Бременна съм, търся съвет за гинеколог

  • 4 427
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, мили дами, още съм в самото начало на бременността си - на двете чертички и все още не съм ходила на гинеколог.Радостната вест дойде след около година опити и преди това още една година ходене по мъките... При изживян стрес получих някакво възпаление и моята гинеколожка започна да открива едно през друго заболявания - от хламидии до гъбички и стрептококи. Когато излекуваше едното, се появяваше друго... Така изпих десетки антибиотици, но тествоете при нея винаги показваха, че има някакво заболяване. Тогава се допитах до друг гинеколог, който ме изпрати за специален тест в МА и там ми казаха, че нямам хламидии което беше най-сериозното. После втората гинеколожка обясни, че е нормално в женското влагалище да има всякакви щъкащи и затова ми изписа млчена киселина, която да нормализира състоянието на влагалището. И аз повече не стъпих при първата си гинеколожка, колкото и да беше мила... Тази втората е само на частен кабинет и затова не искам да ходя при нея като бременна, а и тя е по болестите, не  по бебетата. Решихме повече да не се притесняваме и цяла година правихме бебе, като си налагах да не мисля, ще стане или не, макар че някои баби почнаха да подкачат да не би да ми има нещо... Просто през 3-4 месеца си взимах млечна киселина профилактично. Все пак все още съм доста наплашена и сега търся някой добър и внимателен гинеколог, който няма да ми изкарва акъла. Още повече че от малка съм с наследствено наднормено тегло, което последните години поради стрес, съвсем покачих, а всички навсякъде предупреждават колко е опасно това! Добре, че е мъжът ми, който ме успокоява, че при всеки е индивидуално и няма страшно за бебето... Затова моля за съвет и помощ за гинеколок, по възможност в центъра на София, около НДК и Славейков и Попа, защото ми предстои зимна бременност, а аз освен всичко и падам много... Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 408
Здравей Simple Smile
Мога да ти препоръчам гинеколожка ,но тя е в Токуда.Страшно внимателен и мил човек.
Аз също като теб сменях лекар след лекар и накрая по случайност попаднах при нея.Прегледа там е доста обстоен-влагалищен и после на ехограф,прави всички необходими изследвания.
Докторката се казва Кирякова,час по здравна каса можеш да си запишеш предварително.
Лошото е,че тя по здравна каса не може да ти следи бременността-за нея ще трябва да плащаш.Друг лекар много внимателен и човечен е д-р Димитров,той пак е там.Ти си реши.Около района който си посочила не мога да се сетя за доктор.
Относно килограмите-аз също не съм слаба,последната година качих доста,но сега съм бременна и вече в 6-ти месец(не мисли,че и аз не се притеснявам от факта).Питах 3-ма гинеколози за риска от килограмите-отговора им беше,че има опасност за мен от диабет и високо кръвно и евентуално това би навредило на бебето.Да чукам на дърво нямам нито едното нито другото,а до сега съм качила 5-6 кг,което според докторката и книгите е съвсем в норма.
Това е от мен,дано съм ти била от полза и дано съм ти вдъхнала поне малко кураж.Желая ти много успех Hug

# 2
  • Мнения: 33
Много ти благодаря, Лалка, ще видя как стоят нещата за Токуда, поне за първоначален преглед. Благодаря и за подкрепата за килограмите Simple Smile Ще се движим повече и ще внимаваме да не ядем висококалорична храна! Майка ми е и с диабет, и с високо кръвно. Заради мен е прекарала през цялата си бременност на легло - първо за задържане, после заради кръвно... И трябва пазене!
Успешно доизкарване и на твоята бременност!!!

# 3
  • Мнения: 1 931
Аз бих препоръчала д-р Русева. Тя ми следеше и двете бремености и по принцип само при нея ходя. Много е внимателна и е добър специалист. Работи със здравната каса. 14 поликлиника,намира се на Витошка между  НДК и Южен парк. Нечетни дати е сутрин,а четни следобяд.

# 4
  • Мнения: 5 401
Честита бременност! Желая ти най-вълнуващите и прекрасни месеци от живота, споделени с растящ живот в коремче!   bouquet

Моят гинеколог е чак в Шейново, въпреки че и аз съм в района на НДК. Много съм доволна - ходя от години при него, изкарах цяла бременност в спокойствие, че той ще ме изражда и за момент не съм се притеснявала за нищо.  Peace Така и стана! Той ме обгрижи изцяло, като имаш предвид, че раждах точно по време на Световното първенство по футбол и знаеш колко пощуряват мъжете като има мач!  Wink Казва се д-р Христо Станков. Ако се решиш, ще потърся координати!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравей! Моите гинеколози са далеч от района, който ти е удобен, но искам да те успокоя за килограмите. Забременях с наднормено тегло и то доста. Влязох да раждам с тегло 134,5 кг! Бременността ми мина абсолютно безпроблемно. Кръвно качих СЛЕД раждането hahaha Карала съм си колата 20 дена преди да родя. Родих жив и здрав син с тегло 4,4 кг. Така че спокойно бременеене и прекрасно здраво бебе ти пожелавам!

# 6
  • софия
  • Мнения: 636
Честита бременност! Аз също бих ти препоръчала д-р Русева от 14 поликлиника. Тя следеше бременността ми - много внимателна и загрижена за пациентките си жена, добър специалист, много е човечна. Работи с касата. Преди да забременея си ходех при нея, сега пак ще ходя.
По въпроса за килограмите обаче наистина внимавай през бременността. Аз лично, съвсем не съм "фиданка", забременях 60кг наддадох 12кг с бебка и още не мога да ги отслабна съвсем. Имаше жени по 100кг-направо не знам. Направи си една хубава здравословна диета, пази се и гледай да не качваш кръвно, щото почват разни бъбречни проблеми и проблеми за бебо. Но, това не е важно сега - гледай да си добре, да си почиваш колкото ти се ще, да мислиш хубави неща за бебето.

# 7
  • Мнения: 33
всички сте много мили, много благодаря! да са ви живи и здрави бебенцата на всичките Simple Smile Аз по принцип си ходя във 2 поликлиника на Славейков, но май наистина по-добре да помисля за тази 14-та или за Шейново?! В Шейново може ли с направление?

# 8
  • Мнения: 33
Нана77, много ти благодаря за успокоението за килограмите... При мен са голям проблем - 91, макар 4е никой не ми вярва, защото съм подвижна и изглеждам не повече от 75. Макар че една приятелка, към 80, по време на бременността си с близнаци за първите 4-5 месеца дори свали към 10 килограма, после качи 8 и като роди беше по-слаба отколкото преди да забремене... Природа. Ти сега смъкна ли?

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз ходех в Шейново. От началото до раждането...супер доволна бях  Peace
но мисля че не може с направление, плащаш си за проследяването на бременността, раждането е безплатно , освен ако не си избереш лекар.
Лека бременност  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана77, много ти благодаря за успокоението за килограмите... При мен са голям проблем - 91, макар 4е никой не ми вярва, защото съм подвижна и изглеждам не повече от 75. Макар че една приятелка, към 80, по време на бременността си с близнаци за първите 4-5 месеца дори свали към 10 килограма, после качи 8 и като роди беше по-слаба отколкото преди да забремене... Природа. Ти сега смъкна ли?


В момента съм 106 кг. Свалила съм 28,5 кг за 1 година и 2 месеца. Не съм пазила диети, кърмих 2,5 месеца. Всъщност 15 кг свалих откакто Калоян проходи. Така че спокойно!

# 11
  • Мнения: 33
мерси на всички Simple Smile много!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 182
Още един глас за д-р Русева, 14 поликлиника  Peace

# 13
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Честита бременност! И аз бях на твоя хал три години - смених трима гинеколози. Най-накрая отидох на консултация при д-р Иво Тодоров - клиниката му е на петте кьошета - да го моля да ми направи ин витро (и съпруга ми и аз бяхме с перфектен гинекологичен статус и с неизяснени причини за проблемно забременяване) - той ми каза, че няма да направи ин витро и че до една година аз ще забременея по естествен начин с малко лечение - на шестия месец бях бременна. За съжаление не работи със здравна каса, но при него и пари назаем щях да взимам. С приятелите ни се шегуваме, че този доктор има заслуги за бебка толкова, колкото и съпруга ми.

# 14
  • Мнения: 33
denniss,  да ви е живо и здраво бебчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт