За пореден път размерите BPD HC AC FL....

  • 45 633
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Така...значи
 
            Срок на                     Ехографски
     бременността ми               параметри     
     
      03.09 - 30w6d                BPD - 76.2   -  30w4d       
       1635грама               HC   - 266    -  29w0d   -> изостава с 13дни
                                            AC    - 266.1 - 30w5d
                                            FL     - 58.7   - 30w5d
     
       25.09  - 34w0d                BPD  - 84.5   - 34w0d
        2248грама              HC    - 292.8  - 32w2d     -> изостава с 12дни                               
                                            AC   -  291.5   - 33w1d
                                            FL    - 66.1      - 34w0d
     
         10.10  -  36w1d               BPD - 89.9     - 36w3d
        2789грама               HC   - 311.4   - 34w6d   ->   изостава с 10дни
                                            AC   - 317.1    - 35w5d
                                            FL    - 69         - 35w3d

     100 пъти питах доктора дали има някакви признаци за тревога,но той отрече - мозъче,сърце,личице,бъбречета - всичко е наред. Нараствало адекватно...но искам да питам има ли повд за притеснение,и по-малката обиколка на главичката трябва ли да ме тревожи силно или да го отдам на неточно изчисление или генетична заложеност?  Съжалявам,ако се повтарям някъде,но се тревожа...


                         

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 16:22 от ProstoAz

# 1
  • Мнения: 116
На мен постоянно ми казваха,че точно,точно отговаря на размерите за възрастта си и в 38 г.с. когато родих се оказа вместо 3 кг - родих го 4 кг.-това как ти звучи ?! Не се впрягай толкова !!
Ако имаш все пак съмнения иди на 4д-ехограф !!

# 2
  • Мнения: 1 745
Няма за кога да се притесняваш.И на мен ми казваха постоянно,че изостава с 2 седмици и тя се роди мъничка-2,800 кг., но няма значение щом е здравичка и всичко е ок.Та не се притеснявай-всичко ще е наред и при вас,сигурна съм.
Успех и да се похвалиш после.   bouquet

# 3
  • Мнения: 25
Моят син беше все две седмици назад допоследно. А главата му я виждаха мноооого малка. Роди се близо половин килограм по-тежък от очакваното и беше с най-голямата глава в родилното. BPD мери между слепоочията. Ако е с тясна и дълга главичка този параметър ще е малък. В този срок на бременността, в който си ти е по-важна обиколката. Но отклоненията в последния триместър са 2-4 седмеци. Бебо е вече голям и нагънат. С една дума, СПОКО!

# 4
  • Мнения: X
Много се вторачваш. Резултатите от ехографа са ориентировъчни. Освен това моята педиатърка, а аз и имам страшно доверие, каза: Едрите бебета не означават по-здрави бебета.

# 5
  • Мнения: 2 751
Може ли да се намеся в темата и да попитам какво е FL. Rolling Eyes
Докторът последният път ме гледа на видеозона без дума да обели и ми дад е снимка, под която пише FL.
Просто ми се искаше да знам какво е  Hug

# 6
  • Мнения: 4 406
FL. е дължина на бедрото

# 7
  • Мнения: 421
Благодаря за отговорите...и другия ми лкар каза,че много съм се вторачвала,ама аз  Rolling Eyes се притеснявам все.
Но да питам още нещо - казвате,че НС (обиколката) е по-важния параметър в напреднала бременност,но той не се ли мери все пак по-неточно от диаметъра? По същата логика,по която обиколката на коремчето е неточна  newsm78

Оф съвсем се оплетох - само се  Praynig всичко да е наред!

# 8
  • Мнения: 2 865
И през двете ми бременности не са мерили нито веднъж обиколка на главата.
Освен това като гледам на 36 седмици обиколката е над 31 см - като за 2 седмици е пораснала с 2 см. Средно на новородените е 34-35 см, така че ми изглежда нормално на 36 седмици да е 31 см. Моите и двете се родиха с 34 см обиколка.

# 9
  • Мнения: 728
Просто аз,при мен има разминаване на всеки показател-някой с25дена напред,други с 14дена назад,аз като теб ужасно се притеснявам и винаги досаждам на док.,а той само маха с ръка и казва,че всичко е нормално,при ехографа имало винаги 20%разминаване.
Да попитам и аз:какво е HC ,AC

# 10
  • Мнения: 421
HC - обиколка на главичката
AC - обиколка на коремчето

Arizona  ами попринцип на 36w1d  дават,че обиколката трябва да е 318 , на пълни 40г.седмици  - 340мм ...
Сигурно много се втелясвам но,се тревожа,защото това изоставане в обиколката главичката не е само при последния преглед,а при последните 3.
Но продължавам да се чудя,щом обиколката на коремчето е единот най-неточните показатели,то...не били трябвало и обиколката на главичката да е неточен показател Sad

 P.S В този сайт са дадени размери  http://www.asum.com.au/open/P&S/policie_d7.htm   искам да питам тези цифри,които са даден в скобичките - например параметрите за 36-та седмица

           36 -  90 (6.0)  112 (5.5) 317 (25)  325 (35)   69 (6.0)  62 (5.0)    и т.н...

   
това са допустимите отклонения в милиметри,така ли?
 

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 16:31 от ProstoAz

# 11
  • Мнения: 2 865
Знаеш ли, имам чувството че излишно се притесняваш.
Обиколката с ехографа не може да се измери точно, защото се изчислява чрез формула като се приравнява на елипса, което не е съвсем точно формата на главата. Освен това точността на измерванията зависи от това дали са в правилната равнина и т.н.
Тези таблици са за австралийската популация. Цифрата в скобите пише че е две стандартни девиации. Това е понятие от статистиката и е трудно за обяснение.
Но при всички случаи обиколката на бебчето ти е в нормите.
За обиколката на коремчето не си права. Тя е критерий донякъде за пълноценното хранене на детето чрез плацентата, докато главата не е.
За да те успокоя ще ти кажа че погледнах мои снимки от ехографа и приблизително на около 20 седмици BPD отговаря на 20 седмици, FL на 22 а AC на 23 ( всичко това е с +-19 дни), а HC въобще не са замервали. Така че всичко е много относително.

# 12
  • Мнения: 421
Аризона благодаря ти за изчерпателните отговори,които ми даваш!
Още когато започнах темата сама на себе си изглеждах малко като параноичка,но някак си не мога да се владея и се страхувам...може би се дължи на хормони! Съжалявам,за това ...

Но пък гледах да формулирам заглавието така,че ако някой тръгне да търси отговор на подобни въпроси да откире темата с търсачаката и да можем да успокойм и други параноични майчета  Laughing



Цитат
Обиколката с ехографа не може да се измери точно, защото се изчислява чрез формула като се приравнява на елипса, което не е съвсем точно формата на главата.
   Особено много се зарадвах да прочета това - точно и ясно описано!
А случайно да можеш да откиеш все пак сайт,в който отново са публикувани размерите на бебчетата,но да не са на австралийската популация...въпреки,че на дали има огомна разлика
                                                                                        bouquet [/b]

# 13
  • Мнения: 233
Здравей,

да ти споделя и нашия опит.Нашето бебче до 8 ми месец си вървеше все 2-3 седмици напред по размер на главичката, бедрото и коремчето и изведнъж в 9тия точно преди секциото ми /правих го в частна клиника и не при лекар, който беше ми следил цялата бременност, а само от 7ми месец нататък/ лекаря така ни наплаши-главичкаата много голяма/2-3 седмици напред/, а бедрото 2 седмици назад, коремчети нормално.Можело дано да е аномалия....честн да Ви кажа и на най-големия си враг не го пожелавам това притеснения, което изживяхме...и накрая бебко се роди съвсем нормално и доносено бебе за седмиците си...така, че наистина не се впрягай на ехографите-то си зависи от класа им на точност, както и от точноста на оператора...едно трепване и ето ти притеснителни резултати.Така, че споко и лека бременност до края:)

# 14
  • Мнения: 2 865
Сега си прегледах две от ехографиите и ще ти напиша данните от ехографа

Първия на 21w.-2d. : BPD 20w-4d, FL 22w-5d, AC 23w-0d
Другия на 30w.-2 d. : BPD 29w-5d, FL 31w-5d, AC 32w-5d

Общи условия

Активация на акаунт