Въпрос за жилищен ипотечен кредит

  • 2 597
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 022
Искам да попитам ползвалите ипотечен кредит за закупуване на жилище: В коя банка, за колко месеца назад, е удостоверяването на дохода?

Благодаря много.

Интересуваме и конкретно ОББ колко месеца назад искат удостоверяване на дохода?
И евентуално с какъв документ се удостоверява - Служебна бележка или Трудов договор?

# 1
Здравей,
иска се удостоверение за дохода за шест месеца назад ,не е нужно да се прилага трудов договор.Достоверността на удостоверение ,съобразно правилата на банката се проверява от специалиста ,който разглежда кредита/ по телефона/.Знам ,че освен ОББ  БУЛБАНК  и ПИРЕОС предлагат добри лихвени проценти ,когато са в кампания.Успех. Hug

# 2
  • Мнения: 3 929
А ти от ОББ ли смяташ да теглиш? Аз също искам да тегля такъв, но съм се насочила към ДСК. Там ми искат служебна бележка за доходите за 6 месеца назад. Но преди да стигнат до нея, ми искат един куп документи за имота, който смятам да ипотекирам.

# 3
  • Мнения: 1 896
От ОББ искат дохода за 6 месеца назад.
Искат трудов договор, но признават и дохода със служебна бележка от фирмата работодател.
В Пощенска и ДСК също искат дохода за предходните 6  месеца ,а в Пиреус-за 1 година.За Булбанк-не съм сигурна.
Ние теглихме от Райфайзен,там искаха дохода за 3 месеца назад.

# 4
ОББ-6 месеца,мисля ,че и Райфаизен банк също 6 месеца.  Peace

# 5
  • Мнения: 547
Миналата седмица финализирахме процедурата за отпускане на кредит от ОББ.
От работодателя се иска да попълни служебна бележка(формуляр на банката) за доход от предходния месец. Трудов договор не са ни искали, но и заплатите ни се превеждат от доста време по сметка там.
П.П. Болд-нах по-важното, за да не се чете по диагонал.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 11:25 от Перличка

# 6
  • София
  • Мнения: 794
Гледам, че повечето от вас, които са писали за ОББ казвате, че се искат доходите за 6 месеца назад. От кога ви е информацията?
Ние кандидатствахме за предварително одобрение за кредит в ОББ, но това беше юли месец.
Тогава не искаха доходи за 6 месеца назад, а само за последния месец. Искаха ни и копия от трудовите договори и анекси ако има към тях.
Но от тогава може да са се променили нещата, знам ли!
Иначе това беше причината да се насочим към ОББ, че гледат доходите само за последния месец. Аз имах увеличение на осигуровките от май месец- само два месеца бяха минали, а всички други банки гледаха доходите за 6 месеца назад

# 7
  • Мнения: 292
Ние теглихме заем от Първа Инвестиционна банка, защото съпругът ми си получава заплатата от там, тоест той се води нейн клиент и получава преференции заради това. Кредитът, който теглихме беше за 30 години и с възможност ако не стигне да теглим потребителски, с който да си доплатим до реалната оценка. Така и стана - теглихме освен жилищния и потребителски и при нашето запитване, че ако не ни стигне и потребитеския, какво да правим, любезните служители ни отговориха, че няма проблем да теглим и втори потребителски при изгодни условия.

# 8
  • Мнения: 1 022
Ами за ОББ си мисля, защото и аз бях чула, че искат само за 1 месец назад дохода.

Иначе, сега само проучвам възможностите.
Знам къде искам да купим жилище, но не сме харесали конкретно, знам също каква вноска можем да си позвалим, но трудовите ни договори не са на сумите, които получаваме.

Абе объркана история.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
Нашият кредит е от ОББ. Искаха ни бележка за дохода от предходния месец.

# 10
  • София
  • Мнения: 794
Ами за ОББ си мисля, защото и аз бях чула, че искат само за 1 месец назад дохода.

Иначе, сега само проучвам възможностите.
Знам къде искам да купим жилище, но не сме харесали конкретно, знам също каква вноска можем да си позвалим, но трудовите ни договори не са на сумите, които получаваме.

Абе объркана история.
ОББ ще ти свърши работа в такъв случай, защото те не искат доказуеми доходи, а това което всъщност взимаш, без да е нужно да се доказва. Само работодателите ви трябва да се навият да попълнят бележката с реалните суми. На мъжа ми от фирмата отказаха да напишат реалната сума, която получава всеки месец. На мен не ми направиха проблем от моята фирма и ми написаха реалния доход.

# 11
  • Мнения: 766
..........,а в Пиреус-за 1 година..........
.....................................
Вчера питах за същото в Пиреус ми казаха за 6 месеца назад  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 896
Да.Възможно е да са променили изискванията си към кредитополучателите.
Когато ние питахме през юли от Пиреус искаха доходите за година назад.Но при тази конкуренция за отпускането на кредити банките се стараят да подобряват условията си,за да имат повече клиенти.

Общи условия

Активация на акаунт