Нова Година в чужбина

  • 46 454
  • 310
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 575
Мисля че е време да се пусне такава тема, защото офертите вече започват да валят!  Crazy Crazy
Наистина тази година ми се иска да се отбием до Анталия....  smile3531
Май наново се размечтах  Embarassed!
Голям фен съм на Анталия... не че в другите курорти  на Турция ми беше лошо, ама там наистина се почувствах добре!
Много ще съм благодарна ако споделите за минали нови години в Турция - знам че имаше доста момичета, които ходиха  Praynig Praynig Praynig
А също и за другите дестинации - записванията започнаха  Hug
Дубай, Тайланд, Прага, Тенерифе, Лондон, Рим... накъде сте се насочили?
След миналогодишния ужас по маршрута Кайро-Хургада поне там не бих повторила.. въпреки , че лошото се забравя и остават само хубавите спомени! Например сега се сетих, че тур агента от египетска страна ни предупреди, че въпреки че хората се стараят, Нова година за тях е чужд празник и не са много наясно с нещата - и наистина в хотела ни имаше стериопорен снежен човек ... с крака  Joy Joy Joy
Уверявям ви , че беше абсурдно смешно  Mr. Green

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 01:32 от Тинтири-Минтири

# 1
  • Мнения: 474
Ние сме се насочили към Дубай. Още нищо не сме направили, разбира се, но за там си говорим с мъжа ми.
Иначе бих отишла на Тенерифе, това е мястото, в което се влюбих май завинаги.  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 847
и наистина в хотела ни имаше стериопорен снежен човек ... с крака  Joy Joy Joy
Уверявям ви , че беше абсурдно смешно  Mr. Green


 Joy Joy hahaha

Ами ние - към града, който никога не спи a.k.a Big Apple - бррррр, много се вълнувам... Сама си уреждам нещата и само да ни дадат виза, спретнала съм чудесна програма! В нито една агенция няма организирано пътуване, най-вече заради визите. Но пък гледам екзотичните дестинации много се харчат - Дубай, Доминикана, Куба.

# 3
  • Мнения: 177
Ние ще ходим в Тенерифе, от 29ти декември до 5ти януари. Никога не съм била там, а чувам прекрасни отзиви, и затова нямам търпение.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 819
А каква е цената на пакетите до Турция и Тенерифе?

# 5
  • Мнения: 2 768
Например сега се сетих, че тур агента от египетска страна ни предупреди, че въпреки че хората се стараят, Нова година за тях е чужд празник и не са много наясно с нещата - и наистина в хотела ни имаше стериопорен снежен човек ... с крака  Joy Joy Joy
Уверявям ви , че беше абсурдно смешно  Mr. Green



ами да не те настройвам, ама и в Анталия празнуването на НГ е аматьорско (според нашите вкусове)

аз лично, не бих празнувала там отново  Naughty добре поне, че бяхме много голяма компания, иначе щях да умра от скука Tired

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127
И ние тази година сме решили да празнуваме в чужбина - чакаме оферта от агенцията, с която винаги пътуваме. Само дето с професията на моя мъж  е много трудно да се планира каквото и да е, но за сега поне плановете за такива Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 419
Аз също не препоръчвам  НГ в Турция ( поне от опит Анталия и Истанбул) - ами не е това празникът за тази страна, определено!

Queenmabb - сподели за New York Моля!!!!!! При приятели ли сте, или си намерила хотел? Билетите как се движат с цените? Изобщо - ценен опит! Адски ми се ходи там, а и напоследък не ползвам никакви агенции - оправям се сносно и съм се амбицирала и за NY да се пробвам:) 

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 575
А няма ли някой да сподели по-подробно как и къде е бил на Нова година в Турция  Praynig
или поне линкче дайте, защото си спомням че имаше такива разкази ама не ги намирам  Embarassed

Ние ще ходим в Тенерифе, от 29ти декември до 5ти януари. Никога не съм била там, а чувам прекрасни отзиви, и затова нямам търпение.
с коя агенция ще ходите и колко струва?

# 9
  • Мнения: 2 768
Анталия, Кремлин Палас 2005-2006г
Всичко беше добре, освен Новогодишната вечер  Mr. Green
Добре, че си починахме тия 3-4 дни и че бяхме страхотна компания, поне да не съжалявам напълно за пътуването.

На 31 от сутринта заприиждаха коли от цяла Турция и хотела се препълни ужасно.
На самата вечеря масите бяха толкова наблъскани една в друга, че танците бяха мираж. Сервитьорите не сварваха - доста погладувахме до като основното ястие стигна до нас.
Като цяло вечерята беше направо оскъдна (което на фона на AI през останалото време беше меко казано странно).
След """програмата""" (кавичките умишлено са три) имаше дискотека, също претъпкана по шевовете.
Едва изтърпяхме до 2 ч... Tired

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 575
Ета , благодаря ти много за бързия отговор! Hug
а как беше температурата? Предполагам около 19-20 градуса или се лъжа?

# 11
  • Мнения: 2 768
Времето беше супер, около 25-6 градуса. Мъжът ми на 2-и януари се къпа в Средиземно море   Nature Sunny

# 12
  • София
  • Мнения: 847

Queenmabb - сподели за New York Моля!!!!!! При приятели ли сте, или си намерила хотел? Билетите как се движат с цените? Изобщо - ценен опит! Адски ми се ходи там, а и напоследък не ползвам никакви агенции - оправям се сносно и съм се амбицирала и за NY да се пробвам:) 

Ам'чи проблем няма никакъв... В Щатите цари абсолютна виртуална реалност, което ще рече, че по Интернет можеш да запазиш всичко, което пожелаеш. Малко сме авантюристи - приятели там нямаме, отиваме сами (никой от приятелите в БГ не се нави, визи и бла-бла). Даже няма да имаме покана, но както чета това въобще не е задължително. Задължително е да докажеш силни връзки с БГ - смятам, че ще успеем.
Хотел запазих по Интернет с кредитна карта, на пъпа на Манхатън (изобилието е голямо, но вече в доста от централните няма места за нова година). Най-нахално се пробвах и в Плаза да запазя, ей така да видя колко е нощувката, ама нямаше места, язък  Mr. Green
Иначе rate-а е по 400-450 долара за стая между Коледа и НГ в тризвезден хотел, стая, която иначе струва по 180-190 долара. Ама какво да се прави... Ще бъдем в непосредствена близост до Таймс скеуър, мислим там да празнуваме, ама малко се чудя как ще издаяним часове наред на площада при положение, че, цитирам, public drinking is illegal in New York City  Thinking  Grinning
За самолетните билети - вече почти няма места, но все пак се намират, а и се надявам, че ще се освободят в последствие още. В момента с Бритиш или Чешките билетът е 770 евро с таксите. С Малев има билети по 500 и няколко с таксите. На Луфтханза има по 370 без таксите, ако можеш да го купиш от днес за утре. Но ние още нямаме визи, така че... Ако решите специално за Нова година, най-добре се задействайте догодина в началото на лятото...
Мисля да пиша после във форума кое как е станало, защото за екскурзии в  Щатите има малко инфо.
Що се отнася до музеи и т.н. има хиляди сайтове, от които научаваш работно време, пропуски, има и един пропуск за няколко музея, който излиза на половин цена и т.н. смятам да направя програма ден по ден какво ще се прави.
Това е засега от мен. Пак ще пиша по-нататък и разбира се, дано да ни дадат визи...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 419
Мноого благодаря, аз не съм го решила точно за Нова Година, просто ми се ходи много. Като гледам цените по нова година, вероятно ще изберем друг период:) Все ми се искаше да изчакаме да паднат визите, но като гледам още поне 2 години няма да стане.

Иначе за Нова Година - Ета е казала за Анталия, аз да кажа за Истанбул . Не помня името на хотела, 4 звезди, като за Турция-ок. Новогодишна вечеря , украсена зала и т.н. Свириха няколко "групи" - евъргрийни. Естествено ресторантът беше претъпкан, и естествено докато дочакаш да привлечеш вниманието на някой келнер почти ти се отпива:) Но най-странното беше, че нямаше обратно броене, нямаше нищо, което да подсказва, че е станало 12 ч! както си танцувахме случайно приятел си погледна часовника и видя, че е 12 , поредното оркестърче просто продължи да си свири. Към 1 докараха и някакви кючекчини, което все пак си беше разнообразие, но не и новогодишно според мен:)

# 14
  • Мнения: 265
и аз се вълнувам много от тая тема.ние мислим за египет.

Общи условия

Активация на акаунт