До къде се сипва вода на пьлнените чушки?

  • 642
  • 6
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Исках да ви попитам колко вода се сипва на пълнените чушки ако са в тава? И изобщо сипва ли им се вода?

# 1
Val,
Аз им сипвам задължително  Simple Smile . За тавичка с 10-12 чушки дозата ми е 1/2 до 2/3 чаена чаша.

# 2
  • Мнения: 3 562
Ако питаш за чушки пълнени с ориз - да сипва се вода - може би около 2/3 от височината на чушката е покрита (чушката е легнала). Освен вода слагам малко доматено пюре и остатъка от плънката, така се получава много вкусно сосче.

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
И след тоvа ,какьv е регламента,Ако vодата се изпариаvа много баvно а 4уШките изгориаvат?
Изvинете ме за глупаvите vьпроси ,оба4е е много vажно да го знам тоvа ,пак сьм наи -лоШата готvа4ка на сvета.

# 4
  • Мнения: 496
Roshalche,
Чудесна идея! Аз правя същото с пълнен шаран, но, виж, за чушките не съм се сетила.
Val,
Ако водата ти се изпари преди да са готови чушките, долей още.

# 5
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Много Vи благодаря моми4ета,за отгоvорите.НАПРАvО МЕ СПАСИХТЕ ОТ ГОЛЯМО ИЗЛАГАНЕ.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Зависи от това дали обработваш предварително термично плънката /дали посваряваш ориза/ или не. Аз предпочитам първия вариант - предварително полусварена плънка. Ако пък в плънката има и гъби, предварителната обработка си е направо задължителна, поне за мен. Затова при запичането слагам съвсем малко вода - около 1/3 ч.ч., само на дъното на тавата да има, че инак много време трябва да чакам, за да изври, а и чушките ще се разварят или ще прегорят. И, разбира се, в подкрепа на Рошалче - става чудесен сос от остатъка от плънката, ако има такъв. Не слагам доматено пюре по семейно-здравословни причини, обаче добавям малко растителна сметана, от тази на Хопла. Ястието си заслужава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт