е чак толкова голям проблем че имаш сексуални взаимоотношения..
изчакай изследването и не се притеснявай преди това, бъди спокойна, но моля те помисли си за варианта да споделиш със своята майка..успех Hug

# 2
  • Мнения: 58
малък проблем-такъв вариант  не става не живея и почти не се виждам с нея с баща ми съм но той ще ме убие ако му кажа...дълга история... ще се опитам да говоря и с двамата но не и преди резултатите

# 3
  • Мнения: 9 063
Да видим дали съм разбрала: след като си правила секс за първи път, си получила странна болка, която ч има и по време на секс, и при уриниране. След няколко месеца си била на гинеколог, който ти е казал, че имаш разкъсвания на матката и влагалището (?!?) и сега ти е взел биопсия (!?!) и цитонамазка и чакаш резултати....така ли е?

1. Как си избра гинеколога, квартален ли е или някой ти го препоръча? С направление ли отиде или си плати като частен пациент?
2. Нещо особено от първия ти път имаше ли - да те боли много, да има силно кървене и т.н.?
3. как си с менструацията?
4. Течение някакво имаш ли, с неприятна миризма, обилно, жълтеникаво, парене, сърбеж..? А странно кървене по никое време?
5. Как те прегледа гинекологът - само с ръка или те видя и на ехограф?

# 4
  • софия
  • Мнения: 105
gerinka  Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 58
Да видим дали съм разбрала: след като си правила секс за първи път, си получила странна болка, която ч има и по време на секс, и при уриниране. След няколко месеца си била на гинеколог, който ти е казал, че имаш разкъсвания на матката и влагалището (?!?) и сега ти е взел биопсия (!?!) и цитонамазка и чакаш резултати....така ли е?

1. Как си избра гинеколога, квартален ли е или някой ти го препоръча? С направление ли отиде или си плати като частен пациент?
2. Нещо особено от първия ти път имаше ли - да те боли много, да има силно кървене и т.н.?
3. как си с менструацията?
4. Течение някакво имаш ли, с неприятна миризма, обилно, жълтеникаво, парене, сърбеж..? А странно кървене по никое време?
5. Как те прегледа гинекологът - само с ръка или те видя и на ехограф?

не след 1я път около месец след товар отидох веднага на лекар и каза че нищо ми няма и сега отидох пак иначе правилно си разбрала
1 частен препоръчаха ми го
2 иначе че ме боля ме боля дори и не стана 1 я път като опитахме дори не стана  Sad
3 вече имам от към 1я преглед... но в началото си мислех че е от простинор-а дето ми се наложи да пия  Confused а и сега нз дали има нещо общо защото мн пътувах и климати сменях... иначе до сега избързваше сега закъсня последния път(свърши ми и веднага отидох при гинеколога)
4 нямам нито 1 от тия
5 на вс възможно май...нз сори

# 6
  • Мнения: 9 063
На всичкото отгоре вчера започна да кърви първо кафяво после нормално...  Cry   [/b]

Забравих да ти кажа да не се притесняваш от това, нормално е първо да има зацапване кафеникаво, после да тръгне менструалната кръв.

Искам още нещо да те питам и спирам с въпросите: презерватив ползвате ли?
И когато беше на гинеколог първия път - как те прегледа, пак ли както сега, обстойно?

# 7
  • Мнения: 58
не е нормално защото М ми мина преди седмица-няма и толкова... а иначе принципно презерватив 2 пъти в началото обаче ни се налагаше да търчим до аптеката за простинор и ескапеле... а 1я път болката беше само отстрани тъкмо беше започнала но не ме прегледа така както сега...

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 15:03 от gerinka

# 8
  • Мнения: 9 063
Ох, тоя лекар нещо не ми вдъхва доверие...
А за менструацията - искаш да кажеш, че ти е свършило преди седмица и сега пак кървиш?

Надявам се и някой друг да се включи, на мен лично ми е доста объркваща цялата информация, тези разкъсвания как са се появили не знам - да не би да правите луд секс и това да е проблемът?

# 9
  • Мнения: 58
да пак кървя...  Sad
не не сме ... чак пък толкоз  Simple Smile а и приятелят ми вече повече от месец не си е тук...(в понед се връща а тогава и резултатите очаквам и контролно имам-абе купон  Wink )
ми нз за лекаря  ми го препоръчаха а и тук има добри отзиви за него...
и аз съм объркана вече нищо не разбирам писах в 1 др форум също но никой не отговаря  Sad а аз наистина нз какво да правя

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 15:04 от gerinka

# 10
  • Мнения: 9 063
За да съм откровена, казам ти, че наистина не знам какво може да се случва...имах няколко теории, затова зададох и толкова въпроси, но нито една от тях не е възможна след отговорите ти, така че остава да чакаш резултатите - от които цитонамазката няма връзка в случая (тя се прави профилактично всяка година, показва в коя група по ПАПаниколау спадаш, целта е да се следи шийката на матката за ракови клетки), а биопсията мисля е по-адекватното нещо в случая.
Грешката ти е била, че не си задавала въпроси на лекаря - все пак ти си пациентът, имаш право да знаеш за какво се съмнява той, какви може да са причините и т.н. Когато отидеш в понеделник при него - говорете, не се срамувай да му задаваш въпроси. С ;екарите винаги е така, в твой интерес е. Фпрумите, както виждаш, не са гаранция че ще получиш търсените отговори...

Желая ти спокойствие, късмет и добри резултати! Hug
Дано и някой друг се включи в темата, аз май се изчерпах...

П.П. От София ли си?

# 11
  • Мнения: 58
от София съм постарах се да говоря с него да му задавам въпроси... но дори като ми повтаряше по 3 пъти нищо не запомнях- болеше ужасно а и мн се притесних в понед ще се постарая да запомня ...
мерси много поне се опита да помогнеш!
оценявам го!

# 12
  • софия
  • Мнения: 105
Gerinka аз ти препоръчвам след като ти излязат резултати с тях да отидеш и при друг лекар да даде второ мнение.
Успех дано всичко да ти е наред.И пиши как си Hug

# 13
  • Мнения: 58
ако някой ми препоръча др частен може... въпреки че не ми се повтаря пак вс това...
иначе ще пиша веднага щом излязат...  Simple Smile все пак и тогава ще имам нужда поне някой да ме успокои...  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 941
Нещо..нищо не ми стана ясно newsm78 Тия разкъсвания..нали секса не е бил насила?Въобще,иди при друг лекар и дано всичко е наред Peace

Общи условия

Активация на акаунт