Как захраних моят бебок-дано съм ви полезна!

  • 714
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мили мами!За тези,на които предстои ЗАХРАНВАНЕТО ще споделя моят опит досега и дано съм ви полезна.
Захраних моят бебок на 6 месеца с оризовата каша на Hipp-в 10.30 преди млякото му дадох 2 лъжички от кашата,на втрият ден 4 лъж.,на третия 6 лъж и т.н. докато за около 10 дни достигнах 160гр. каша.Кашата известно време я давах сутринта на второто хранене в 10.30ч.,за да свикне стомахчето да я обработва.След това по същият начин на третото хранене  в 14.30ч. започнах да давам домашно приготвено картофено пюре:1 сварен и пасиран картоф+3 капки зехтин/100% Costa doro/+60мл. адаптирано мляко=приблизително е равно на 160гр. пюре.Аз го мерех с домакинско кантарче.Режимът на бебока ми беше следния:
6,30ч.-160мл. адаптирано мляко
10,30ч.-160мл. адаптирано мляко
14,30ч.-160гр. картофено пюре
18,30ч.-160гр. оризова каша
22,30ч.-160мл.мляко
След това купих готово пюре от морков на Hipp и межу храненията към 12ч. му давах 2лъж.,4 лъж.,6 лъж. и на четвъртия ден му дадох  в 14,30ч. пюре на Sunval картоф и морков.След това започнах да го захранвам с тиква по същият начин и включих плодово пюре от ябълка  на Hipp в 10,30ч.Режимът на бебока ми е следния:
6,30ч.-адапт.мляко
10,30ч.-100мл.адапт.мляко +60гр. плодово пюре
14,30ч.-зеленчуково пюре+1/4 жълтък се редуват с местно зеленчуково пюре
18,30ч.-каша се редува с кисел
22,30ч.-адапт. мляко
Едва сега,когато синът ми е на 7 месеца и половина ще започна да му давам плодови сокове,глутен,а в осмият месец и попара.Успех на всички в захранването!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 268
10,30ч.-100мл.адапт.мляко +60гр. плодово пюре

кога даваш плодовото пюре - преди или след млякото?

Благодаря за споделената схема, много ясно си я представила.

# 2
  • Мнения: 9
Когато го захранвах с пюре от ябълка,му го давах преди млякото с лъжичка,а сега ги смесвам в шише и ги давам заедно.За целта си купих нетечащ биберон на Nuby,който става и за шишетата на Chicco и Avent.

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А киселите от каква възраст започват да се дават? Понеже видях, че ги редуваш с каша?

# 4
  • Мнения: 9
От седмия месец,но те не са задължителни,може да редуваш няколко каши.Например каша банан Humana,ябълка Humana,царевица и ориз Frisocrem.

Общи условия

Активация на акаунт