Случвало ли се е на някой???

  • 2 663
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Незнам аз ли се побърквам или е общо явление след раждане?Чувала съм,че след като роди всяка жена претърпява до някаква степен отклонение от нормалното състояние(психическо).Искам да споделя какво се случва с мен.Изкарах лека бременност и много тежко раждане.Може би от там започна всичко.18 кошмарни дни в болницата.СЛАВА БОГУ,че всичко се оправи.Поне така си мислех.След 5 месеца, един ден без нищо както си стоя, ме заболя стомаха и започна силно да ми се гади.Околко седмица се мъчих, но не отидох на лекар.След това се започна ходенето по доктори.Ходих къде ли не-гастроентеоролог, гинеколог,всякакви изследвания,стигнах дори до невролог.Никой не можа да намери обективна причина защо съм така.Физически съм здрава, но вече почти 2 месеца не съм добре. Гаденето продължава,по - леко но го има още.Започнах да се страхувам от много неща,а допреди дори не се бях замисляла за тях.Имам чувството,че почвам да изперквам.Въпроса ми е чувствалили сте се странно след раждане и ако да как си помогнахте или ви помогнаха.Моля споделете!!!! newsm17 smile3518

# 1
  • Мнения: 593
Твоето май е втълпение че всяка жена трябва да и стане нещо след раждането, че има депресийка, има, ама това твоето неразположение не ми е ясно newsm78. Нали ти казвам, че ми беше гадно от време на време беше, ама това постоянно гадене при теб и то без причина, не ми е ясно Thinking , дано някой ти помогне Wink

# 2
  • Мнения: 941
Прилича на гастрит,на язва,жлъчка.Да си отслабнала рязко?Гастроентеролога как те прегледа и какво точно каза?

# 3
  • Мнения: 7 723
..... Въпроса ми е чувствалили сте се странно след раждане и ако да как си помогнахте или ви помогнаха.Моля споделете!!!! newsm17 smile3518
Да, след раждането живота на жената се променя на 360*
и е нормално да се чустваш странно.
Нищо не може да ти помогне-
след време минава от самосебе си.

# 4
  • Мнения: 983
Да не си пак бременна бе? Е те д-рите щяха да видят. Аз да ти кажа гадене не съм получавала, но още рева за какво ли не. А вече 11 месеца минаха.

# 5
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами възможно е да е на психична основа.Когато родих приятеля ми работеше извън страната,чувствах се самотна, чувствах се зле психически, дори ми минаваха мисли за самоубийство.Постепенно нещата се нормализираха...

# 6
  • Мнения: 1 121
Хм... интересно. Аз все още страдам от следродилна депресия и рева за щяло и нещяло, ама чак такива неразположения като твоите не съм имала.

Играта с бебко и най-вече неговите лъчезарни усмивки са най-добрият лек срещу депресията.

# 7
  • Мнения: 941
Мен все още има неща,които ме вадят от равновесие.и ме избива на агресия Grinningиде ми да смачкам някого-най-често насреща е мъжа ми,горкия Mr. Green как ме търпи незнам Blushпо темата-гаденето може и да е на нервна почва

# 8
  • Мнения: 433
А на психолог не се ли сети да отидеш?  Sunglasses
Както казваше баба ми: Всички хиляди болести по света са от нерви и само няколко - от любов  Simple Smile

Твоята история е чудна илюстрация за една съседна тема - за ползите от училищата за бременни. Една от темите е точно за следродилната депресия и как да се излезе от нея.

# 9
  • Мнения: 991
Здравей!

Много често се случва по време на бременноста да се претовари жлъчката и даже да се формират камъни. Гастронетролога, който те е гледал със сигурност знае това, но за всеки случай поискай второ мнение. Мога да препоръчам д-р Панко Станчев http://pansanus.hit.bg/index.htm. Аз имах подобни на твоите симптоми със силно гадене (без никаква връзка с бременност) при частични блокажи на жлъчните пътища.

# 10
  • Мнения: 186
И според мен проблемът ти не е гинекологичен,а по-скоро на психична основа,но може и да е нещо свързано със стомаха ти.Прегледай се по -обстойно!

# 11
  • Мнения: 3 499
Гадене, напрежение... това прилича на депресия. Thinking
И моето мнение е да се консултираш с психолог.

# 12
  • Мнения: 510
Здравей. За твое успокоение ще кажа, че - да, на мен ми се гадеше в продължение на 1 - 2 седмици и дори имах някакви пристъпи - щях да припадам - дори стигнах до бърза помощ. Така и никой не разбра какво ми има. Предположиха, че е хормонален дисбаланс, от умората, от кърменето и т.н. Мина ей така - без нищо. Само ме беше страх да не припадна на улицата докато съм сама с бебето. Успокой се, почивай си доколкото можеш. И стискам палци да се оправиш скоро.
П. С. Мислех си, че съм отново бременна и щях да полудея. Но и това не беше.
Като гледам, че и ти си от Русе, де да знам - може нещо във въздуха да е /това за малко разведряване  Heart Eyes/

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 09:24 от chillysun

# 13
Прилича ми на хормонален дисбаланс. Бих ти препоръчала за всеки случай да отидеш на Термовизионна диагностика - абсолютно безвредна, става за бременни и кърмачки, виждат се абсолютно всички отклонения и промени.  Да не изпадам в подробности, но съм потресена от възможностите на тази апаратура.Ако имаш някакви функционални нарушения-ще се видят.
Но ми се струва нормално - и аз бях така, но за по-кратко.Успех

# 14
  • Мнения: 111
Здравей. За твое успокоение ще кажа, че - да, на мен ми се гадеше в продължение на 1 - 2 седмици и дори имах някакви пристъпи - щях да припадам - дори стигнах до бърза помощ. Така и никой не разбра какво ми има. Предположиха, че е хормонален дисбаланс, от умората, от кърменето и т.н. Мина ей така - без нищо. Само ме беше страх да не припадна на улицата докато съм сама с бебето. Успокой се, почивай си доколкото можеш. И стискам палци да се оправиш скоро.
П. С. Мислех си, че съм отново бременна и щях да полудея. Но и това не беше.
Като гледам, че и ти си от Русе, де да знам - може нещо във въздуха да е /това за малко разведряване  Heart Eyes/
То моето гадене продължава вече близо 2 месеца.Ту отминава не напълно де, ту пак идва.Пих какви ли не хапчета за гастрит,жлъчка и т.н.лошото беше,че не можех да пия и кой знае колко силни,защото кърмех. Стомаха ме наболява от време на време.правиха ми и снимки,но няма нищо.Със сигурност не съм бременна.Незнам!И аз уж го отдавам на депресия.Невролога ми изписа някакви леки успокояващи, ама не посмях да ги пия докато кърмех.От скоро спрях и се замислям дали да не пробвам, но все ме е страх да не изперкам.Говорих с няколко познати мамчета и те споделиха, че не са били много добре психически, но всичко е отшумяло.Моите страхове и притеснения си остават.Затова реших да се допитам до всички вас.Определено мненията и преживяванията ви са от значение.Пък и когато човек сподели, някакси е по -леко / Peace

Общи условия

Активация на акаунт