хъркащо носле и още няколко въпроса

  • 1 000
  • 1
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Здравейте Д-р Слънчева.
На моето бебче,вече на 5 месеца от  5 дена му хърка нослето.Няма секрети ,но е като запушен,понякога като сме навън или си играе като че не се чува да хърка,но когато е легнал,суче или заспива доста хърка и му пречи.няма хрема,няма температура,иначе е жизнен,храни се добре,устичката му  дъха на ацетон.
Пие водичка ,но сега като е по-хладно времето не иска много.Питах педиатъра за капки и той ми изписа Мукосептонекс Е,но на тях пише че не се дават на деца под 1 годинка.
Въпросът ми към вас е може ли да слагам от тях или има други капки специално за бебета?
И нормално ли е да си върти главичката много бързо отляво надясно и обратно ,като че ли му пречи нещо.Това почна да го прави от две седмици и ако не му хвана главичката не спира.
На последния преглед педиатъра каза ,че фонтанелата му се забавяла,но нищо повече,аз си му давам по две капки вигантол.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! този звук като хъркане го има почти при всички деца в сън понеже не си гълтат добре слюнката и се чува как въздуха минава в гърлото. Това не е хрема.
Въртенето на главата не е признак на рахит, а дедето просто се забавлява -предметите също се въртят с движението на главата. ? капки Вигантол са достатъчни и е добре да има поне 2 ч. разхода навън.

Общи условия

Активация на акаунт