трябва ми малко помощ за мивката в кухнята

  • 683
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Привет дами!
Моята история е такава - купихме си апартамент, направих си проект за кухнята с програмките, които има във нашия форум но достигнах до един жизненоважен въпрос, тъй като трябва да кажа на строителите къде да са съответните изводи за вода. Мивката ми е ъглова и шкафът, който съм използвала в проекта е 90см. Оказа се обаче че тези 90см са много за кухнята ми и ми се иска да ги намаля. И накрая въпросът е - какъв е размерът на ъглова мивка - те са с някаква по странна форма /не откривам в интернет/ и в колко голям шкаф мога да я сложа. За момента единствен вариант ми е кръгла мивка.....
Момичета помагайте....

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Изводите за студена, топла вода и канал трябва да бъдат зад мивката - там ще се вържат и пералня и миялна, ако слагаш такива. Сега се използват меки връзки, така че няколко сантиметра наляво или надясно са допустими.
НО, всичко зависи и от производителя на кухнята - конструкция на шкафа, особености, за които сега не можеш да се сетиш и т.н. Добре е да говориш с производител и майстор, който ще ти върже после ВиК частта - добре е отсега да знаеш, че няма да ти се налага да преправяш вече направени неща.
Честно казано не разбрах конкретните обстоятелства във въпроса ти - напр шкафа 90 на 90 ли е, кой габарит мислиш на намаляш.
Също да добавя, че отсега трябва да се планират и изводите на ел инсталацията - и към тях има изисквания кое зад кой уред и на каква височина се подава в идеалния случай. Важно е и уредите да се разпределят оптимално по токовите кръгове.

# 2
  • Мнения: 19
ние и ел.инсталациите правим но там имаме човек, който разбира. Явно не съм обяснила правилно - модулът /шкафът/ за мивката, който използвам е 90/90см и след като е готов явно и такава мивка мога да намеря. Искам да го намаля - примерно 70/70 и се интересувам дали има мивка, която ще се вмъкне/впише в такъв шкаф /дано сега е по-разбрано/.

# 3
  • Мнения: 4 300
Не знам каква точно ъглова мивка искаш- аз всъщност ъглови се сещам само двойни ( с 2 корита)newsm78. Но пък не виждам проблем да сложиш кръгла или правоъгълна. Има наистина всякакви размери и дълбочини, това вече зависи от това далии маш или нямаш миялна.

# 4
  • Мнения: 8 999
Ами аз минах по обратния път - първо си поръчах кухнята, хората дойдоха, взеха размери и отбелязаха на стената къде да са водите, тоците и т.н., а после майсторът ги направи точно така, както беше на проекта и кухнята пасна идеално.

Общи условия

Активация на акаунт