Бебето спи отвито нощем - моля дайте съвет

  • 7 297
  • 79
  •   1
Отговори
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Скъпи майки,
Вероятно и вие сте имали подобен проблем: Детето спи неспокойно, рита, поти се и непрекъснато се отвива през нощта.
Как се справихте с това?
Малката е на почти 7 месеца. Страшно много се поти и непрекъснато е мокра. Нощем сменям дрешки, чаршафи, калъфки, пъхам кърпички под блузката…..
През лятото не ми беше такъв проблем, но какво ще правим през зимата?
Температурата която поддържаме е 18-19 градуса.
Опитахме да я вземем да спи при нас, на спалнята – беше като на футболен мач – никой не мигна. Tired
На това отгоре има и сърдечна малформация (еднокамерно сърце), и ми казаха да не я навличам много, за да функционира по-добре сърцето, затова и  не мога и да я облека по-дебело.
Притеснявам се че ще изстива ако е непрекъснато отвита, а при нея кашлица и хрема отминават трудно - отнема 1- 2 месеца
Какво да измисля?  ooooh!
Ще съм ви благодарна за съветите  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 10 982
Чувалче за спане дали ще свърши работа при вас? Има тънки и по-дебели, според сезона. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Чувалче за спане дали ще свърши работа при вас? Има тънки и по-дебели, според сезона. Thinking
И аз бих те посъветвала да опиташ със спално чувалче, купи от зимните с вата, така със сигурност няма да е отвита.

# 3
  • Мнения: 701
Чувалче за спане дали ще свърши работа при вас? Има тънки и по-дебели, според сезона. Thinking
Напълно подкрепям.И ние така с ритането и откриването вечер.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина от бебе спи отвита, но сега се убеждавам, че така се чувства добре. Тя е много топла и не обича да я обличам дебело.
Никога не съм я слагала в чувалче, но пък и температурата, която поддържаме е над 20 градуса.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ива също спи отвита. Не понася човалчета, пробвах. Сега я оставям отвита като обличам боди и отгоре пижама от този тип цели гащеридзони с терлички, които са.

# 6
  • Мнения: 620
Чувалче.
Но сигурна ли си , че й е студено? Може би се чувства добре така, отвита.

# 7
  • Мнения: 8 917
Пробвай със спално чувалче и ако спи спокойно - проблема е решен. Peace

# 8
  • Мнения: X
При условие, че така се поти, ти искаш да е завита?!
Явно на детето му е топло и без друго, остави го отвито, моята също спи отвита, само преди да пуснат парното и когато го спрат се завива. Слагам плътна пижама и не я мисля.

# 9
  • Мнения: 27 524
Торба за спане, разбира се, има в най-различни големини. Синът ми се мята непрекъснато насън и е абсурд да задържи завивка. Има сигурно 15 торби, всякакви дебелини, дължини и модели. Много съм доволна  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 43 900
При условие, че така се поти, ти искаш да е завита?!
Явно на детето му е топло и без друго, остави го отвито, моята също спи отвита, само преди да пуснат парното и когато го спрат се завива. Слагам плътна пижама и не я мисля.

и аз така...а като се поти наистина защо мислиш, че ще изтине????
Говорила ли си с д-р за това потене....може да си е просто особеност на детето, но понякога е прзнк на рахит също така.....не знам моя всъщност освен в най-големите жеги не се е потял, а и тогава става само леко влажен.....

# 11
  • Мнения: 109
Димана почти винаги е отвита.През зимата я обличам с боди ,по-дебела ватена пижама,а в голям студ и с чорапки.Тя чувалчета не понасяше още от съвсем малко бебе.

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи спеше в чувалче миналата зима. Согато го сменях с по тъничко нещо му стана и не искаше повече в чувала. Отвиваше се непрекъснато. Когато е било по студено му слагах чорапки, но иначе не съм го обличалла повече от обикновено. От 2 седмици започна сам да се завива и да не иска да заспи ако не съм му подмушила одеалото отвсякъде. Пробвайте с чувалчето, но щом се поти може да му е топло на детето и така да му е по добре.

# 13
  • Мнения: 753
да и моето дете е така, мисля да взема под внимание съветите по горе,  Peace

# 14
  • Мнения: 8 242
Ами не го завивай  Mr. Green
Тони си спи отвит откак се е родил. Пробвах номера с чувала - не го понася..
Та така си спим - аз завита до ушите с олекотено, той по пижамка само  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт