Кога се дава сокчето?

  • 3 565
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте мили мами, имам нужда от съвет. Моето бебче е на  2 месеца и половина и сме изцяло на кърма. От 40тия ден педито ми е замрънкала да давам сокче, но аз успях да задържа до сега. Но вече всички здраво ме нападат, че не съм давала на бебо желязо. Започнах да давам по много малко сокче от ябълка или морковче, колкото да мирясат. Не знам обаче кога е най подходящо, дали след кърмене или между две кърмения. Много благодаря и съм толкова щастлива, че този форум съществува Laughing Joy, защото една майка винаги има хиляди незададени въпроси, а когато отидеш на лекар те все бързат и все пациенти има пред вратата, та те е срам да попиташ за каквото и да е било.  #2gunfire

# 1
  • Мнения: 4 496
СЗО отхвърли даването на сокчета на такава възраст. Flutter

# 2
  • Мнения: 4 451
Сокчето се въвежда най-накрая, след като са въведени всички други храни. Дадох за първи път на 10-11м.

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Сокче не се препоръчва на възрастта на дететнцето ти. Дразнели стомахчето, можело да предизвикат колики. Колкото по-късно, толкова по-добре.
Ти сама прецени от кога, но аз също не слушам педиатъра по въпросите за захранването. Wink

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Моя съвет е да не се дава сок на децата преди навършени 6 месеца. Но това си е моето мнение. Имахме ужасни колики и след едно такова дуднене, аз поддадох и свършихме с направление за Пирогов. Педито на нищо ме направи. Ама майка ми... не я издържах и дадох. После дума не обели ни за сокове, ни за плодове, ни за пюрета. Препръчвам ти да поизчакаш още въпреки педито ти.

# 5
  • Мнения: 27 524
След навършена една годинка, тогава се дава.
На педито ти кажи да си гледа работата. Или поне й кажи, че майката си ти, тя дава съветите, а ти взимаш решенията и че си преценила, че сок няма да даваш и точка. Ако има спорове и сръдни - сменяш педито и това е, аман от некомпетентни доктори ooooh! Close

# 6
  • Мнения: 1 931
Аз на малкат докато не направи 6 месеца нищо не съм й давала. На докторката казах по кой метод ще се захранваме и никога не ми е натяквала-нито пък роднините са ме тормозили. А може и да им казваш, че даваш само за да не те тормозят, а ти да си правиш каквото си знаеш.
 Ако пък си искаш си даваи вече сокче-сина съм го захранвала по тази схема и съм му ги давала между храненията.
 Но все пак моя съвет е ако можеш да задържиш още малко само на кърма.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 510
На вашата възраст не се дава!

# 8
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Много по-добре от сокче е да се дават направо цели плодове, на възраст, на която детето има достатъчно зъби да ги яде. Ти си тази, която взема решения за отглеждането на детето си. Ако се оставяш на натиска на роднини, недоучили лекари или пък майки от форума, много ще се объркаш занапред, за всяко нещо има хиляда мнения. Просто чети, мисли, виж кое ти звучи най-правилно, решавай и действай. Успех!

# 9
  • Мнения: 8 917
След годинка Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 1 672
рано е още за сокчета

# 12
  • Мнения: 4 447
Сокчето се въвежда най-накрая, след като са въведени всички други храни. Дадох за първи път на 10-11м.

 Peace

Да, захрани на 5-6 месеца с пюренце, пък тогава. Обясни на педито, че мислиш да не даваш за сега. Или я излъжи, че му даваш, пък си карай както си занеш!

Кърмата ти е напълно достатъчна за бебчето.

Браво, че си издържала до сега.  Hug

Сок на 40дни  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 280
И мен много ме притискаха за  тези сокчета, но аз  преди седмица и дадох за пръв път! А педито го лъжех че давам и после го смених с друг Peace

# 14
  • Мнения: 46 484
... Но вече всички здраво ме нападат, че не съм давала на бебо желязо. Започнах да давам по много малко сокче от ябълка или морковче, колкото да мирясат ...

Сегааа, детето ти е мъничко и тепърва ще те натискат за какво ли не, но помни, че ти си майката и взимаш решениятя! Кое е по-важно - да мирясат или детето ти да расте здраво? Ако си убедена в полезността/вредата от нещо, не прави компромиси! Или не им обръщай внимание каквоговорят, или за порови за информация, с която да им покажеш, че не са прави.

За желязото - бебетата си го набавят от кърмата/адаптираното мляко. Децата до 6 месец имат нужда от калориите, които им дава млякото, даването на сок, релано намалява приема на храна! Познай колко калории има в 1 сок.
Отделно от това - опасност от алергии, колики и храносмилателни проблеми.

Отделно, ето ти една таблица за храните, богати на желязо, да виждаш някъде ябълка?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт