Saw palmetto - естествен антиандроген.

  • 3 217
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Някой да е взимал SAW PALMETTO/сау палмето/  естествен антиандрогенен препарат за добиването на който се използва някаква палма?
Имам предвид жена да го е взимала по повод хиперандрогенемия и ПОЛИКИСТОЗЕН ЯЙЧНИКОВ СИНДРОМ   и какъв е резултата.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 16:05 от ВАНИНАА

# 1
  • Мнения: 898
Тук  в България мисля че е малко познат този продукт и използването му от жени.  Но може би живеещите в други страни ще са по запознати и то най вече САЩ.

Иначе много мъже в България го ползват за проблеми с простатата.

# 2
  • Мнения: 3 410
Ванина, тази билка е позната още като Палма-джудже и влиза в състава на онази добавка Мулти-мака, за която ти говорих. Добра е, но по скоро за повишаване на либидото при жените.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 097
Сестра ми ползува крема Муун Райз на Аквасорс за поликистозни яйчници.
 8 години от операцията и не е правила кисти, а крема ползува от около 6 години.

За това, което питаш не знам нищо.

# 4
  • Мнения: 898
Сестра ми ползува крема Муун Райз на Аквасорс за поликистозни яйчници.
 8 години от операцията и не е правила кисти, а крема ползува от около 6 години.

За това, което питаш не знам нищо.

Не става въпрос за това дали са или не са поликистозни яйчниците и изобщо не става въпос за кисти . Много жени имат кисти и нямат хиперандрогенемия.

А за това всички андрогени да имат нормални стойности, които нормални стойности да не причиняват хирзутизъм.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 10:10 от ВАНИНАА

# 5
  • Мнения: 898
Ванина, тази билка е позната още като Палма-джудже и влиза в състава на онази добавка Мулти-мака, за която ти говорих. Добра е, но по скоро за повишаване на либидото при жените.

Нещо ме обърква тук. Лично аз повишаване на либидото го свързвам със повишаване на андрогените. А аз търся намаляване на андрогените.

# 6
  • Мнения: 485


Нещо ме обърква тук. Лично аз повишаване на либидото го свързвам със повишаване на андрогените. А аз търся намаляване на андрогените.
Значи и на теб ти е направило впечатление?Преди време четох за билката някъде в Интернет и тъкмо се бях навила да си я купя заради антиандрогенния ефект-и прочетох че се използва също от мъже,тоест  стимулира половите функции и при двата пола.....което на мен хич не ми се вярва,та за това и се отказах.

# 7
  • Мнения: 898
Преди време четох за билката някъде в Интернет и тъкмо се бях навила да си я купя заради антиандрогенния ефект-и прочетох че се използва също от мъже,тоест  стимулира половите функции и при двата пола.....което на мен хич не ми се вярва,та за това и се отказах.

И при мъжете се използва за намаляване на андрогените. Андрогените макар и мъжки хормони, повишени те създават проблеми /както и при жените повишения естроген създава проблеми/
 и сау палмето се взима в такива случаи от мъже. Но пък чета на други места как сау палмето се взима от фитнесманяци за да си подобряват мускулите което е в противоречие с антиандрогенния ефект.

А има много статии на английски за сау палмето помагащо при хирзутизъм и ПКОС.
   

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 12:51 от ВАНИНАА

Общи условия

Активация на акаунт