Бременност и отбиване!?

  • 421
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте майчета,
незнам вече към кого да се обърна, от лекари голяма полза няма явно.. Sad
Проблема е следния, сина ми е вече на 1г.и 9м., отбих го преди около 20дни.Слава Богу понесе го много по-добре от мен.Отбиването продължи около 3месеца, постепенно му намалих кърменията, като останаха накрая само сутрешното и вечерното, последно вечерното го махнах за около 2 седмици.Продължих да изцеждам по-малко всяка вечер, едната гърда, която беше почти спряла/лявата/ започна да ми прави проблеми, събира се мляко, гърдата започна да се втърдява, напипвам и малки бучки.Лошото е, че мялкото вече е много сгъстено - прилича на коластра/ и най-вероятно е, заради бременността - 16 седмица/,
 излиза по-много малко.Изцеждам колкото мога до облекчаване под душа иначе е почти невъзможно, пих няколко дни вит.Б6, взимам лецитин по 1 -2 хапчета на ден, започнах от няколко дни да взимам lac caninum 30ch по 6 хапчета през 5 часа и все още няма ефект.Дясна-
та гърда почти е спряла, като се опитам да изцедя потичат капчици само, малко е твърда на места, но за сега нямам проблем с нея.Лявата вече започва и да ме наболява.Незнам какво да правя, говорих с джи пи-то и с гинеколожката ми, те не могат нищо да ми кажат по-въпроса.
Нямам представа и lac caninum-а докога мога да продължавам да го приемам.Може ли да увелича лецитина, изобщо по време на бременност какво може да се използва в конкретния случай?Забравих да напиша, че няколко дни си мазах гърдите и с рефригеранс.
Моля мамите имащи опит в подобни ситуации, споделете какво сте правили Praynig
Вече незнам какво да правя, ако може да ми препоръчате и добър хомеопат.
Благодаря на всички ви, предварително!  bouquet

P.S. Извинявам се, ако е имало преди подобни теми.Търсих с търсачката, но неоткрих достатъчно информация.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зелевите компреси опита ли - те са безобидни за бременността, а ако ги слагаш няколко дни поред, ще разкарат бучките и ефективно ще намалят кърмата до спиране. Нали знаеш - охладени листа от прясно зеле, намачкваш хубаво (може да ги начукаш с чукче за пържоли, с гърба на ножа или да ги разточиш с точилката, за да започнат да пускат сок), увиваш гърдата и сменяш при увяхване.
Ако продължава така, ще е добре да идеш да те видят на ехограф за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт