На 8 месеца е, а иска само пасирана храна

  • 1 907
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам следния проблем- на 8 месеца е детето ми, а иска само пасирана храна. Когато й дам храна с подходящи за възрастта й частици, тя я плюе, гади й се и се гласи да повърне. Всички ми казват, че ще имаме голям проблем докато се научи да дъвка. Иначе имаме 2 зъбчета, но все още съвсем леко избили. Много се притеснявам. Как е било при вас? Как да я накарам да яде храна, която не е с гладка консистенция? Иска дори кисела от кухнята да й го пасирам. Моля ви, кажете ми как да я отуча от този навик? Предварително благодаря!

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 368
Според мен детето ти е още много малко, а освен това няма и зъби, за да се притесняваш за нещо. От собствен опит ти казвам, че изобщо няма причина за притеснение. Моят син се научи да хапва по-твърда храна и такава с по-гоелми частици някъде след 1 год. и 2-3 месеца.

# 2
  • Мнения: 983
И моя бонбон е така. Вчера пробвах да му дам пюре с малки частици...но безуспешно. Плю, повдигаше му се и накрая не издържах и го пасирах. Пасирано го изяде, разбира се....Не ми е ясно и на мен как ще се научи да давче...Може би на 8 месеца са още малки за това  newsm78

# 3
  • Мнения: 317
И ние сме така - не мисля , че е чак пък толкова  страшно . Аз на моето бебе вече му правя супички , които яде само гладко пасирани , иначе се дави . По - едричко хапва само банан смачкан , настъргана ябълка и попара. След време ще опитам отново да му дам по - едро пасирано , за да видя дали ще го приеме , но не мисля да го насилвам .Между другото ние имаме седем зъбчета , но не мисля , че и това е от особено значение. С интерес ще следя темата.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 488
Детето ми ядеше пасирана храна до 1г. и 6м. Никога не съм го смятала за проблем  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 821
Може би на 8 месеца са още малки за това  newsm78
определено са малки...не бързай

# 6
  • Мнения: 753
проблем ще е за теб когато детето тръгне на ясла и все още яде само пасирано...все още е малка според мен

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Моят син до 10м се даваше от непасирани храни. После извъднъж започва да плюе пасираното и започна да дъвче.
Не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 171
Детенцето на моя приятелка без зъби дъвчеше какво ли не че даже и кренвирш Shocked
На моята хубавица няколко пъти и показахме как да дъвчи и вече го право много добре даже от скоро си отхапва и сама хлебче (и тя има само 2 зъба)
Ако толкова те притеснява и покажи как да дъвчи, но не мисля, че е кой знае какъв проблем
Показвай и, нека те гледа и ти как се храниш и когато я готова ще започне и с по едро пасираната храна
Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 92
Дребния е на 8 месеца,и не пасирам нищо,макар че е захранен доста късно не му пречи,всяко дете е различно,не се притеснявай излишно,ще дойде момент когато ще свикне!!! Peace

# 10
  • Мнения: 4 111
Моето дете е на осем месеца и не ме притеснява, че яде само пасирана храна.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моя син е на 1г. и 4м. и все още му пасирам някой храни.
Особенно храни с месо, задължително ги пасирам поне леко, иначе една хапка ще я дъвче 30 минути.
Не му пасирам зърнените закуски, попарата, бисквити, плодове.
Но на 8 месеца - всичко беше глдако пасирано, иначе от 1 парченце ми е повръщал на гейзер.

# 12
  • Мнения: 402
При нас е абсолютно същото. Елица е на седем месеца и половина и ако остане и една непасирана частичка моментално я изплюва. Единственото нещо, което обича да си гризе и да си го "дъвче" е банан.

# 13
  • Мнения: 92
Не се притеснявай!Малка е още.Моят син правеше същото дори и след годинка,пък ела сега да го видиш.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 280
И ние сме така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт