И моето бебе е ангелче

  • 4 750
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!Нова съм във форума. Бих искала да споделя с вас моята трагедия. Не ми се сърдете, ако ви натоварвам допълнително. Търся само разбиране!И вяра в светлото бъдеще!Направих спонтанен аборт в 23 г.с.Гръм от ясно небе! Без кървене, без нищо - 5 см разкритие. Усещах бебенцето до последно как се катери нагоре...Седмица преди това видяхме момиченцето ни на 3-Д ехограф. Всичко беше повече от прекрасно. Развиваше се нормално, не съм имала никакви проблеми по време на бременността.Освен гъбички и течение, за което своевременно алармирах лекуващата лекарка, но тя ми каза да правя само промивки с лайка и нищо друго. Три дни след спонтанния аборт имах час да ми вземат влагалищен секрет - така и не се стигна до тази част. Не ми беше правена цитонамазка - рано било!!! И така, започнаха контракциите, обадих се на лекарката, тя твърдеше, че имам колики. Отидох до аптеката, свита на кълбо и си купих лекарствата, които ми каза да си взема - против колики. Междувременно си дойде съпругът ми от работа и веднага отидохме в болницата, където диагнозата беше булбирал мехур във влагалището. Не можеше да се направи нищо, за да бъде спасено бебенцето ни. Ще премълча за мъките и отношението в болницата. Вече мина месец, а ни размотават за резултатите от хистологията. Но съм сигурна, че прикриват лекарска грешка. Чакам да ми дойде менструацията, но...И преди ми беше нередовна. А бебето стана много трудно. Когато си мислех, че никога няма да забременея. Аз съм отрицателен резус фактор, група А, мъжът ми - 0 положителна. Поставена ми е инжекция анти-Д-имуноглобулин. Страх ме е!
Извинявайте, че съм толкова многословна!
Пожелавам успех на всички ви!И много вяра и сили!

# 1
  • Мнения: 1 287
Мила,Мелита!Съжалявам за загубата ти!Искам да те успокоя,но не намирам думи и не знам дали бих могла.Ще ти кажа - ВЯРВЯЙ!Трудно ще ти е,обаче да повярваш,но се надявам да го сториш.Прегръдка от мен.

# 2
  • Мнения: 502
Добре дошла Мелита/ако мога така да се изкажа/.Съжалявам много,че си една от нас...,така ми се иска да няма нови момичета във форума Tired.

При нас ще срещнеш разбиране и топлина - винаги когато ти е нужно.Моята история е подобна на твоята,без кървене,без болки даже,но 26 седмица.И аз имах течение,но не ми взеха секрет..,както и да е.

Горе главата момиче,знам,че ти е трудно,но живота продължава.Намери си доктор,на който можеш да имаш доверие,поуспокойте се с мъжа ти и когато се почувстваш готова опитайте отново.

Можеш да разчиташ на нас за всичко,с каквото можем ще помогнем.
Приеми една силна прегръдка от мен и ти желая много сила,ще ти е нужна Hug

# 3
  • Мнения: 2 849
Съжалявам ,че ти се налага да пишеш тук .Сили и много вяра ти желая .За отношението по болниците ,не ми се коментира ......
Прегръщам те .

# 4
  • Мнения: 7 107
Мелита, съжалявам че си поредното попълнение в този тъжен форум.  Hug
Дано успееш скоро да стъпиш на крака и да намериш някакви силици да продължиш.
Дано лекарите намерят причината за случилото се, за да знаеш какво можеш да направиш при следваща бременност.
Предполагам, че твоята лекарка си има име.  Close Моля те, сподели го в черния списък на здравния справочник. Дано поне един неин пациент бъде предпазен по този начин.

# 5
  • Мнения: 1 409
Мелита,миличка ужасно съжалявам за случилото се.Единственото,което мога да ти кажа е да имаш вяра,че пак ще стане бебчето и следващия път ще е наистина различен и всичко ще е наред.
Бъди силна.Тук всички сме минали през страшния път от загуба на бебе,но ни крепи силата,която си вдъхваме.Пиши винаги когато имаш нужда от подкрепа.
Относно лекарите и аз не искам да коментирам,защото всички момичета пишешщи в този форум сме наясно що за стока са. #2gunfire Подкрепям Рони,сподели името на д-рката,ще помогнеш на някое момиче,което се е запътило към нея.
Съжалявам,че ти се наложи да пишеш при нас
Кураж  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
Много съжалявам мила,дано успееш бързо да се възстановиш. Hug
 Правиха ли ти изследвания за антитела през бременността щом си с отрицателен резус фактор.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Мила Мелита, съжалявам за това, което ти се е случило. Sad
Желая ти много сили и вяра!
Прегръщам те  Hug

# 8
Здравейте, мили момичета! Благодаря ви, че ви има!Благодаря ви за човещината и за разбирането!Много сили ми дадохте и много оптимизъм!Още не съм много в час как се борави във форума, но ще свикна постепенно. Затова ще отговарям на въпросите накуп Rolling EyesЛекарката, която бе така безотговорна спрямо моята бременност, се казва Петя Генчева - има частен кабинет над тунела за "Люлин". Доброто отношение при прегледа в никакъв случай не е гаранция за успех. Не сме жалили нито време, нито средства, щом става въпрос за здравето. Но някой гледаше само да претупа нещата...На въпроса за отрицателния ми резус фактор - поставиха ми след спонтанния аборт анти-Д-имуноглобулин. С бебето бяхме съвместими, поне така показа изследването, което ми правиха в 5-ти месец за наличие на антитела. А сега ме е страх от следващата бременност, въпреки че не е задължително да се стига до несъвместимост. Ще ме крепи обаче ВЯРАТА! Няма да се предаваме, момичета, защото ние заслужаваме най-доброто. Ще се борим, нали? И този път ще спечелим! И ще разхождаме пухкавите бебешори скоро.Прегръщам ви!

# 9
  • Мнения: 814
Скъпа Мелита, искрено и от сърце дълбоко съжалявам за загубата на бебчето. Опитвам се да се поставя на твое място, но не ми е трудно, защото след цветна бременост и приемане на животонесъвместими лекарства се наложи да отстраня/другата дума ми е трудна за изписване, да не говорим за изговаряне/плод в 10-та седмица. С разрешение от ТЕЛК. И то така желаното от мен момченце...Няма да се връщам назад, макар че и след мнооооого години още ме боли. Но си мисля, че така е трябвало да стане. При мен вече беше доста късно да запланувам  следваща бременост, но животът е пред теб. Миличка, приеми, че лошото е отминало, че ти предстоят само хубави събития. Не преставай да си го повтаряш по 60 пъти в минута и толкова пъти всеки час! И ще чакам в скоро време да те видя в друга тема от форума - на очакващите майки! Бъди силна и вярвай! И твоето ангелче ще бди над теб!

# 10
Момичета, благодаря ви за човещината и че не ме оставяте сама Laughing!!!От цялото си сърце ви желая много успех!Пожелайте си това което искате - на хубавите хора винаги се сбъдват желанията!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Мила Мелита искрено съжалявам за загубата ти! Когато на мен ми се случи за първи път си мислех, че времето е спряло, че няма да имам сили да се справя с проблемите. С времето осъзнах, че все пак живота продължава, че ако искам да постигна целта си ТРЯБВА да продължа напред. Искам и ти да го осъзнаеш, да бъдеш силна, да знаеш, че тук винаги можеш да срещнеш подкрепа и да получиш съвет. Бъди силна, пожелавам ти успех!

# 12
Няма да се предам лесно Laughing!Смятаме да се насочим със съпруга ми самоинициативно - да си направим всички генетични и кръвни изследвания - ей-така, за всеки случай. Лекарите препоръчват да се пазим поне 6 месеца, ама аз нямам търпение да си родя живо и здраво, доносено бебенце догодина  Praynig, и честно казано, не зная как ще минат още 5 месеца. Единият месец вече се изниза, но на мен всеки ден ми се струва като цяла година...Пак си правя обаче сметките без кръчмаря, първо трябва да ми дойде менструацията след кюртажа, за да се види дали всичко е ок. Физически обаче се чувствам добре. А психически трябва да бъда силна, като всички вас! Hug

# 13
  • Мнения: 1 210
Мелита  Hug
Мисля, че освен тук трябва да добавиш твоята лекарка и в черния списък. Ако ти беше обърнала внимание веднага нещата можеха да стоят и по друг начин (един лекар - д-р Румен Велев, който аз не обичам особено направи чудото с едно момиче в 26-та седмица в твоето положение - чакам всеки момент да се обади че си има момченце). Това за нея е 3-ти опит.
Казвам ти го не, за да те заболи и да те хване още повече яд за тази докторка, а за да предпазиш другите и да ти вдъхна надежда. Не се отказвай.

Нашите кръвни групи с мъжа ми са същата комбинация като вашите. При мен след спонтанния аборт ми забавиха инжекцията Анти-Д и брах голям страх дали все пак сега всичко ще е ОК.
Още от самото начало съм убедена, че този път всичко ще завърши на 6. Е имала съм тревоги, но се стремя да ги слагам на скришно място.
Но Продължавай напред. Ние сме тук.

Извинявам се ако съм "бръкнала" в раната.

# 14
Anichka Hug
Не ти се сърдя! Явно е можело да предотвратя нещата, но сега каквото и да направя, нищо не мога да върна назад. А толкова много бих искала! Добавих лекарката в черния списък! Дано поне да предпазя някого.
На теб ти пожелавам много късмет и сила Hug! Бъдете много здрави - ти и всички, които обичаш! И всичко да е безпроблемно Praynig!

Общи условия

Активация на акаунт