Нужда от насока,информация,съвет

  • 1 014
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Не мога с няколко думи да синтезирам проблема и да оформя заглавие,за което се извинявам.Бях на преглед с 3Д преди 3 дена,в 36г.с.и 5дена.Гинекологът каза,че в левия бъбрек на бебчето имало задържана урина,което можело да означава много неща като напр. признак за синдром на Даун или проблем с бъбреците,който изисквал преглед от лекар специалист след раждането.От тогава съм мн.притеснена и незнам какво да мисля,правила съм си биохимичен скрининг,който съветваше,че няма нужда от амиоцентеза(аз съм на 35, съпругът ми на 36).Чували ли сте за подобен проблем,знаете ли нещо по въпроса,може ли да ми дадете някаква инф.Търсих в гугъл,но нищо не откривам.Ако някой се е сблъсквал с подобно състояние нека сподели.

# 1
  • Мнения: 375
Защоне направят изследване за синрома на Даун,мисля че по-рано се прави  м/у 16 г.с.и 21 седмица,ако не се лъжа                 

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 279
Момичето казва че си е правило биохимичен скрининг за даун! Според мен щом са те гледали на 3D би трябвало да могат да определят в толкова напреднала бременност дали има даун, мен ме гледаха в 20 седмица и категорично казаха че детето е нормално ( имах лоши резултати от биохимичния скрининг) ! Консултирай се и с друг лекар  Peace!

# 3
  • Мнения: 5 401
Насока и инфо не мога да ти дам! Вместо тях стискам палци бебенцето ти да е здравичко! Защо не направиш още един 3Д, но на друго място?!   bouquet

# 4
  • Мнения: 753
да и аз съм на това мнение да те прегледа  и друг специалист....успех Hug
не се притеснявай излишно Hug

# 5
  • Мнения: 4 915
Съвет - отиди при добър специалист в ехографията. Доцент Томова например. Може и два такива прегледа да направиш. При д-р Димитрова, при д-р Марков.

Координати ще намериш в подфорум "Здравен справочник".

Ако се потвърдят проблеми с бъбреците при раждането ще имаш подготвен екип, включващ детски нефролог. Поне така би трябвало да бъде. Най-малкото неонатолозите ще са подготвени информативно за състоянието на бебето. За Даун не знаех, че може да е признак. Дано не е!

Кураж и късмет!  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Съвет - отиди при добър специалист в ехографията. Доцент Томова например. Може и два такива прегледа да направиш. При д-р Димитрова, при д-р Марков.


Кураж и късмет!  Hug


Къде ходи на 3D?
Не се притеснявай, най-вероятно се е объркал.
Томова -  0887 606 830 или 9549102, 9526665 /вътр.33 - дано телефоните да са си тези още
на Димитрова тел нещо ми се губи, но си потърси МЦ Фемина и ще излезе.

# 7
  • Мнения: 354
ад и аз съм за друг 3Д успех Hug

# 8
  • Мнения: 421
Миличка,спокойно  Hug  
И аз смятам,да идеш още тия дни на друг специалист,да видят с 3Д какво е положението,но със убедена,че ниакъв Даун няма бебчето ти! А и до сега не съм чувала за такъв симптом ... и са прави момичетата,че на 3Д няма как да не се види,ако има нещо такова,а ако е нещичко с бъбречето - то ще се оправи спокойно.
Успех все пак при другия специалист! 4 очи са в пъти по-добре от 2!   bouquet

# 9
  • по света
  • Мнения: 1 587
Съвет - отиди при добър специалист в ехографията. Доцент Томова например. Може и два такива прегледа да направиш. При д-р Димитрова, при д-р Марков.

Координати ще намериш в подфорум "Здравен справочник".

Ако се потвърдят проблеми с бъбреците при раждането ще имаш подготвен екип, включващ детски нефролог. Поне така би трябвало да бъде. Най-малкото неонатолозите ще са подготвени информативно за състоянието на бебето. За Даун не знаех, че може да е признак. Дано не е!

Кураж и късмет!  Hug

Абсолютно подкрепям за тези специалисти на тях можеш да имаш доверие особенно на д-р Димитрова.Успех и дано всичко е наред!

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Стискам палци всичко да е наред...  Praynig Задължително потърси друго мнение, а защо не и няколко...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 621
Съвет - отиди при добър специалист в ехографията. Доцент Томова например. Може и два такива прегледа да направиш. При д-р Димитрова, при д-р Марков.

Координати ще намериш в подфорум "Здравен справочник".

Ако се потвърдят проблеми с бъбреците при раждането ще имаш подготвен екип, включващ детски нефролог. Поне така би трябвало да бъде. Най-малкото неонатолозите ще са подготвени информативно за състоянието на бебето. За Даун не знаех, че може да е признак. Дано не е!

Кураж и късмет!  Hug

Peace

# 12
  • Мнения: 620
И аз съм за още един преглед.
 Успех!

# 13
  • Мнения: 700
Маркерите за Даун са много. Препоръчвам ти второ мнение с 3Д - Димитрова, Марков в Медицински център Фемина на Сточна гара. Изключването на Даун става само с амниоцентеза, която обаче се прави до доста по-ранна седмица.
Аз бих препоръчала и генетична консултация в Майчин дом с доц. Кременски, който на мен ми беше от огромна полза.
Успехи и дано всичко се оправи Hug

# 14
  • Мнения: 728
Благодаря Ви момичета,аз съм от П-В и си записах час за 4Двъв ВМИ,но за др.седм.,защото и за С-я има часове на по-късен етап,а аз съм почти в етап,в който раждането може да дойде всеки момент

Общи условия

Активация на акаунт