Майчета, кой гледа децата ви по време на стачката?

  • 836
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Този въпрос ме мъчи от една седмица. Хайде да обменим опит!
Как се справяте с работата си и гледането на децата по време на стачката на учителите? Отпуска ли си взехте, или ги водите с вас на работното ви място? Или на помощ се притекоха бабите?
Имам едно детенце на 5 години и едно на 1 година и 3 месеца. По много причини работя и определено се затруднявам с това да съчетавам работа и гледането на децата по време на стачката. Определено работата куца.
В петък ги влачих с мен по разни инстанции- нямаше друг начин, защото изтичат срокове. Голям купон е! Мама виси на опашка, едното иска вода, другото иска да ходи до тоалетна, абе.... И непрестанно се налагаше да отговарям на въпроси от типа- защо тези деца не са на детска градина или ясла!? Вечерта бях капнала от умора, децата изнервени...   и ми идваше да извия вратовете на представителите на целия кабинет /добре , че не ми бяха пред очите/.
Днес като гледах новините по БТВ ме обзе същото чувство.
Какво излиза- министрите на образованието , и на финансите се подиграват не само с учителите /имам чувството, че ходят на преговори с тях, като че ли са тръгнали на кафе- без предварителна подготовка/, с образованието на децата ни , а и с родителите /сигурно като наказание, че повечето подкрепят стачката/.
На път съм да отида с двете деца в Министерството на образованието, да им  ги тръсна  и да ги помоля да ги погледат докато аз си свърша работата.
Това е от мен. Само като се сетя, че утре вместо да оставя децата да се забавляват с играчките си , пак ще го влача с мен и ми идва  #2gunfire...

# 1
  • Мнения: 100
Аз бях в отпуск до днес.Но от утре тръгвам на работа и съм помолила моя близка да гледа дъщеря ми,която е в първи клас.Добре,че работя на смени,защото с тази стачка стана много сложно.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

На път съм да отида с двете деца в Министерството на образованието, да им  ги тръсна  и да ги помоля да ги погледат докато аз си свърша работата.

Направи го! Организирай и други с твоята съдба.

При мен помагат бабите и съпругът. Мъкна ги по митинги и шествия. На училище идват и други деца с майките си, може и моите да взема.

Общи условия

Активация на акаунт