Кенгуру

  • 653
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 491
Знаете ли откога мога да ползвам кенгуру, има ли някакво изискване за месеците на бебо. Дали моето бебче е още малко за кенгуру? Надявам се да ми отговорите ако знаете, предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 705
зависи от кенгуруто. ако има твърда част за главичката, която още не е стабилна - защо не!
опитай и най-добре ще прецениш

# 2
  • София
  • Мнения: 299
А не е ли проблем, че бебето не може да сяда?  Confused

# 3
  • Мнения: 1 172
На 2.5 месеца водихме сина ми на стандартния преглед при ортопед. Тогава изрично питах за кенгуруто и ми обясниха така: ако кенгуруто има легнало положение - не е проблем да се ползва от 3-ия месец, ако пък е само за изправено бебе - по-добре било чак към 4-5 месец да започна да го ползвам.
Аз имам кенгуру на Chicco - с 3 положения: легнало; бебето да е обърнато към майката и бебето да е обърнато с гръб към майката. Когато синът ми беше на 2.5 месеца не искаше да стои нито в легналото, нито в изправеното положение. Започнахме да ползваме кенгуруто и да му харесва да го нося така едва преди 2-3 седмици (а той сега е на 5 месеца).
От друга страна, знам за майки, които започват да носят бебетата си в кенгуру още на 1 месец. Явно си зависи и от бебето. А може би и от кенгуруто :)

# 4
  • Мнения: 3 663
Навършени три месеца и стабилна глава трябват и тогава в кенгуру

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Ни е почнахме да ползваме кенгуру на 2.5 месеца.
На нашето е с твърд гръб само с верикално положение на Премаман (прилича нан тези на Чико и Кам), на инструкцията пише от 2 до 8 месеца (или до 9 кг) ...
Ортопедът каза, че може и по рано от 2 м. стига бебето да може да си държи главата.
Според някои ортопеди дори е полезно, защото държи крачетата на разстояние, като ортопедичните гащички за луксации.

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пусни в търсачката-Слинг-със слинг може да се носи бебето от новородено
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3064&highlight=%F1%EB%E8%ED%E3
Ако искаш мога да препратя указания за изготвяне на слинг и снимки с връзване на мейл.

# 7
  • Мнения: 439
Слагам я в обикновено кенгуру от два навършени месеца и ортопедът каза, че е много полезно. Вече е 8 кила и е гърбът много ме боли ако се наложи да я нося така.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 046
И аз го слагам в обикновено кенгуру като Анелия - на chicco, ама няма легнало положение, а само право. Като стана на 2месеца започнах да го нося с лице към мен-много му харесваше. Така си шетах из къщи, а той си заспиваше даже. Навъм беше студено за кенгуру (Януари), а в количката е по-затворено и не духа толкова. Като стана на 3 месеца го обърнах с лице навън - даже не му се показваше лицето над вертикалната част.
На нас ортопедът ни каза, че може и новородено да се носи изправено в кенгуру, стига да му е подпряна главичката и да внимаваш да не правиш много резки движения - да не се клатушка главичката много, много. Ама ти няма да тичаш, я. Та спокойно го слагай, стига да му харесва на бебо

# 9
  • Мнения: 532
Ние бяхме към 40 дни когато я сложих за първи път.Не мисля , че е проблем.И на нас ортопеда ни каза да я разнасям така.Винаги внимавам да не и ударя главичката и да не се клатушка много.То кенгуруто е високо и те си подпират главичките в задната част.

# 10
  • Мнения: 5 468
Аз сложих моето бебе на 2 месеца в кенгуруто. Главата си я облягаше на мен и въртеше очета с голямо любопитство, да опознава света Laughing. На 5 месеца като става вече, не можех да я нося в него, защото ми натежа доста и ми откапваше гърбината и кръста. Така че, според мен, няма нищо страшно от кенгуруто. Ако сега не я носиш в него, кога? Като стане 10 кг ли?

# 11
  • Мнения: 8 163
СЛИНГ, СЛИНГ, СЛИНГ!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 315
От къде го купи този СЛИНГ?Колко струват в БГ?

# 13
  • Мнения: 8 163
Купих го от Германия и цената, която платих вече няма значение, защото в линка в подписа ми съм качила методите на връзване. Мога да ти пратя и ръководство за ушиване в ЛС, ако проявяваш интерес. Безплатно. Ще трябва само да си купиш плата. Лесно, ефективно, здравословно (за теб и бебето), евтино, с перспектива.
Цитат на: lioneberja
От къде го купи този СЛИНГ?Колко струват в БГ?

Общи условия

Активация на акаунт