За реда в детските градини

  • 5 614
  • 129
  •   1
Отговори
Синът ми вече втора седмица ходи на градина.Първа група.Положението не е чак толкова трагично,колкото очаквах,но има един проблем,с който трудно ще се справя и затова искам да попитам как е при вас.Когато се нахранят на обяд,почти веднага ги слагат в леглата-около 12.30.И трябва да спят до 15.30.Те не че спят всичики,включително и моето дете,но това е друг въпрос.Та въпросът ми е не е ли малко ранен часът за лягане и съответно престоят  от 3 часа в леглата.
Малкият реве,че това му идва в повече.Иначе в детската градина му харесва според мен.
Тази вечер имаме родителска среща и искам да знам как е в другите градини,за да знам да повдигам ли въпроса.

# 1
  • Мнения: 17 407
ТАка е, да. И да не спят, лежат си в леглата. Знам, че някои деца изобщо не ги слагат, но те се единици( ако много плаче и не иска да спи, примерно), не е масова пркатика. МОжеш да поговориш с  учителките, но е рано според мен. ИЗчакай, може и да свикне Peace

# 2
  • Мнения: 7 375
Когато се нахранят на обяд,почти веднага ги слагат в леглата-около 12.30.И трябва да спят до 15.30.Те не че спят всичики,включително и моето дете,но това е друг въпрос.Та въпросът ми е не е ли малко ранен часът за лягане и съответно престоят  от 3 часа в леглата.

12.30 е ориентировъчен час за приключване на обяда и подготвяне и лягане за сън.Как си представяш,че 20-25 деца се поставят да спят точно в определен час.Това дори теоретично не е възможно,да не коментирам,че на практика изобщо не се получава.Режима в ДГ НЕ  е точен до секунда,а ориентировъчен.Винаги има бонус към всичко съобразен с индивидуалния темп на децата.Мен например не можеш да ме накараш да се мотая,ами бърза съм  Mr. Green Същото е и при децата - не можеш да искаш от моя тип дете да се мотка,както и по-бавно дете да "препуска".Всеки,които е влизъл в ДГ или се е поинтересувал ще разбере ,че часът от 12.30 до 15.30 е условен.От леглата се вдигат също поетапно.Наведнъж / малки деца още не се обличат сами/ ще стоят по пижами и ще треперят.Така,че 3 часа в леглото спи само този,който е научен в къщи да спи толкова много.Аз лично винаги съм искала моята хубавица да вдигат последна защото тя спи и до по-късно.Заспива първа,дори когато другите деца още се събличат и говорят и спи и след 15.30  /ако я оставят може да спи и до 17. Mr. Green Така,че моля да я събудят последна та да си поспи повече. Laughing

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
И при нас ги слагат към 12.30ч да спят и към 15.00ч ги вдигат. Моето не спи, а "си почива". Понякога се лъже да дреме. Но има деца, които не могат без този сън.

# 4
Благодаря ви ,момичета.Прави сте,че те всъщност в 12.30 започват приготовленията за сън.Ама аз карах малко първосигнално  smile3555и не се замислих.Хем по този път съм минавала веднъж с каката,ама тя вече е на 13 и от тогава са минали десетина години.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато се нахранят на обяд,почти веднага ги слагат в леглата-около 12.30.И трябва да спят до 15.30.Те не че спят всичики,включително и моето дете,но това е друг въпрос.Та въпросът ми е не е ли малко ранен часът за лягане и съответно престоят  от 3 часа в леглата.

И при нас е така.
В къщи Калина си ляга по-късно - около 14 ч., но пък като питам спала ли е казват, че да. Е, лелята спомена, че трудно заспивала.
И аз се чудя как заспива толкова рано, при положение, че не ги изкарват навън, а стоят все вътре и не изразходват кой знае колко енергия.
Във всеки случай, спането в детската не й е любимо, защото на няколко пъти казва, че не иска да спи там.

# 6
  • Мнения: 17 407

В къщи Калина си ляга по-късно - около 14 ч., но пък като питам спала ли е казват, че да. Е, лелята спомена, че трудно заспивала.
И аз се чудя как заспива толкова рано, при положение, че не ги изкарват навън, а стоят все вътре и не изразходват кой знае колко енергия.


И дъщеря ми така. Честно казано не се замислям много по този въпрос. Ако й се спи, да спи. Ако не е спала- да е спала. Вкъщи държа да спи.

# 7
Нати,малко офф топик,но не мога да се сдържа.Като гледам твоята Калина,сетих се,че и моят Иван си е харесал една Калина в детската градина.Специално ме извика,за да ми я покаже.Хубавица е като твоята и май любовта е взаимна JoyЧак една нощ я вика на сън.

# 8
  • Мнения: 1 520
При нас е същото  - някъде към 12.45 са в леглата.

Аз също мислех, че е рано и като тръгна Теди, като знаех, че у дома лягаше по-късно към 13.30 - 14.00 се чудех какво ще правят, но се оказа че децата си се уморяват и си спят сладко.
Ако на някое не му се спи - му казват да си лежи тихо. Не съм вярвала, че и Теди може така.

Но според мен децата се уморяват и си заспиват.

# 9
  • Мнения: 135
Нати, за това е добре режимите да се уеднаквят предварително.Няма как в градината да се натъкмят към новите деца.Работното време на лелята в повечето градини е до 16-16.15ч.,а трябва да събудят ,нахранят децата.Да измият и стерилизират съдовете. Thinking

# 10
Проблема със спането е  сериозен за някой деца. Условията в детските градина не създават друга възможност, освен да се спи на обяд,защото много голямата част от децата спят.
Предлагам да поискаме в училищата да се  приемат деца от 4  -тата    година, както е в цял свят  и  в дневния режим да няма спане.В момента има много свободни стай в училище и това е възможно, но само след промяна на Закона за народната просвета.
Това е много важно ние родителите да имаме възможност да избираме.

# 11
  • Мнения: 135
Проблема със спането е  сериозен за някой деца. Условията в детските градина не създават друга възможност, освен да се спи на обяд,защото много голямата част от децата спят.
Предлагам да поискаме в училищата да се  приемат деца от 4  -тата    година, както е в цял свят  и  в дневния режим да няма спане.В момента има много свободни стай в училище и това е възможно, но само след промяна на Закона за народната просвета.
Това е много важно ние родителите да имаме възможност да избираме.
Мненията са различни-моето е ,че и до 7г.  на децата им е нужен следобедния сън/или поне ''почивка''/.Колко време да е ,зависи от самото дете.
Ако имах специално помещение и пом.възпитател на разположение бих го въвела и сега! Grinning

# 12
  • Мнения: 3 537
И моята в къщи ляга  към 2 ,та се чудя там дали не прави проблем. newsm78Но щом не са се оплакали...

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 20:25 от Eis

# 13
  • Мнения: 1 512
Преди да тръгне на ясла, Кристина спеше по три часа вкъщи, от 14 до 17, понякога и повече. Първоначално й беше трудно заспиването, защото освен с новия режим трябваше да свикне и с това, че я няма цицата на мама Mr. Green Сега в градината си спи, даже понякога става последна, защото госпожата и лелята знаят, че мойта си е поспаливичка и не я закачат. Ако не й се спи, просто си лежи.
И още нещо - когато сме вкъщи, ми отнема поне 20-тина минути, докато се наканим да легнем. А с 20 деца - Дидиа го е обяснила много добре. Мисля, че в детската градина имат много добър режим и нямам никакви претенции.

# 14
  • Мнения: 1 035
Живот си живеят вашите деца.В детската градинка която посещава Софи,ги слагат да спят около 12 00ч. Ами да не се чудете .Понякога ми се е налагало да я взимам на обяд .Казват ми госпожие да ходя в 12ч.Когато отида, децата вече са по леглата си и глас не се чува.Софи е предучилищна вече и хич не и се нрави обедния сън ....а госпожите постоянно ми правят забележка Sadи аз се принуждавам да и се поскарвам Sad

Общи условия

Активация на акаунт