Вътрешни первази - PVC дограма-ЗА ИЛИ ПРОТИВ

  • 11 486
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, имам една молба.На 11.10.07г. ще ни монтират дограма,а проблемът е че още не съм решила,дали искам вътрешни первази. ThinkingМоля ви ,помагаите.Ще бъда много благодарна

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Задължително!
1. Прозореца изглежда по-завършен, и 2. По-лесно е за почистване.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Разбира се, че да! Аз се чудя сега какви первази да слагам, че строителите само са пляснали дограмата и толкова. Освен, че при евентуален конденз ще предотвратят просмукването на водата в стената, както стана при нас миналата зима, прозорецът стои много по-хубаво и завършено с перваз, а на него можеш и цветенца да си нареждаш. Просто аргумент "против" изобщо не ми идва наум.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Абсолютно да. Аз пък имам друг проблем и ще се осмеля да попитам, монтираха ми дограма на тераса, отдоло запълниха с пяна, мъжа ми я изряза излишната и направи някаква замазка, но на места тече вода.Имам въпрос с какво да замажем,че да не тече?

# 4
  • Мнения: 852
Аз съм съгласна с Месечинка виторога.Има завършен вид и при евентуален конденз няма да ти тече по стената вода.Но задълнително ако решеш трябва да я поръчаш и да ти я монтират когато монтират и дограмата. След това неможе да се сложи, не става добре,даже е грозно.Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
Искаш, разбира се! Освен ако не си решила да сложиш нещо друго - например плочки, камък или дърво. Да остане перваз, необлечен с нищо, а само шпаклован и боядисан, е груба грешка.

# 6
  • Мнения: 77
  GrinningМного благодаря ,на всички.Определено много бързо ме убедихте Hug

# 7
  • Мнения: 455
Ние не сложихме вътрешни первази като монтираха дограмата, не сложихме и преди на почнат замазките на стените отвътре - просто не се бяхме сетили покрай всички проблеми които си имахме с дограмата и фирмата, която я доставяше а и никой от тях не ни беше предложил.
Сега моя благоверен слага вътрешни первази /след като дори боядисахме/, но от камък и трябва да кажа, че не е никак зле. Дори е красиво.
От друга страна, майстори започнаха да поставят изолацията и мазилката отвън и още преди да стигнат до прозорците и т. н. "обръщане" на изолацията ще поставим и външни первази. С тях също е много по-красиво.

# 8
  • Мнения: 77
В отговор на  zornitsa. Според мен,пробемът не е в мазилката (замаската), по-скоро не е сложена добре пяната и не уплътнява добре, затова тече вода.  Успех

# 9
  • Мнения: 77
При нас слагането на дограмата се разви много бързо,а и когато са взимали размерите аз не бях в къщи.В неделя я поръчахме и вчера ми звъннаха да ми кажат ,че в четвъртък ще доидат да я монтират. Grinning Така,че и аз ще слагам первазите след това.

# 10
  • Мнения: 4 202
В събота ни монтираха дограма с вътрешни первази.
Много хубаво стана.

# 11
  • Мнения: 77
red shoe,mojesh li da pokajes snimki? Blagodarq predvaritelno

# 12
  • Мнения: 4 202
Ще се опитам утре сутрин да пусна няколко снимки от телефона, че апарата не е в мен, а сега съм в офиса.

# 13
  • Мнения: 14 486
Задължително!
1. Прозореца изглежда по-завършен, и 2. По-лесно е за почистване.

 Peace
а при нас ги слагахме допълнително, пвц перваз, мъжът ми даже го залепи и е ок

# 14
  • Мнения: 3 360
По -добре да сложите первази сега.После само излишни главоболия ще си създадеш.Хубаво стоят и лесно се почистват,а и има завършен вид прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт