Помогнете ми - настинало бебе

  • 7 403
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Моля ви да ми помогнете, бебчето ми май е настинало. Няма температура, но кашля и има хрема. Лекарката не отговаря ва телефона, за да я попитам, няма с какво да отида до болницата при дежурен лекар и единственото полезно нещо, за което се сетих сте вие. Какво да правя? Мога ли нещо да й дам за профилактика, както например ние пием аспирин? Ако може да предотвратим евентуално влошаване на положението. Тя е почти на 2 месеца и незнам какво мога да й давам и какво не. Много ви моля да ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 955
Смачкай на прах един аспирин и в съдче го разбъркай със зехтин или мас. Намажи му краката и ги масажирай лекичко. Обуй му отгоре вълнени чорапки и го завий да лежи на топло.

# 2
  • Мнения: 2 792
Може да кашля от сополките, ако и дразнят гърлото, много е малко бебчето, да му даваш  лекарство за профилактика.По-добре купи от аптеката Стеримар спрей, за да пръскаш в нослето, да могат а се размекнат сополите и прочисти носленцето.  
 Успех и не се разболявайте Wink

# 3
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Ивета Вучева
Смачкай на прах един аспирин и в съдче го разбъркай със зехтин или мас. Намажи му краката и ги масажирай лекичко. Обуй му отгоре вълнени чорапки и го завий да лежи на топло.

  Аспирънът е абсолютно противопоказен, за деца под 12годишна възраст Sign Exclamation А за толкова малко бебче е противопоказно да се дава дори и парацетамол, без изрично лекарско разрашение.Нали не се шегуваш с този постинг, че ме стресна Thinking

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Според мен е най добре да продължаваш да търсиш лекарката и да му дадеш половин ампулка от малките вит.Ц, а за нослето физиологичен разтвор.
За толкова малко бебе не е добре да даваш каквито и да е лекарства, особено без да си се консултирала с лекар!
Дано да се оправите бързо!!!

# 5
  • Мнения: 705
не искам да те отчайвам, но май е най-добре да се добереш до някакъв лекар. Монка беше на 5 месеца, когато след такива симптоми направи бронхит, а аз 2 дена използвах бабини рецепти преди да успея да намеря лекар (бяхме извън града). много е мъничко бебенцето, за да импровизираш!
успех и дано се размине!

# 6
  • Мнения: 2 274
И аз бих искала да подчертая, че аспиринът е абсолютно противопоказен. Също така и разните му там загряващи компреси с алкохол.
Трябва да има дежурен лекар в поликлиниката или болницата ви!

# 7
  • Мнения: 154
може веднага да дадеш 1 флакон осцилококцинум. Довечера към 11 още един, утре пак така. Мойте така ги лекувам, успех!

# 8
  • Мнения: 955
Цитат на: big mama
Цитат на: Ивета Вучева
Смачкай на прах един аспирин и в съдче го разбъркай със зехтин или мас. Намажи му краката и ги масажирай лекичко. Обуй му отгоре вълнени чорапки и го завий да лежи на топло.

  Аспирънът е абсолютно противопоказен, за деца под 12годишна възраст Sign Exclamation А за толкова малко бебче е противопоказно да се дава дори и парацетамол, без изрично лекарско разрашение.Нали не се шегуваш с този постинг, че ме стресна Thinking


Не не се шегувам, синът ми беше на 2 месеца, когато го водехме вече навсякъде с нас. При една от настинките, медицинско лице ми препоръча този метод и Жорко се оправи. Всичко е индивидуално. От ясно по-ясно е, че тя ще приложи напътствията на педиатърката. Едни вълнени чорапи не биха навредили.

# 9
  • Мнения: 3 562
Аз също препоръчвам Осцилококцинум, но вие сте много мънички не бързай с лекарства и търси лекар.

# 10
  • Мнения: 2 792
Цитат на: Ивета Вучева

 При една от настинките, медицинско лице ми препоръча този метод и Жорко се оправи. Всичко е индивидуално..

 Няма нищо индивидуално, това е много опасно за малките деца, при никакъв случай не давай повече аспирин, няма да размивам повече темата на момичето, но това е важно.

# 11
  • Мнения: 5 228
На дъщеря ми при подобен случай лекарката й предписа осцилококцинум, 1 доза в малко водичка на ден. Но тя беше на четири месеца, вие сте по-мънички. Най-добре се обади на някй дежурен лекар. И с риск да се повторя - в никакъв случай аспирин или загряващи компреси.

# 12
  • Мнения: 554
И  ние на 3 месеца бяхме в същото положение!
Педиатърката ни изписа витамин С една малка ампула разтворена в шишето с вода,една доза осцилококцинум разделена на две(едната част се дава сутринта,другата вечерта разтворени във водичка)и калциев глюконат(които аз не намерих).За нослето по една капка физиологичен разтвор във всяка ноздра!Това беше нашето лечение,но ти най-добре се консултира с педиатър!
Упех и бързо оздравяване!

# 13
Здравей,
и ние бяхме на 40дни в същото положение и лечението ни беше такова само вит.Ц-то го давах с лъжичка, защото не е траино и се разгражда бързо.Нашата педиатърка се застрахова и ни прати в болница и там лекуват така + инхалации, но при вас едва ли е необходимо.А забравих за Пулмекс бебе, но само на крачетата!

# 14
  • Мнения: 768
Слагай в нослето физиологичен разтвор и чисти нослето с помпичка или памуче постоянно. Ако не се чисти нослето може да се развие отит.

Общи условия

Активация на акаунт