За второто раждане, ако е предизвикано

  • 2 581
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Искам да питам майките, на които са им предизвикали и първото и второто раждане дали второто става по-бързо?
Знам, че по принцип разкритието при второто раждане се получава по-бързо, но когато е предизвикано дали е пак така  newsm78

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не знам дали има някаква зависимост.
И двата пъти бях с предизвикано раждане, първият път само ми спукаха водите, вторият с вагинална таблетка. И двата пъти от първата контракция до края, минаха 5 часа.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
А имала ли си някакво разкритие?

# 3
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Не знам дали има някаква зависимост.
И двата пъти бях с предизвикано раждане, първият път само ми спукаха водите, вторият с вагинална таблетка. И двата пъти от първата контракция до края, минаха 5 часа.

И моите раждания бяха предизвикани по същия начин, с тази разлика, че при първото 1-вите контракции започнаха в 1 през нощта, отидох в болницата на сутринта, където ми спукаха водите и родих в 2 часа на обед  Crazy При 2-рото раждане - поставих вагиналната таблетка в 3 през нощта, при приемането ми в болницата в 8 сутринта вече имах 5 см разкритие и слаби болки, същинските контракции продължиха около час, бебораната се роди в 10.25  Peace

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
Термина ми според видеозона (не помнех кога ми е била последната менструация Crazy) беше на  17 септември. Седмица преди това лекаря ми си погледна графика, видя че на 17 е цял ден на работа и ми каза да отида рано сутинта да ме приеме. Да ама моя мъж се заинати и каза, че няма да ме заведе насила да раждам и аз не отидох. Към 14,00 ч.  същия ден започнаха леки болки ниско долу на 20 мин. След обяд се наспах и като станах вече ме болеше по силно и то на точни интревали от време. В 21,00 бях долу пред родилното и звъннах на лекаря ми. В 21,20 ми пукнаха мехура и ме изместиха в предродилна зала. В 21,30 ч. ми сложиха система и след 10 мин. бях на магарето.  Simple Smile Родих в 21,50 ч. Съпругът ми не се беше прибрал с колата до вкъщи, като му се обадих, че съм родила.
Пожелавам ти и на тебе такова раждане за 20 минутки Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Fresh дано така стане  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 100
И двете ми раждания бяха предизвикани.Първото продължи 18ч. беше зверска мъка, но пък второто мина за 2ч.Почти не го усетих GrinningНе знам дали има някаква зависимост просто ти пожелавам да родиш бързо и лесно и най-вече да сте живи и здрави ти и бебо.Успех! Hug

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
И двете ми раждания бяха предизвикани. Първото продължи повече от 12 часа, а второто четири и половина.

# 8
  • София
  • Мнения: 541
Да, при мен второто беше много по-бързо и леко!Родих два часа и половина след поставянето на системата. Първото ми раждане също беше предизвикано, но продължи по-дълго.
Пожелавам ти леко раждане!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
До тук всички звучите много обнадеждително   bouquet
Моето първо раждане /предизвикано/ продължи 16 часа от поставянето на хапчето, имах разкритие 1 см само. Та затова съм се попритеснила - благодаря ви още веднъж   bouquet

# 10
  • Мнения: 191
Моето второ раждане беше предизвикано, но не стана по-бързо от първото. Лекарката ми каза, цхе втори път се ражда по-бързо ако първото е било преди не-повече от 2 години, а при мен имаше разлика от 6 години.

Сутринта в 10 часа ми сложиха някаква глобула във влагалището за предизвикване на контракции, осле включиха системи. Родих в 3 часа след обяд.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Моето второ раждане беше предизвикано, но не стана по-бързо от първото. Лекарката ми каза, цхе втори път се ражда по-бързо ако първото е било преди не-повече от 2 години, а при мен имаше разлика от 6 години.

Сутринта в 10 часа ми сложиха някаква глобула във влагалището за предизвикване на контракции, осле включиха системи. Родих в 3 часа след обяд.
Е, та това са само 5 часа, в сравнение с мойте 16 първия път си е направо песен  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 11 699
Определено втория път е по-бързо!Първия път около 15 часа започнаха по-силните контракции и родих в 18.30 не предизвикано.Втория път преносих 9 дни,първите ми контракции започнаха в 6.30 родих в 9.17.Беше предизвикано раждане само с 1/4 таблетка,чак лекарката се  Shocked
Леко раждане!

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Първото раждане започна спонтанно, второто беше предизвикано с таблетка. Първото продължи 8 часа от изтичането на водите до появата на бебето, второто 4 часа от регулярни контракции до появата на бебето, водите ми ги спукаха. Така че да, по-бързо стана, но боля повече.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Надявам се до края на седмицата да споделя вече и моя личен опит  Simple Smile
Благодаря на всички за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт