Може ли да продължавам с Аптамил AR?

  • 479
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравейте!Ужасно съм объркана!Кърмих малката до навършването на 2 месеца и я дохранвах от време на време с Милумил.Много повръщаше и докторката каза да я дохранвам не с Милумил,а с Аптамил AR.Тя го прие нормално и сега си караме с него.Спрях кърмата,тя спря да повръща взе да ака и сега вече цял месец е само на това мляко.По собствена инициатива искам да сменя млякото,защото това мляко е за болни деца,а моята вече не е такава.Пише да не се дава на здрави деца.Да обаче тя отказва всякакво друго мляко.Купих Аптамил 1 не го иска,Милумил купих,пи го 1 път,на втория път пак отказва.Реве и полудява,не иска да куса после и нейното мляко.Ужасно се изнервя.2 дни го мъча детето с различни млека.Сега сме си пак с AR и всичко е наред.Какво да правя?Наддава си нормално,но ме притеснява това на кутията-да не се дава на здрави деца.

# 1
  • Мнения: 924
Здравей!
Първо смяната на мляко АР с обикновено се извършва само и единствено след като това е препоръчано от лекар.
Освен това смяната от едно на друго мляко не се прави изведнъж, а постепенно и в рамките на около седмица. 1,2 ден даваш 3/4 от старото и 1/4 от новото, 3 и 4 ден даваш старо и ново 1:1 и после 5 и 6 ден даваш 1/4 от старото и 3/4 от новото. На 7я ден даваш само от новото.
Никога не давай повече от една нова формула на седмица.
Иначе Аптамила е сладък, би трябвало да й хареса, но се консултирай с лекар дали е удачен моментът и направи прехода плавно. АР млеката са по-гъсти и на бебето може да е нужно по-дълго време да се адаптира.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 111
Опитай да смесиш Аптамил АР с Аптамил 1. В началото само 1-2 лъжички да са от Аптамил 1 и така да направиш постепенно преход. Нормално е да имат различен вкус и детето да не го иска. Смяна на марките не е хубаво да се прави често. Най-безобиден ми се струва прехода на млека с една марка.

Общи условия

Активация на акаунт